594 Shares 6315 views

Jak jest ciemiączko w niemowlęcia

Ciemiączko w niemowlęcia – miękki grunt na głowie noworodka, gdzie kości czaszki nie topionego. Jak wiecie, przechodząc przez kanał rodny matki, czaszki noworodka jest zdeformowana, co ułatwia ten proces.

Miękkie tkanki łącznej głowicy zwanej „słabość” u niemowlęcia sześciu: duża (lub przedni), niewielkie (lub tylnego), dwie boczne i dwie czasie. Boczne i Molera blisko przed urodzeniem, ale duże i małe pozostają otwarte aż do wieku polutoragodovalogo. Ich rola w rozwoju dziecka jest duża.

Prefontanel w niemowlę ma wymiary 3×3 cm, a część w kształcie rombu jest na górze. Zapewnia elastyczność czaszki po urodzeniu, a także chroni obudowę mózgu dziecka upadku. Jest to szczególnie ważne dla aktywnych dzieci w pierwszych latach życia są stale „upuszczenie” się na ziemię i uderzył głową o otaczających przedmiotów. Elastyczne materiały pozwalają czaszki do odkształcania się podczas zderzenia, bez naruszania spójności czaszki. W tym przypadku, siła uderzenia ugaszony – tak mózg dziecka jest chroniony przed poważnymi obrażeniami.

Stwierdzono, że mózg noworodka rozwija się bardzo szybko w trakcie pierwszego i drugiego roku życia, to samo dzieje się z czaszki. W tym przypadku, ciemiączko w niemowlęcia stopniowo zamyka się, że jest coraz trudniej w dotyku. Normą jest, gdy dwa lata top jest gładka i jędrna, a szmer nie jest wykrywalny.

Każda matka zapewne zauważyliście jak dziecka pulsujące ciemiączko. Jest to normalne i nic się martwić, ponieważ podczas płaczących dzieci w wielu miękkim dachem wystaje trochę spięty i zaczyna pulsować. Z biegiem czasu, ta strona będzie stopniowo spadać, a dopóki nie został zamknięty, można bezpiecznie myć włosy, dbać o nią, aby myć dziecko.

Wielu rodziców są zainteresowani na pytanie: „W jakim wieku należy całkowicie zamknąć ciemiączko u niemowląt?” Kiedy tkanka miękka w pełni rośnie, dziecko powinno osiągnąć 1,5-2 lat. Zbyt późno zamknięcie, a także wcześnie, niekorzystnie wpływają na zdrowie dziecka. Problem z ciśnienia śródczaszkowego mogą wystąpić we wczesnym łączenia kości czaszki. Powikłania te można uniknąć, jeżeli matka podczas ciąży nie będzie niekontrolowany suplementy wapnia. Odgrywają one ważną rolę w rozwoju kośćca dziecka. Pamiętaj, aby przed skonsultować się z ginekologiem wyznaczyć wapnia i witamin. Istnieją przypadki, kiedy dzieci rodzą się z całkowicie zamkniętym czaszki. To zawsze wiąże się z ryzykiem podczas porodu zarówno dla matki, jak i noworodka. Kolejnym zdrowie dziecka jest zagrożone.

Później, zamknięcie może być wskazaniem możliwych wad w rozwoju grudnichka. Najczęstszymi – krzywica, zaburzenia metabolizmu, brak witaminy D. Wszystkie te problemy można wyeliminować, należy skonsultować się z pediatrą. Po kilku prostych testów zadecyduje o dalszym leczeniu. Lekarz przepisze niezbędne witaminy, dieta i zabiegi.