627 Shares 6917 views

Aplikacje parafinie Ozokeryt w domu: opis procedury, wskazań i skuteczności

Na pierwszy rzut oka, termin „wosk ziemny”, to wydaje się skomplikowane i kłopotliwe. W rzeczywistości, tak zwany wosk ziemny, naturalne węgla z grupy oleju. Czasami jest zwyczajowo nazywany minerałów. W rzeczywistości jest to mieszanina o wysokiej masie cząsteczkowej, węglowodorów nasyconych. Według przypomina wosk pszczeli i ma zapach nafty. Jest on sprzedawany w aptekach w postaci małych bloków, które mogą być ogrzewane w kąpieli wodnej i stosowano przez lekarza. Aplikacje parafinie ozokeryt są szeroko stosowane w medycynie. Ich działanie jest ze względu na zawartość składników bioaktywnych, które dostają się do organizmu przez skórę i wywierają działanie lecznicze. Poszczególne komponenty ozokeryt aktywować odbudowę uszkodzonych tkanek i narządów. W związku z tym, aplikacje parafinie ozokeryt stosuje się dla dzieci i osób dorosłych z różnymi chorobami.

powołanie

Zwykle o tej metodzie leczenia osoby nie wie, dopóki nie uda mu się wyznaczyć wniosek lekarza. Po tym parafiny z ozokeryt się stałą asystenta, który jest wykorzystywany w wielu chorobach. I to nie jest przypadek. Aplikacja parafinie ozokeryt w domu są wykorzystywane do osiągnięcia krótki skurcz naczyń oraz ich późniejszą ekspansję. W ten zwiększa przepływ krwi i metabolizm, procesy regeneracyjne są uruchamiane. Chemikalia ozokeryt stymulują wzrost komórek i stymulują procesy immunologiczne.

Efekty terapeutyczne są spowodowane

Oprócz składu chemicznego zastosowań to ma wielkie znaczenie i współczynnika ciepła. Zwiększenie temperatury skóry w obszarze zagrożonym 2-3 stopni na głębokość 4-5 cm, powoduje rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi, wydzielania syntezy biologicznie aktywnych substancji, a aktywacji gruczołów wydzielania wewnętrznego. W rezultacie, istnieje wiele pozytywnych efektów.

Lekarze twierdzą, że działanie przeciwzapalne, co jest ważne w przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Ponadto, istnieje przeciwskurczowe, rozwiązywanie oraz działanie przeciwbólowe. kąpiele parafinowe-ozokeryt dzieci często zaczynają budować bliżej do roku, jeżeli nie mogą ze względu na sygnał do rozpoczęcia chodzenia. Zazwyczaj jest to wystarczające, aby utrzymać 10-14 procedur, a dziecko zaczyna pewnie stać na nogach, a następnie przenieść.

Wskazania i przeciwwskazania

Najczęściej jest zapalną chorobą tkanek powierzchownych i narządów wewnętrznych, wpływu chorób układu mięśniowo-szkieletowego i aparatury urazów. Często za pomocą tej prostej metodzie można skutecznie leczyć choroby układu rozrodczego, chorób skóry i górnych dróg oddechowych. Nawet tak złożoną chorobą jak troficznych owrzodzeń związanych z niedrożnością naczyń, bardzo dobrze być korygowane z terapii miejscowej i ogólnoustrojowej.

Jednakże, istnieje procedura i przeciwwskazania, które nie mogą być ignorowane. To ostre zapalenie, choroby serca, marskość wątroby i różnych nowotworów. Nie używać aplikacji parafinie ozokeryt czasie ciąży. Ponadto, karmienie piersią jest również powodem do opóźnienia leczenia, dopóki nie zostanie zakończone. Tylko jeśli lekarz indywidualnie postanowił zrobić wyjątek, można zignorować tę regułę.

Koszt procedury

Jest to kolejny czynnik, który mówi o tym, że korzystanie z aplikacji parafinie ozokeryt. Cena takich procedur jest stosunkowo niska, nawet w szpitalu (220 rubli dla jednej operacji), dom można kupić za pakiet parafiny i ozokeryt i wykorzystywać je tyle razy, ile jest to konieczne, za każdym razem po prostu rozgrzewa. Każdy z nich będzie kosztować 80-90 rubli. Dodaj do tego koszt szmatki do owijania, baza ceraty i szczotki do wniosku, nadal nie będzie działać więcej niż 500 rubli. I po przebiegu leczenia, to wszystko można ładnie schowany do następnego razu.

Jak korzystać

Istnieje kilka sposobów, aby wykonać tę procedurę. Jednak lepiej jest powierzyć doświadczonym pielęgniarkę. Nic niebezpiecznego nie jest reprezentowana, ale urządzenia grzewcze muszą być spełnione, aby automatyzm. Nieco mniej – i chłodny aplikacja nie będzie w stanie dać efekt terapeutyczny. Lekko przegrzany – i aplikacje parafinie ozokeryt może poważnie poparzyć skórę bez zabezpieczenia. Dlatego należy zachować ostrożność nie zaszkodzi.

