642 Shares 1272 views

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze: Porady dla rodziców

Przeszedł zimny zimy, opuszczony sanki i snowboard. Dla dzieci to był czas do ogrzania i wesoły przewidywanie latem. Wiele matek i ojców już zdecydował, co zrobi swoje dziecko na spacer. Rodzice, którzy wolą kupić rower, nie pomylisz się w swoim wyborze. Po tym wszystkim, to pojazd może służyć nie tylko do zabawy i przyjemności, ale również do poprawy stanu zdrowia dziecka. Niektóre dzieci już wiedzą, jak kontrolować ten ruch. Problem pojawia się wtedy, gdy dziecko nie wie, jak go jeździć. Możesz podać kilka porad o tym, jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze.

Dzieci poniżej 5 lat

Od wczesnego dzieciństwa, rodzice przypisują ich dziecko do tego środka transportu. Jeżdżą swój rower na wózku inwalidzkim, a dziecko jest bardzo miłe. Starsze dzieci zaczynają trenować jeździć na maszynie, która ma dwa główne koła są montowane za jeden lub dwa dla równowagi. Od liczby kół roweru zależy od jego nazwy – trójkołowy lub czterokołowy. Dziecko czuje się świetnie będąc w siodle motocykla, który nie jest trudny do opanowania. Na taki zrównoważony transport jest dość trudne do uzyskania rannych.

Dzieci starsze niż 5 lat

Rodzice, których dzieci są już zaznajomieni z trójkołowego lub czterokołowego rowerze, prawie nie trzeba głowią nad tym, jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze. Konieczne jest jedynie, aby usunąć dodatkową tarczę i nauczyć dziecko, aby utrzymać równowagę.

Podstawowe szkolenie jazdy na zasadach rowerowej

Dzieci reagować dobrze się uczyć i lepiej zrozumieć wszystko, co w przypadku, gdy sami są zainteresowani. Jeśli dziecko nie jest dostrojony, aby nauczyć się jeździć, a nie być nachalnym i rude nalegać na nim.

Dobrze jest, jeśli wybrać dzień, kiedy cała rodzina może iść odpocząć w parku. A jeśli są ścieżki rowerowe, można dać dziecku przyjemność, przejechać z nim. Niech prowadzić rower, więc łatwiej się do niego przyzwyczaić. Kiedy dziecko próbuje utrzymać rower, to przede wszystkim nauka równowagi. dziecko potrzebuje również poczuć jego ciężar i nauczyć się kontrolować skrętu kół. Pozwoli to zachować go przed upadkiem.

Początkowo dziecko może mieć coś pójdzie źle, nie jest wskazane, aby uczynić z niego żarty. Wystarczy wytłumaczyć lub pokazać mu jak to zrobić poprawnie. Można użyć rower z treningu jako skuter. Samo dziecko powinno trwać koło, a następnie postawić jedną stopę na pedale, druga noga się odepchnąć i musi iść. Ta metoda ćwiczy równowagę i nauczyć się prawidłowo trzymać kierownicę. Tylko pamiętaj, aby przejść z nim. Pomoże to w odpowiednim czasie, aby wspierać dziecko w razie upadku.

Dzieciak pewnie radzić sobie z rowerem? Teraz można go nauczyć, aby utrzymać równowagę ciała podczas jazdy. Najpierw trzeba przejść nie jest bardzo szybki.

A potem przyszedł długo oczekiwany moment niezależnych podróży. Cóż, jeśli nie ma w pobliżu pasa do krawężnika. Od niego dziecko będzie łatwiejszy do pchania i odchodzą. Kiedy on siedzi na swoim rowerze, musi naciskać jedną nogą na krawężniku i wznowić jazdy. Jego druga stopa powinna być na pedał. Gdyby nauczył się zachować równowagę z kierownicy, a następnie natychmiast udać, choć powoli. Musisz iść z nim, tworząc warunki dla bezpiecznej jazdy.

Nie ma innej opcji, jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze. Czasami dzieci przeżywają niepewność i strach przed tym transportu. Ten strach hamuje dziecko, a on nie ma odwagi, aby nauczyć się jeździć. Dziecko będzie spokój do nauki, wybrać miejsce, gdzie nie ma żadnych przeszkód, gdzie czuł się swobodny i zrelaksowany. Dziecko powinno być umieszczone na siodełku roweru i pozwolić mu pedałowania. Muszę iść spokojnie i powoli. Kid, zafascynowany jazdy i pozyskać swoje poparcie, będą mogli podróżować bez zauważając siebie.

Dziecko nie zawsze można szybko nauczyć się jeździć na rowerze. Wytrwałość, ponieważ wszystkie takie same po kilku dniach będzie jeździć lepiej niż inne dzieci.

Nawet po tym jak dziecko nauczył się dobrze jeździć w pierwszych dniach nie trzymać go w spokoju bez eskorty. Przejechać z nim na rowerze. Więc można ponownie upewnić się, że nauczył się zasad jazdy.

Który rower kupić dziecku?

Rodzice muszą wybrać odpowiedni rower dla dziecka w tym zakresie, który jest dostępny w sklepie.

produkty dla dzieci posiadają własną klasyfikację:

  • od jednego roku do 3 lat – średnica kół wynosi nie więcej niż 12 cali;
  • od 3 do 5 lat – nie więcej niż 16 cali;
  • od 5 do 9 lat – 20 cali;
  • dla starszych nastolatków – od 24 cali.

Nie kupić rower do wzrostu. Powinien być zdolny do dziecka, w przeciwnym razie byłby niewygodny jeździć. Rower posiada regulację wysokości siedziska i przedstawić różne rodzaje hamulców, które zapewniają bezpieczeństwo dziecka.

Nie zaleca się zakup ciężkiego modelu dla dzieci jest poza mocy, aby usunąć je z mieszkania (wejście lub windy), i zacząć od nowa. Z ciężkim rowerze dziecko będzie czuć się nieswojo.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze, już znalezione. Po prostu trzeba zwrócić większą uwagę na dziecko i zapewnić wsparcie. A wspólne wycieczki rowerowe będą sprawiać przyjemność nie tylko dla Ciebie, ale również twoje dziecko.