606 Shares 9321 views

Czy szef Transplant możliwe? rozwój naukowy, eksperymenty

W naszych czasach, nie ma wątpliwości, w nieograniczonych możliwości nauki. Medycyna osiągnęła wysoki poziom, a jego nowoczesna technologia może zwalczać wiele chorób kiedyś uważany za nieuleczalne. Szczególną uwagę zwraca się odcinek transplantacji. Opowieści o oszczędzanie kończyny i wymiana poszczególnych agencji dawcy stają się stopniowo powszechne. Jest możliwe, że wkrótce zostanie przeprowadzona i pierwszy na świecie przeszczep głowy. Jakie są szanse na powodzenie takiej operacji i jak oceniają go od strony etycznej kwestii?

Dwugłowy pies

Możliwość ciało przeszczep pozwoliłby, aby dać życie wieczne każdego organu. Nie jest zaskakujące, że badania w tym kierunku trwa przez długi czas. Przeszczepy głowy jeszcze operacja jest bardzo skomplikowana. Uważa się, że pierwszy na świecie na jej zdecydował naukowców z Ameryki, Charles Klod Gatri, na początku XX wieku. Jako eksperymentator eksperymentalny wybrał psa podarował jego głowa przyszyta do zdrowej i pożywnej zwierzęcego ciała. Podczas operacji, naukowiec był w stanie przywrócić przepływ krwi. Zauważył również, że szef dawcy przeniesiono jej język, nozdrza i nagrane ruchy źrenic. Jednak, aby nazwać to doświadczenie sukces nie stało – dwugłowe zwierzę, wynikające przeszczepy zmarł. Powtórz doświadczenie prawie pół wieku później, Guthrie postanowił dwóch rosyjskich naukowców – AG Konevsky i B. Demihov. Pierwszy z nich miał podobną transplantacji zasadniczo losowo, a druga poświęcona jest dużo czasu na ten eksperyment. B. Demihov praktykowane również u psów, zaprojektować system sieciowania własnych naczyń krwionośnych. W sumie, badania on szyte 20 bramek szczeniąt do dorosłych psów ciał, a jeden zwierzęcia żyła przez prawie miesiąc po transplantacji.

Doświadcz dr Robert White

W 1970 roku grupa naukowców z Uniwersytetu Casey (USA) pod kierownictwem dr Roberta Uayta rozpoczął przygotowania do nowego ciekawego eksperymentu. Naukowiec postanowił pierwszy w świecie szyć odciętą głowę jednego zwierzęcia do innego bezgłowe ciała. Jego badania Wight postanowił trzymać się małp. Warto zauważyć, że we wszystkich poprzednich eksperymentach przeszczepić operacja głowa została przeprowadzona przez dołączenie głowy do ciała Pełny osób dawcy, w wyniku dwugłowego zwierząt. Operacja z wykorzystaniem nowej metody przeprowadzono w 1970 roku. W wyniku doświadczenia zwierzęcia doświadczalnego żył około 1,5 dni, ale należy zauważyć, że w czasie wykonywania operacji nie można było połączyć mózg i rdzeń kręgowy. Z tego powodu, małpa nie mógł kontrolować ciało, podczas gdy jej głowa wykazały aktywne życie.

Udany przeszczep głowy już gotowe!

Oceniając globalne doświadczenie XX operacji z wnioskami głowy transfer może być rozczarowujące. Jeszcze nie tak dawno temu udowodniono, że taki przeszczep z pozytywnego rezultatu jest możliwe. To sensacyjne odkrycie powstał w 2002 roku. Japońskie naukowcy opracowali technologię, w której w stanie skutecznie przeszczep dawcy głowę na ciele, używając jako doświadczalnych szczurów laboratoryjnych. Nowością jest stosowanie niskich temperaturach (w których nie ma śmierć neuronów) i szczególnego sposobu łączenia tkanek nerwowych. Podczas eksperymentów, przeszczep głowy została pomyślnie przeprowadzona z pełnym aktywności ruchowej ciała. Jakiś czas później, podobne eksperymenty zostały przeprowadzone w Niemczech.

Czy to możliwe, aby przeszczepić ludzką głowę?

