157 Shares 8171 views

Armia Korei Północnej: liczba i uzbrojenie

Wszelkie wzmianki o Korei Północnej w większości powodują niechęć ze względu na specyficzny sposób życia jego mieszkańców. To ze względu na propagandę reżimu, w którym istnieje. Niewiele osób wie o prawdziwym życiu w tym kraju, więc wydaje się coś strasznego i niedopuszczalne. Pomimo specyfiki systemu, państwo uznawane przez społeczność międzynarodową i ma zarówno swoje terytorium i wojska, który został zaprojektowany, aby go chronić.

zdolność bojowa wojsk

Państwo ma słabą gospodarkę, to jest izolowana od świata. Jednak armia Korei Północnej jest nadal uważana za jedną z najsilniejszych na świecie. nazywa się Koreańska Armia Ludowa. Głównym hasłem ideologią KRLD jest „Dżucze”, co oznacza „samodzielności” i „Songun”, czyli „wszystko dla wojska.”

Armia Korei Północnej (liczby różnych źródeł-od 1,1 do 1,6 mln osób) ma mały budżet. Na przykład, w 2013 roku było to tylko 5 mld $. W porównaniu z wiodących krajów, liczba ta jest znikoma. Jednak to jest w pierwszej piątce.

Armia Korei Północnej, których liczba może w każdej chwili zostać uzupełnione 8 mln rezerwy, posiada również 10 głowic jądrowych. Pierwsze testy ich wodowania odbyły się w 2006 roku.

Więcej informacji na temat sił zbrojnych

Armia Korei Północnej nie mniej zamknięty niż samego państwa. Wszystkie informacje na temat jego przybliżonych ramionach. Odnosi się to szczególnie do liczby urządzeń.

Wiadomym jest, że jej kompleks wojskowo-techniczne zdolne do wytwarzania różnych klas sprzętu wojskowego:

 • zbiorniki;
 • pojazdy opancerzone;
 • rakieta;
 • artylerii;
 • okręty wojenne;
 • okręty podwodne;
 • łodzie;
 • uruchomienie wielu systemów rakietowych.

Jedyną rzeczą, która nie jest tworzony w KRLD – to samoloty i helikoptery. Mimo, że obecność składników obcych montażu jest możliwe.

partnerzy KRLD

Podczas „zimnej wojny”, Korea Północna otrzyma znaczną pomoc wojskową z jego dwóch głównych sojuszników – ZSRR i Chin. Obecna sytuacja zmieniła się diametralnie. Rosja odcięta pomocy z powodu słabej wypłacalności kraju. Chiny również nie udziela pomocy z powodu niezadowolenia z jego zasadami. Jednak oficjalna Pekin nadal jest patronem i sojusznikiem Phenianu.

Iran pozostaje jedynym partnerem dzisiaj. wymiany północnokoreańskich z nimi technologii wojskowych. stan kontynuuje również prace nad pociskiem i programu jądrowego.

KRLD przeciwnicy

Armia Korei Północnej jest przeznaczony do czynienia z dwoma głównymi wrogami – Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Dawno, dawno temu, Korea Południowa podjęła ścieżkę kapitalistycznych stosunków i związków ze Stanami Zjednoczonymi. W rezultacie państwo stało się bardzo udane.

W Korei Północnej, to było postrzegane jako zdrada. Cała jej uparty ideologia wspierany przez konserwatystów, którzy nie są gotowi na zmiany. Nawet po śmierci hetmana nie zmieni sytuacji. Jego syn i następca Kim Dzong Un jest dalsze wzmocnienie zasady ideowe. Że końcówka, która znajduje się w Korei Północnej, po prostu nie pozwalają mu dokonać zmian.

Mimo wielu wad, armia Korei Północnej przeciwko Stanom Zjednoczonym w stanie konkurować. Oraz obecność broni jądrowej pogarsza obraz jeszcze bardziej. Zwłaszcza dla krajów sąsiadujących, które są Chiny i Rosja oprócz Korei Południowej.

