558 Shares 8105 views

Można pierogi karmiącej matki? Tips & Tricks

Dieta kobiety, która karmi piersią dziecko, powinna być zrównoważona i zawierają użyteczne i bezpieczne produkty. Od tego, czy jest to możliwe pierogi karmiącej matki, wielu myśli, ale odpowiedź nie jest tak prosta. Istnieje wiele niuansów, które muszą być brane pod uwagę. Nasz artykuł pomoże zrozumieć tej delikatnej materii.


Zasady matek karmiących dieta

Po porodzie kobieta potrzebuje specjalnej diety, która, z jednej strony, pomagają odmłodzić po ogromnym obciążeniem, a drugi dzieciak -musi gwarantować wszystkim konieczne. Nie jest tajemnicą, że skład mleka polega na tym, że matka zjada.

Menu powinno być tworzone w oparciu o następujące zasady:

  • narzędzie;
  • różnorodność;
  • bezpieczeństwa;
  • pitnej reżimu;
  • stanowią reakcje dziecka do niektórych pokarmów.

Zrobić pierogi są dopuszczalne?

Myśląc o tym, czy pierogi karmiącej matki, należy wziąć pod uwagę skład. Sam w sobie, ten produkt jest bezpieczny, ponieważ mięso i cebulę, i ciasto jest całkiem do przyjęcia dla kobiet dieta, karmienie piersią dziecko. Oznacza to, że teoretycznie, to danie można bezpiecznie zawarte w menu. Ale z jednym bardzo ważnym zastrzeżeniem: wszystkie składniki muszą być bezpieczne i naturalne.

Dlaczego warto zrezygnować z półproduktów

Pierogi kupione od różnych producentów mogą się znacznie różnić w jakości. Nieraz inspektorów znajdujących się w produktach sojowych nadzieniem z mięsa, celulozy, mieszanki tłuszczów i błonnika roślinnego oraz zawartości mięsa z włókien naturalnych, w tym samym czasie to był tylko nieszczęśliwy. Zgadzam się, że jest niemożliwe, aby obiektywnie ocenić jakość mięsa mielonego, owinięte w cieście, ale nadal w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Nie daj się nabrać piękny obraz, ale czytając część na opakowaniu musi być bardzo ostrożny. Należy ostrzec i bardzo niska cena.

Niebezpieczne, jak różnego rodzaju dodatki, dodatki smakowe (ale nie jakość!) Produktu, przedłużając okres przydatności do spożycia, antyblokowania agentów i utratę prezentacji.

Teoretycznie, z odmiany prezentowane na wyświetlaczu pierogi, można wybrać godnego opcję. Ale czy warto ryzykować podczas karmienia piersią? Eksperci, odpowiadając na pytanie o to, czy karmiącej matki pierogi zakupiony, zadzwoń do całkowicie zrezygnować w momencie półproduktów.

najlepszy wybór

Jeśli jemy pierogi, takie jak, gdzie możesz być pewny na 100%. To, oczywiście, o domu. Jest to najlepszy wybór dla im chudej wołowiny, ale również doskonale nadaje się do kurczaka i indyka. Z ostrych przypraw jest dać wszystkim, ale suszony koper, koper, tymianek nie pogorszy smak mleka.

Tak, można matka pielęgniarskiej domowej roboty ravioli? Można! Jest nawet pożyteczne, oczywiście, jeśli na przemian to danie z innymi: zbóż, warzyw, mleka.

Czego nie robić

Jeśli już zdecydowaliśmy się na to, czy karmiącej matki kluskami, należy rozważyć kilka zaleceń. Zapoznanie się z tym produktem nie powinny wcześniej niż dwa miesiące po urodzeniu dziecka. Wcześniej, dieta powinna być delikatny.

Pierwsza część powinna być mała, a jeść posiłek najlepiej tuż po karmieniu rano. W nocy lub z kluskami lub nie ma potrzeby eksperymentowania z jakiegokolwiek innego nowego produktu.

Pierogi trzeba gotować, a w każdym razie nie smażyć. Od gorących sosów muszą być opuszczone.

Nie jest konieczne, aby wprowadzić dwa lub więcej nowych potraw w jeden dzień. Po raz pierwszy próbuje pierogi i inne ulubione potrawy, które musiały tymczasowo opuścić po porodzie, zostawić na później.

O wielkości porcji

Szczególna uwaga powinna być uroczysty posiłek, gdy stół był zerwania ze smakołykami. Nie daj się skusić! Po tym wszystkim, ważne jest nie tylko to, czy karmiącej matki pierogi, ravioli, ale wielkość porcji. Trzymać się małej ilości. Lepiej jest podzielić dawkę na 2-3 kawałki i zjeść z przerwą. Takie dzielenie posiłków jest znacznie lepiej: jedzenie jest lepiej wchłaniane, organizm spędza minimum wysiłku na jej trawienia.

Przydatne dodatki pierogi

To wiele potraw są naprawdę rodzina i bliscy. Pierogi na stole – jest to święto. Służyły one rozmaite sosy i jedzenie. Ale Czy piersią mama pierogi, takich jak majonez, ketchup, musztarda? Nawet jeśli jesteś bardzo lubił takich dodatków, zrezygnować z nich na chwilę.

Nie denerwuj się o tym! Spróbuj zamienić zwykły sosu śmietanie ze świeżymi ziołami, solone jogurt, serowym lub domowej beszamelem – absolutnie bezpieczne i wrażliwych. Z majonezem domowy eksperyment nie warto, ponieważ zawiera jajek bez obróbki cieplnej, oraz niewielką ilością musztardy. Podczas karmienia piersią tych produktów należy unikać.

food Diary

Pierogi i wszelkie inne produkty, które zostały zwrócone do nawyków żywieniowych, konieczne jest ustalenie w specjalnym zeszycie. Może się wydawać, że jest to strata czasu, ale wielu pediatrów kładą nacisk na potrzebę pamiętnika żywności. Zapisz wszystko, co jeść, jak również czas wymienić i wielkość porcji.

Jeśli dziecko będzie miało problemy z krzesłem, reakcja skóry lub ogólnego niepokoju, można przeanalizować swoją dietę, w oparciu o dane dziennika. W niektórych przypadkach pomaga unikać stosowania leków, ponieważ problem zniknie, warto tylko matka zrezygnować z żadnego produktu.

Pamiętnik jedzenie pomaga wiele do decydowania w kwestii, czy możliwe jest, aby jeść pierogi karmiącej matki. Nie należy polegać na pamięci, ponieważ w ciągu pierwszych kilku miesięcy i już pełen kłopotów. Lepiej jest powierzyć ważny dokument informacyjny (lub drogą elektroniczną, jeśli wolisz używać gadżetów).