285 Shares 945 views

Twardziny: objawy i przyczyny choroby

Twardzinę, przyczyny objawów i leczenia, które będzie omawiane tutaj, odnosi się do chronicznej choroby autoimmunologicznej. To prowadzi do pogrubienia skóry, pogorszenie jej elastyczności. Dodatkowo, może to powodować uszkodzenia narządów wewnętrznych, a także w celu zwiększenia grubości ścian naczyń krwionośnych. Najczęściej dotyka kobiety, które są od trzydziestu do pięćdziesięciu lat. Mężczyzn cierpi na nią około sześć razy mniej.

Przyczyny jej występowania

I nikt nie wie, że z jakiegoś powodu nie jest twardziny. Forum w Internecie, podręcznik medycyny lub konsultanta medycznego może być wywołana tylko szorstka okoliczności, w których jego wystąpienie staje się możliwe. Uważa się, że jego występowanie i rozwój zależy od wszelkich czynników zewnętrznych dla tych ludzi, którzy mają specyficzne zaburzenia genetyczne. Czynnik zewnętrzny, który może być przyczyną jej występowania, jest bezpieczny do przenoszenia z węgla i pyłu krzemionkowego, różne retrowirusy, urządzeń medycznych, które są stosowane w chemioterapii, rozpuszczalniki organiczne.

Twardziny: Objawy

Można go obliczyć dla poszczególnych zmian skórnych, układu mięśniowo-szkieletowego, naczyń krwionośnych, układu pokarmowego, serca, płuc i innych narządów wewnętrznych. Istotą jest to, że wszystkie powyższe jednocześnie uszkodzone.

Objawy twardziny które za bardzo często towarzyszy syndromu Raynaud, przy czym pod obciążeniem lub poddawane działaniu niskich temperatur występują okresowo znajduje spasmodermia na kończynach palców. Z tym zespołem, co do zasady, zmianę koloru palców.

Jak wspomniano powyżej, twardzina skóry lub uszczelnienie następuje pogrubienie skóry – odnosi się także do takich objawów, które są ściśle określone i mogą być łatwo wykrywane. Przede wszystkim zaczyna się pogarszać skóry na dłoniach, a następnie resztę powierzchni ciała. Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że problemy skórne nękane pacjentów twardziny ciągu trzech do pięciu lat od momentu, gdy choroba została aktywnie rozwija się, jak z upływem czasu szkoda pozostanie tylko na nogach.

Twardziny, których objawy są liczne, mogą powodować bóle i sztywność stawów w całym ciele już we wczesnych stadiach. Klęska mięśni występuje później, ale jej skutki są osłabienie mięśni.

Dziewięćdziesiąt procent osób narażonych na choroby, cierpią z powodu problemów z przewodu pokarmowego. Kłopoty z przełyku zaczyna się z faktem, że człowiek staje się trudne do przełknięcia jedzenia. Ten problem może w niektórych przypadkach powodować wiele dolegliwości. Chorzy doświadczają dyskomfortu w jamie brzusznej, cierpią zgaga, biegunka lub zaparcia.

Płuca cierpią siedemdziesiąt procent wszystkich przypadków. Najczęstsze problemy z nimi w twardziny – uporczywy kaszel i duszność.

Objawy obejmują liczne problemy z tarczycy.

Twardzina: leczenie

Aby się go pozbyć, będzie musiał spędzić wiele lat. Z reguły leczenie jest ambulatoryjnym. Środków leczniczych pacjentowi jest przewidzianych kortykosteroidy środki rozszerzające naczynia, różne pochodne aminochinoliny i te leki, które mogą poprawić mikrokrążenia. W przypadku przewlekłej choroby , w którym osoba przewidziane radonu i siarkowodór wanny (balneoterapeutyczne) i uszkodzenia stawów mogą być leczone za pomocą specjalnego fizykoterapii i masażu.

Tej choroby nie można po prostu podnieść i wyleczyć, więc lekarze w większości nie walczą ze sobą i jego objawów.