812 Shares 1820 views

więzadło pęknięcie: dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?

Pęknięcie więzadła kolana – to poważna patologia, która wymaga poważnego traktowania i długotrwałej rehabilitacji pacjenta. Charakteryzuje się rozdzielenie włókien tkanki łącznej z kości. Często spoiwo może łatwo rozdarty na pół.


Dlaczego występuje uszkodzenie i jak to określa?

Jak już zostało powiedziane, taka sytuacja jest typowa dla sportowców, którzy muszą stale szkolić i zachować mięśnie napięte. Czasami nie mogą wytrzymać pęknięcie. Taka sama sytuacja dzieje się po bezpośrednim uderzeniem kolanem w wyniku upadku.

Oczywiście, mogą cierpieć nie tylko sportowców. Na przykład, aby uzyskać więzadła łzę kolana mogą być zwykłym człowiekiem, który przypadkowo potknął się i upadł. Jednak jego mięśnie nie są przeszkoleni, więc szkoda może być bardziej skomplikowane. Sprowokować do uszkodzenia stawów i mięśni szkieletowych choroby może być. ryzyko pęknięcia jest zwiększone u osób starszych.

Objawy choroby pojawiają się bardzo szybko reprezentowane. Więzadło pęknięcia charakteryzuje takich objawów:

  • obrzęk w obszarze zagrożonym;
  • ostry ból;
  • zaczerwienienie skóry w miejscu uszkodzenia;
  • natomiast wyraźnie usłyszał przerwę crackle;
  • poważne ograniczenie ruchu (człowiek może nie tylko chodzić, ale tylko postawił stopę na pieszo).

Tradycyjne metody leczenia chorób

Należy zauważyć, że aby poradzić sobie z sytuacją pacjenta, nie może zatem, w każdym razie, że potrzebuje pomocy uraz. więzadło pęknięcie jest wyeliminowane za pomocą zestawu różnych procedur. Przede wszystkim obszar rannych powinien położyć zimny kompres, aby pomóc częściowo złagodzić ból. W większości przypadków pacjenci są przepisywane niesteroidowe leki ( „ibuprofen”, „Diklofenak”), które pomagają zmniejszyć stan zapalny.

Oczywiście, osoba poszkodowana powinna dostać dużo odpoczynku i całkowicie ograniczyć jego ruchy. Noga powinna zawsze znajdować się w pozycji podniesionej. Aby to zrobić, można umieścić pod poduszką lub poduszce odzieży.

Aby zablokować przegub często używane specjalne bandaże i opatrunki. Ciepło na nodze natychmiast po urazie nie mogą być wprowadzane, jak będzie to wzrost przepływu krwi do uszkodzonego obszaru.

Do szybkiego gojenia specjalnych maści stosowane łzę. Naturalnie, lekarz może przepisać i fizjoterapia (elektroforeza, UHF), ale robi to natychmiast. łamanie leczenie więzadeł kolanowych wytwarzanych podczas pomocą masażu. Jednak, jak zostało stwierdzone w okresie rehabilitacji pacjenta, jak również fizjoterapię.

Kiedy operacja?

Jeśli zużycie częściowe (co może być łatwo określana za pomocą badania rentgenowskiego), wyżej wspomniane sposoby wystarcza do leczenia. Operacja wykonana jest skomplikowane przypadki. Pęknięcie kolana więzadeł rodnik sposób wyeliminowane, a w przypadku nieprawidłowego lub tkanki bezpiecznik tradycyjne leczenie nie dał wynik.

Operacja polega na przyszycie uszkodzonych włókien. To jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Do interwencji stosować bardzo cienką instrumentem, poprzez który to nie jest konieczne, aby duże nacięcia w skórze. W tym przypadku, po zabiegu, pacjent odzyskuje szybciej, a termin jego rehabilitacji jest zmniejszona.

Jeśli zrobimy to pakiet zawiedzie, wykonywane autologicznym przeszczepem pacjenta własną tkankę w uszkodzonym obszarze. W skrajnym przypadku stosować sztuczną protezą.