Służąc w wojsku

Wszyscy mężczyźni w Korei są zobowiązani do poddania się obowiązkową służbę wojskową. To jest armia Korei Północnej, życie , które jest w wieku 5-12 lat, bardzo różni się od fortyfikacji wojskowych na całym świecie. W tym przypadku, do 2003 roku, termin ten miał 13 lat.

Projekt wiek zaczyna się od 17 lat. Usługa Bypass w siłach zbrojnych jest praktycznie niemożliwe. Wynika to z liczby KPA należy do najsilniejszych armii świata.

pociągi obronne

Armia Korei Północnej ma wojsk lądowych w liczbie około miliona ludzi. Składają się one z kilku warstw obrony.

Pierwszy z nich znajduje się na granicy z Koreą Południową. Składa się z piechoty i artylerii formacji. W przypadku ewentualnej wojny, powinni przerwać Korei Południowej umocnień granicznych lub nie dopuścić do siły wroga, aby przejść w głąb kraju.

Druga kondygnacja to pierwszy. Składa się z wojsk lądowych, jednostek pancernych i zmechanizowanych. Jego działania również zależeć od tego, kto jest pierwszy do rozpoczęcia wojny. Jeśli KRLD, druga kondygnacja ruszy w głąb obrony Korei Południowej, w tym wychwytywania Seulu. Jeśli atak Korei Północnej, druga kondygnacja będzie musiał wyeliminować przełom wroga.

Zadaniem trzeciej kondygnacji – w obronie Phenianu. Jest też baza akademicka oraz rezerwa na pierwszych dwóch poziomach.

Czwarta warstwa znajduje się na granicy z Chinami i Rosją. Należy do szkolenia i połączeń back-up. To nazywa się zwykle „Echelon ostatniej szansy”.

Kobiety w armii Korei Północnej

W kraju, dawno temu kobiety mogły służyć jako wolontariusz. Ich mandat do 2003 roku wynosił 10 lat, a po – 7 lat. Jednak informacja pojawia się w wielu źródłach, że w 2015 roku, wszystkie kobiety muszą przejść obowiązkową służbę wojskową. Rekrutacja odbędzie się natychmiast po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły.

Kobiety będą służyć do 23 lat. Wielu ekspertów uważa takie środki zmusiły władze głodu 1994-1998, co spowodowało niski wskaźnik urodzeń, co skutkowało brakiem populacji mężczyzn w wieku poborowym.

Korea Północna w tym względzie nie jest novootkryvatelem. Na przykład, w Izraelu, Peru, Malezji i innych krajach kobiety są wymagane, aby służyć przez długi czas.

Główne wady KPA

Armia Korei Północnej, której ocena jest przeprowadzana często bez rzetelnej informacji, jest w stanie zaszczepić strach w wielu krajach. Jednocześnie ma ona szereg wad.

Słabe strony KPA:

 • ograniczone zasoby paliw przeprowadzi szczegółowe działania militarne mniej niż miesiąc;
 • niemożność Phenianu długotrwałej obrony z powodu niewystarczającej ilości żywności;
 • żadne środki współczesnej inteligencji technicznej, która zmniejsza skuteczność ognia artyleryjskiego;
 • obrona z banków jest przeprowadzana przy użyciu przestarzałych pocisków i generalnie nie różni autonomię floty i tajemnicy;
 • brak nowoczesnych sił powietrznych, systemy obrony powietrznej, a dostępne fundusze pozwolą przeciwdziałać siłom wroga tylko kilka dni.

W tym przypadku, wszystkie KPA pozostaje jedną z najsilniejszych armii świata. Głównie ze względu na fakt, że ponad milion ludzi są gotowi stanąć w jej obronie, podczas gdy inne mogą mieć kilka milionów w krótkim czasie można nazwać z rezerwy.

Sprawdzić skuteczność armii Korei Północnej jest to możliwe tylko w stanie prawdziwej wojnie. Jednak ten strach na całym świecie. Żaden naród, w tym w Stanach Zjednoczonych, nie chce rozpętać konflikt z Phenianu.