614 Shares 7281 views

Przepuklina pępowinowa u dzieci: kiedy potrzebna jest pomoc lekarska

Jednym z najczęstszych patologii jest niemowlę przepukliny pępowinowej. Przepuklina pępowinowa w dzieci najczęściej jest wrodzona i jest miękkie wybrzuszenie wokół pępka. Jej wielkość może być małe – w tym przypadku nie powoduje dyskomfort i zwykle nie wymagają żadnych działań, aby to naprawić tak szybko odchodzi. W przypadku, gdy przepuklinę pępkową u dzieci aż do imponujących rozmiarów, narządy wewnętrzne mogą wpaść w szczególności pętle jelit. Przepuklina dziecko utworzony w wyniku ściany brzusznej może nie być wystarczająco mocne i pępowinowej pierścień może być zamknięte na tyle długo, w wyniku czego luka pomiędzy prostą mięśni ściany brzusznej przez które może wystawać część ściany brzusznej. Soft touch uzyskuje się na wypukłości ze wzrostem kaszel lub płacz. Przepuklina pępowinowa u niemowląt urodzonych przed terminem, praktycznie zagwarantowane.

W przypadku, gdy nie jest zagłuszanie narządów wewnętrznych, wymagana jest interwencja chirurgiczna. Diagnozowanie to możliwe niebieski w twarz, a czasem zapalenie przepukliny, a fakt, że nie zmniejsza się dziecka i zaczyna powodować wiele problemów. Kiedy szczypanie przepukliny może rozpocząć wymioty – w tym przypadku pomoc medyczna jest potrzebna natychmiast. Jeśli przepuklina pępkowa u dzieci z ich trochę zaniepokojony, ale zgniecenie narządów wewnętrznych nie dzieje, to nie ma specjalnych interwencja jest wymagana, ale lekarz powinien wyznaczyć masażu lub innych procedur, które wzmacniają ściany jamy brzusznej. Ponadto, dziecko z przepukliną trzeba tak często, jak to możliwe, aby szerzyć żołądek – promuje usuwanie gazu, aw konsekwencji spadek ciśnienia w jamie brzusznej oraz zdolność do aktywnego poruszania przyczynia się do wzmocnienia mięśni, w tym mięśni i brzucha. Jeśli dziecko z rozpoznaniem przepukliny pępowinowej „”, a następnie swaddle jest niepożądana, ponieważ swoboda przemieszczania promuje tylko wcześniej wzmocnić wszystkie mięśnie i żołądek, jak również. Jednak teraz rzadko uciekają się do pieluszki – od dawna uważane za szkodliwe dla rozwoju dziecka.

Zazwyczaj przepuklina pępkowa u dzieci do trzech lat przechodzi się sama, ale jeśli ona sześć lat nie przeszedł, możliwe jest operacja, a jeśli chłopcy zrobić operację w przypadku przepukliny powoduje niepokój dziecka, dziewczyny są prawdopodobne to będzie w każdym przypadku – jest to związane z żeńskich narządów rozrodczych funkcji lokalizacyjnych.

Przepuklina pępowinowa u dzieci mogą być traktowane i metody ludowej. O nich odnotowano znaczny debata: ktoś uważa, że są one bardzo skuteczne, podczas gdy inni – jest całkowicie bezużyteczny. Można jednak spróbować bandaż z szerokim plastra, który jest stosowany przez 10 dni, tak że abdominis rectus spełnione w obszarze pępka i uformowanych fałd. jeden tydzień po usunięciu plastra postępowania można powtórzyć.

nie powinny być uważane za tradycyjne metody odwołać się do każdego rodzaju babki i uzdrowicieli: jeśli dziecko martwi przepukliny – jest powodem do natychmiastowego leczenia u lekarza, a chodzenie na czarowników może skończyć źle, bo czas może się zmarnować, a proces zapalny odbędzie powszechne. Jeśli przepuklina nie jest przyczyną dyskomfortu dziecka, takie wizyty również do niczego: oczywiście, że nie boli, ale nic nie może pomóc, bez powodu. Wszystkie rodzaje ziół i maści, które mogą doradzić w takiej nietradycyjnych terapeuta, w zasadzie, przepuklina nie może pomóc, ale zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej – łatwo. Jest również całkowicie nieskuteczne rytuały, takie jak wiązanie grosza, z wyjątkiem opaski jako takich, a tam jest opcja grosz. Ale, jak wiemy, pieniądze, w tym i metal – wspaniały sposób transmisji. Jak widać, nie wszyscy ludzie są odpowiednie metody w celu zapewnienia, że odnoszą się one do niemowląt dzieci.