265 Shares 3771 views

Kiedy lepiej jest przebić uszy dziecka, lub wszystko o tej procedurze

Czy jest co najmniej jedna matka, która nie marzy o tym, aby jej córka była ładna i atrakcyjna? Oczywiście, że nie. Niektórzy rodzice próbują ubierać swoje księżniczki w najnowszą modę, inni kupują różne szpilki i ozdoby dla dziecka, a niektóre nie reprezentują dziewczyny bez musujących kolczyków. Jeśli zdecydowanie postanowisz spełnić swoje marzenie lub zrealizować pragnienie dorosłego dziecka i przebić mu uszy, musisz pomyśleć o niektórych punktach. Na przykład, kiedy lepiej przebić uszy dziecka, jak należy przygotować się na to i jak dbać o uszy.


W jakim wieku lepiej jest to zrobić?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli zapytasz lekarzy o to, kiedy lepiej jest przebić uszy dziecka, doradzą, aby przeprowadzić tę procedurę po wykonaniu dziewczyny przez 3 lata. Pozwoli to uniknąć asymetrycznego uchu i infekcji. Ale psychologowie, przeciwnie, zalecają piercing uszu od urodzenia do 1,5 roku. Twierdzą, że ich punkt widzenia jest fakt, że w tym wieku dziecko szybko zapomni o bólu wywołanym i nie poczuje strachu.

Eksperci nie zgadzali się więc, a tylko rodzice decydują, kiedy lepiej jest przebić uszy dziecka. Dzisiaj nawet wiele domów macierzystych świadczy tę usługę, na prośbę rodziców, specjalista może przekłuwać uszy nowonarodzonego dziecka zaraz po urodzeniu. Lepiej poczekać, aż dziecko dorasta, a sam wyrazi chęć posiadania kolczyków w uszach. Wcześniej czy później dziewczyny chcą naśladować matkę lub starsze dziewczyny, pragną wszystkiego, co genialne i piękne. Postanowiwszy poczekać z przekłuwanymi uszami, rozważyć fakt, że po 11 latach ryzyko wystąpienia blizny keloidowej jest szczególnie wysokie.

Przygotowuj się na ważną chwilę

Jeśli zdecydujesz się, kiedy lepiej przebić uszy dziecka, musisz znać niezbędne informacje na temat przygotowania się do tej procedury. Zacznijmy od wyboru kolczyków. Im młodsze dziecko, tym ostrożniej trzeba podejść do wyboru biżuterii. Kolczyki dla małej dziewczynki nie powinny być ciężkie i ostre. Różne wisiorki i kamienie, zbyt, nic, ponieważ mogą zranić delikatną skórę dziecka. Nie trzeba kupować kolczyków ze złożonymi zamkami, trudno będzie je założyć, co może powodować problemy z okruchy.

W wielu salonach do przekłuwania uszu użyj specjalnego pistoletu, a on robi przekłute kolczyki, które nazywamy "goździkami". I tak te kolczyki będą idealne dla małej dziewczynki. Są bardzo proste w noszeniu, a dziecko nie będzie w stanie usunąć ich samodzielnie, co oznacza utratę lub przełykanie.

A co z metalem? Jeśli chcesz wybrać sobie kolczyki, a następnie kup dla dzieci produkty wykonane ze srebra lub złota. Metale te mają właściwości dezynfekujące, które pomogą uniknąć infekcji i kolejnych problemów.

Dbamy o miejsce nakłucia

Tak, sen się spełnił, w małych uszach pobudził pierwszą biżuterię. Ale aby to piękno wydało tylko radość, regularnie traktuj miejsce nakłuwania środkami antyseptycznymi. Nie wyjmuj kolczyków przez pierwsze dwa do trzech miesięcy i przewiń je podczas przetwarzania. Niechaj mały wie, że nie możesz dotykać uszu brudnymi rękami lub pociągnąć kolczyków.

Chcę, ale nie mogę

Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją przypadki, gdy niedopuszczalne jest przebicie uszu. Przeciwwskazania Są tylko po prostu potrzebują wiedzieć. Jeśli dziecko zachoruje na grypę lub przeziębienie, jego odporność jest zmniejszona. Więc przekłuwanie uszu może prowadzić do poważnego zapalenia. Nie można wykonać tej procedury w tych przypadkach, jeśli dziewczyna ma choroby krwi, ataki rheumatyczne, wyprysk, alergie na metale. W takich przypadkach nie spiesz się do salonu, ale skonsultuj się z lekarzem.