310 Shares 7343 views

Niezależnie strzał z dzieckiem?

Czasami takie sytuacje, gdy lekarz skutecznie leczyć dziecko przypisuje podawanie domięśniowe niektórych leków. Aby uzyskać pomoc, należy skontaktować się z pielęgniarką lub znajomych. Jednak lepiej jest, jeśli nie opanować te umiejętności i będzie wiedział jak zrobić ukłucie do dziecka. Nie zawsze jest to możliwe, aby zaprosić do lekarza, a wstrzyknięcie należy zrobić.

Aby umieścić dziecko zastrzyk, potrzebne są następujące elementy:

  • wełna lub kawałek bandaż;
  • jednorazowa pojemność strzykawki potrzebne, nawiasem mówiąc, sprzedawane w aptekach specjalne strzykawek dla dzieci, które są bardziej precyzyjne igły;
  • wstrzyknięciach odpowiada przypisany dawki. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, należy sprawdzić datę ważności;
  • tarcie alkohol, wódka lub alkoholu chusteczki do wstrzykiwań.

Preparat do podawania domięśniowego leków

W celu zapewnienia jak dziecko wtrysku, trzeba wykonać kilka prostych, ale ważnych zasad samym czasie:

  1. Myj ręce środkiem dezynfekującym lub mydłem i wodą lub wytrzeć je alkoholem.
  2. Wykonywanie wstrzyknięcia powinny być w mięsień pośladkowy. Aby dostać się na właściwym miejscu, trzeba pośladek wizualnie podzielony na cztery równe części i umieścić strzał do górnego narożnika zewnętrznego.
  3. Najtrudniej zrobić zastrzyki do dzieci, więc gdy trzeba pozostać procedura spokój i pewność siebie.
  4. W przypadku, gdy wymagane lek w stanie ciekłym, konieczne jest w miejscu złamania ampułki aby plik cięcie paznokci, który jest sprzedawany razem z roztworem, a następnie – otwórz ją. Następnie dekompresji strzykawkę połączoną z igłą i wypełnić leku.
  5. Jeżeli lek w postaci suchej, a następnie rozcieńczono ją do szczególnego rozwiązania zalecanego przez lekarza.
  6. Strzykawka musi być umieszczony igłę w górę i dotknij go palcem, że wszystkie pęcherzyki wzrosły na samym szczycie. Po tym czasie należy nacisnąć tłok ściskając out powietrza. Gdy odbywa się prawidłowo, końcówka igły powinno spaść formy, która powinna być usunięta prospirtovannoy runo.

Działania podejmowane podczas kutas

Przed jak kłuć dziecko, delikatne, a nie szybkie ruchy powinny masować pośladki, a ręce powinny być ciepłe. W miejscu, gdzie igła mogą być traktowane z waty alkohol zostanie wprowadzona.

W tym czasie, z jednej strony trzeba zbierać w przetłoczenie z pośladkami, a drugi – aby trzymać strzykawkę. Igła jest wprowadzony gwałtownie, przy zachowaniu kąta 90 °. W tej pozycji kciuk na tłoku, a środkowy palec wskazujący i trzymać strzykawkę. Im wolniej będziesz podawać lek, tym lepiej. Pośpiech w tej sprawie nie powinno być. Kiedy lek zostaje zakończona, należy nacisnąć się wełnę styku igły a korpusem i gwałtownym ruchu usunięcia strzykawki. Można wtedy lekko masować miejsca wstrzyknięcia.

Trudno jest umieścić strzały w dupie dzieci, ponieważ są one strasznie boi nich. Dlatego nie jest konieczne, aby wpisać lek strzykawki lub posypać ją przed szczątków dziecka – że przerażają go jeszcze bardziej. Ponadto, nie jest konieczne, aby typ, który sam jesteś nerwowy pliku. Jeśli dziecko zaczyna się wyrwać i płakać, czy go nie karcić, a wręcz przeciwnie, starają się odwrócić i uspokoić. I nie ma potrzeby, aby oszukać dziecko, mówiąc mu, że nie zaszkodzi. Lepiej go pochwalić za to, że jest odważny i stanie znieść tej procedury.