Istnieje kilka metod stosowania ozokeryt. Pierwszy – jest topi się do temperatury 65 stopni i za pomocą pędzla na skórę. Drugi sposób jest podobny, ale efekt jest głębsza. Skończoność daubed ozokeryt, a następnie umieszcza się w naczyniu, w którym stopiona mieszanina parafiny i ozokeryt. I po raz kolejny ostrzega o konieczności przestrzegania prawidłowej temperatury. Szybko oczyścić kończyny substancja jest zbyt gorący nie będzie możliwe.

Wniosek – jest łatwiejsza opcja dla początkujących. Aplikacje parafinie ozokeryt są wykonywane w ten sposób jest najczęściej w domu. Do tego stopionego wosku mineralnego wylewa się osadzony w arkuszu gumowego tworząc cienką warstwę i czekając chłodzenia (kontrola rękę) przenosi się na powierzchnię ciała.

Zalecenia lekarskie

W rzeczywistości, procedura jest dość proste, ale ponieważ każdy może wykonać go w domu, najważniejsze – trochę praktyki. Musimy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • Nie należy przeprowadzać takie procedury wysokość ciepłej pory roku, temperatura wewnętrzna nie może przekraczać 18-20 °.
  • Temperatura musiałaby być wybrane indywidualnie. Najlepiej jest stosować w aplikacjach, które można sprawdzić temperaturę w procesie chłodzenia. Substancja musi być na tyle gorące, ale nie pozostawiają silne zaczerwienienie, a nawet więcej pieczenie.
  • Stawów mieszaninę terapeutyczne stosowane, lekarz poleca się stosowanie tylko goleń, biodro, cielęce i palcach.
  • Czas reakcji wybiera również pojedynczo. Średnio jest to około 10 minut. Przed i po zabiegu należy wykonać relaksujący masaż olejem lub śmietany.

składania wniosków

Idziemy bezpośrednio do urządzenia. Teraz przyjrzymy się szczegółowo, jakie są wnioski parafinie ozokeryt. Jak je zrobić, można lepiej zrozumieć, aby wypróbować w praktyce. W Gwinei lepiej używać ktoś z dorosłych. Do prowadzenia sesji wymagają następujące elementy:

  • parafiny kosmetycznej (nie stosować luksów) i wosk mineralny w przybliżeniu w równych proporcjach.
  • Dwa zbiorniki – jeden na wosku, drugi – do kąpieli wodnej.
  • Gazy i nożyczki.
  • Film żywności.
  • Ciepły pieluchy, koc lub ręcznikiem.
  • Wazelina dać aplikacji plastyczności.

Idź bezpośrednio do przyczyny

Mamy wszystko gotowe, a teraz można produkować aplikacje ozokeryt parafinie. Jak sprawić, by dziecko, to najlepiej uczyć się od pielęgniarki lub po raz pierwszy, aby złożyć wniosek o tacie szyi. Przede wszystkim konieczne jest, w celu stopienia ciała stałego na bardzo małym ogniu. Utrzymywać mieszaninę bez wody. Ostygnie dużo dłużej niż wosku i może prowadzić do poparzeń skóry. Kiedy narzędzie jest całkowicie stopiony, można wprowadzić wazelinę i wymieszać. Na przygotowane uprzednio szerokich warstw gazy ułożonej na folię, wlać warstwy mieszaniny.

Teraz jest to miejsce dla stosowania mieszaniny powinna być całkowicie sucha i miękka szczotka zastosować kilka warstw parafiny. Szybko łapie i zapobiega skórę przed nieprzyjemnymi uczuciami. Nałożony na spadki trochę gazy. Ciepło z tej kompozycji będzie tam wystarczająco długo. Dziecko schronienie koc i pozostawić na 15 minut.

Nie zapominaj, że korzystanie z takich aplikacji może być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Kiedy wzmożone mogą przynieść szybki wynik dodatni, natomiast hipotonia, przeciwnie, zbyt rozluźnić mięśnie, które będą tylko pogorszyć sytuację. Dlatego też, pomimo znaczenia środków zapobiegawczych, należy skonsultować się z lekarzem. Ale jeśli dziecko jest chore, ale temperatura jest normalne, może być ocieplenie aplikacja na piersi i zamiast skarpetek.

zamiast wniosku

Jak widać, okłady parafinowe, ozokeryt nie jest to nic wielkiego. Mogą być używane dla dzieci i dorosłych. Kobiety często wykorzystywane kosmetycznych okłady parafinowe , aby utrzymać piękno i zdrowie skóry rąk i stóp. Procedury te są nie tylko bardzo przydatne, ale również przyjemne i nieskomplikowane. Kupując w aptece wielokrotnego użytku wosku i ozokeryt, można z nich korzystać i cieszyć się wyniki osiągnięte w ostatnich latach.