847 Shares 4696 views

Fantastyczne zwierzęta. Niezwykłe dzieci rysunki: testy psychologiczne dla dzieci

Bardzo często, psychologów w pracy z dzieckiem poprosić go, aby narysować fantastyczne zwierzę, to znaczy, To nie istnieje w naturze. Test ten pomaga specjalistom zrozumieć światopogląd oddziale i lepszego zrozumienia sytuacji. Ale zastosować tę technikę nie tylko psychologów. W tym artykule dowiesz się jak kochający rodzice, wychowawcy w przedszkolu, dziadków odszyfrować komunikat, który zawiera ulubione dziecko malowane fantastyczne zwierzę. Zdjęcia dzieci są w stanie ujawnić wszystko, co leży głęboko na poziomie podświadomości.


Zaczynajmy.

rozmiar

W stosunku do wielkości otrzymanego wzoru najczęściej działa zasada „im większy rozmiar, tym więcej mocy i energii.” Wielkie fantastycznych zwierząt na arkuszu wskazuje wigor i zaufanie do samych autorów. Niewielki rozmiar swoich – niepewności i sztywności. Zniewolenie również przejawia się w przypadkach gdy zwierzę jest tak wielka, że nie zmieści się na arkuszu.

Stanowisko wzór na arkuszu

Normalne położenie środkowego rysunku. Im bliżej postać jest do górnej krawędzi skrzydła, tym bardziej wysoka samoocena ma dziecko, tym większa niechęć czuje się o ich pozycji w społeczeństwie i tym bardziej niewystarczający czuł jego uznanie przez innych. Odwrotnie, zaniżone postać wskazuje niską samoocenę, niezdecydowanie, brak zainteresowania ich statusu społecznego.

głowica figura

Fantastyczne zwierzęta, których głowa jest włączony w prawo, dowody trwałej tendencji do aktywności, skuteczności ich autorów. Takie dzieci mają tendencję do realizacji swoich pomysłów w praktyce. Głową zwróconą w lewo pokazuje odwrotnie: te dzieci są skłonne do refleksji, medytacji, a przejście do działania może być hamowany przez obawy. Czołowa pozycja jest traktowana jako egocentryzm. Obecność lub brak koloru wykrywa dowody odsetek / zainteresowania w wytwarzaniu i emisję tego czy innego rodzaju informacji. Na przykład, lekko rozchylone usta językiem, bez szczegółowego rysunku warg wskazuje na aktywność głosową dziecka. Obecność zębów oznacza agresję, często ochronną. Cieniowane usta mówi o niepokoju i lęku.

Bardzo ważne jest to, co oczy zwróciły dzieciom wspaniałe zwierzęta. Ostry wizerunek tęczówki wskazuje doświadczenie strachu. Rzęsy mówimy o hysteroid-poglądowe zachowaniu.

Duży rozmiar głowy – to znak, że dziecko jest najbardziej cenione w siebie i innych racjonalności. Dodatkowych części, takich jak rogi, pazury, włosy, igły, jest oznaką agresji, spontanicznej lub ochronnej odpowiedzi.

Pióra, grzywa, włosy ozdobione fantastycznych zwierząt, których autorzy mają skłonność do samoukrasheniyu.

Podpierająca część figury

Według typu kończyn podłączenie do ciała widać od charakteru kontroli dziecka własnych argumentów, decyzje, wnioski. Związek może być precyzyjne i surowy nieostrożne słaby znaleziono. Jednorodność i jednym punkcie formy kończyny – jest średnia, banalność oceny. Różnorodność ich kształtu i położenia – niezależność, oryginalność i kreatywność, a nawet niezgody (dla formularzy, blisko do patologii).

Dodatkowe elementy rysunku

Narysowana na rysunku elementy mogą być funkcjonalne w przyrodzie, na przykład skrzydełka lub powłoki. A można wykonać rolę dekoracyjną (loki, loki). Pierwszy przypadek pokazuje zaufanie, ciekawość, pasja, aktywność w niektórych przypadkach odmieniać ucisk innych. Drugi – na maniery, skłonność do przyciągnąć uwagę innych.

Co dziwne, ale bardzo ważną rolę w opracowywaniu ogony odtwarzania. Odzwierciedlają one postawę dziecka do własnych działań i zachowań, gdy ogon jest skierowany w prawo i do myśli – czy w lewo. Pozytywne lub negatywne zabarwienie tego wskaźnika zależy od pionowych kierunkach Ogon: im wyżej, tym lepiej.

Całkowita energia

Jest to konieczne, aby oszacować całkowitą liczbę części obrazów: energia jest wyższa, tym więcej z nich na zdjęciu i więcej informacji, które świadczą o tym, co przedstawiono fantastycznych zwierząt. siedliska otaczające figurki zwierząt, obcych elementów – wszystko to jest konieczne, aby zwrócić uwagę: kolor, intensywność, nastawienie.

Powinny również podlegać analizie natury ogólnej linii: słabe linie mówić o słabości i braku inicjatywy. Tłuszczowych, z push – lęku. Analizować, jakie elementy są zaprojektowane w taki sposób, gdzie linie nie został dubbing przełamania, czernienie, zapachkivanie, odchylenia – w tych dziedzinach, nie ma problemu.

Patrz: zdjęcie może dużo powiedzieć o wewnętrznym świecie małego człowieka. Poproś dziecko, aby narysować fantastyczne zwierzę, wymyślić jego nazwisko i miejsce zamieszkania. Zwróć uwagę na obecność ostrych rogach w kształcie konturu (agresja lub strach), orientację ochrony (od najlepszych zagrożeń – nauczycieli, rodziców, od dołu – peer, ośmieszyć je). Więc można lepiej zrozumieć problemy swojego dziecka i pomóc mu je rozwiązać.