Po osiągnięciu pozytywnych wyników w eksperymentach z udziałem zwierząt, wielu naukowców marzyć spróbować podobnej operacji na człowieku. Słynny chirurg na najwyższym poziomie Sergio Kanavero z powrotem w 2013 roku, oficjalnie ogłosił zamiar przeprowadzenia takiego przeszczepu. Trudno w to uwierzyć, ale odpowiedział na wielu ludzi propozycja, aby stać się „świnka” z całego świata. Tymczasem, jeśli przeniesienie głowy, zgodnie z planem dziś odbędzie się w 2017 roku, pierwszy pacjent dr Kanavero stać się rosyjski z rzadką chorobą genetyczną. Chirurg mówi, że szanse na sukces są na tyle duże, bo inaczej nie wziąłby do przeprowadzenia takiej operacji.

Valery Spiridonov – Rosyjski ochotnik

Pierwszy przeszczep głowy musi być przeprowadzone już w 2017 roku mieszkaniec Rosji. Valery Spiridonov dosłownie marzy o takiej transplantacji całego swego dorosłego życia. Dzisiaj człowiek skłonny rozstać się z głową w dosłownym znaczeniu tego słowa, przez 30 lat, a to już sprawia, że jest wyjątkowy. Kiedy Valeria 1 roku życia, lekarze zdiagnozowali u niego syndrom Werding-Hoffman – jest to bardzo rzadka choroba, w której pacjenci zwykle nie przetrwać nawet 20 lat. Ale ten człowiek nie tylko przetrwała, ale także ukończył z wyróżnieniem szkołę, potem studia, a obecnie z powodzeniem pracuje jako programista. Problem polega tylko na tym, że przez całe swoje dorosłe życie Valery przykuty do wózka inwalidzkiego i słabszym każdego roku, dziś może podnieść z wyjątkiem filiżance herbaty lub myszy komputerowej. Przeszczep z możliwością, aby rozpocząć życie w nowym ciele – jest to okazja nie tylko do poprawy jakości życia pacjenta, ale również zachować swoje życie, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Valery przygotowania do zbliżającej się interwencji, uczy, jak zmiana głowicy i regularnie komunikuje się na inne tematy z dr Sergio Kanavero.

Perspektywy na przeszczep ciała / głowy

Academic World Community jest optymistyczne. Jeśli spojrzymy na historię, a następnie po transplantacji narządów wewnętrznych uznano procedura prawie nierealne. Ale jak idzie na postęp, nowoczesna technologia pozwala na przeprowadzenie podobnych operacji na całym świecie, z niezwykłą regularnością. Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości przeszczep głowy będzie także „normalne” zjawisko. Gdy mistrz medycyny opcja ta opcja zabieg przeszczepu będzie wiele różnych chorób. Przeszczepienie głowy, można zaoszczędzić nie tylko osoby z poważnymi chorobami genetycznymi, ale także chorych na raka. Plan używać ciała pacjenta z dobrymi wskaźnikami fizjologicznymi jak materiale dawcy, którego mózg umarł. Jest możliwe, że przeszczep głowy jest kluczem do wiecznego życia i nieśmiertelności.

Koszt operacji

Pytanie, które dotyczy wielu: Ile jest szef Transplant? Ponieważ pierwsza taka operacja jest planowana tylko dla najbliższej przyszłości, dokładna cena tej usługi aż o nazwie nie może być. Według wstępnych szacunków ekspertów, koszt przeszczepu jest trochę mniej niż $ 13 milionów dolarów. Oczywiście, podobna kwota pacjenta czeka na interwencję tam. Dziś, aby podnieść niezbędne pieniądze, pomaga lekarzowi sam Kanavero. Wydał książkę poświęconą jego badań są zaangażowane w projekt i inwestorów. Oczekuje się, że operacja potrwa około 36 godzin.

Kwestie etyczne i możliwe problemy

Cała idea transplantacji głowy nie podoba przedstawicieli wielu wyznań religijnych i obywateli po prostu wysoce moralnych. Ta operacja jest dość dosłownie łamie wszelkie prawa wszechświata i jest wysoce nienaturalny – zgodnie z jego przeciwnikami. Jednak wśród zwykłych obywateli, a wielu z tych, którzy mieli wielkie nadzieje dla pomyślnego rozwoju tej metody medycznej. Pozwól nam wierzyć, że żadne okoliczności kolidować z przeszczepem, a wkrótce cały świat będzie wiedział, w jaki sposób była zmiana osoby głowy.