307 Shares 5454 views

Jak ozdobić ciasto, proste sposoby


W świecie dekorowania potraw przywiązują tyle znaczenie, jak jego gotowania. Wystarczy raz zobaczyć jak ozdobić jedzenie w restauracji – zielone liście, kwiaty, warzywa, sos skropione na curlicue płyt. Oczywiście, nie każda gospodyni domowa może konkurować w tej dziedzinie z profesjonalistów zaangażowanych w haute cuisine, ale mimo wszystko godny udekorować świąteczny posiłek może albo.

Jak ozdobić tort? Najprostszym rozwiązaniem – owoce i jagody. Nie jest konieczne, jednak do wyboru jabłka, banany i inne owoce, które ciemnieją jak w powietrzu po kwadransie. Ale segmenty mandarynki, winogrono, wiśnia mogą również przyjść. Przed ozdobić ciasto, owoce są zwykle usuwane kości, duże plasterki owoców wyciąć lub podzielić je na kilka części.

Bardzo dobrze nadaje się do tego celu owoców – wszelkiego rodzaju porzeczek, truskawek, jeżyn i malin. Najlepiej jest wziąć dojrzałe, świeże, nie mrożone owoce. Spośród nich może być utworzona na powierzchni ciasta różnych wzorów. Małe owoce można umieścić figurki zwierząt, lub ustawić je w kręgu, na przemian kolory. Możliwe jest umieszczenie w centrum ciemnych jagód, a krawędzie – Bole światła – krótko mówiąc, wszystko, co powie Ci fantazji.

Gdy świeże owoce i jagody poza sezonem, można ozdobić ciasto Proszek cukierniczy, cukier puder lub kokos, który jest sprzedawany w każdym sklepie spożywczym.

Jeśli się ważnym wakacje – ślub, urodziny lub sylwestrowy, niektóre owoce nie może zrobić. W tym przypadku można użyć dekoracji śmietany białko, czekoladą lub polewą.

Przed ozdobić tort weselny, należy zdecydować się na jego projekt. Ktoś taki jak kompozycja masywny, wielowarstwowej, ozdobione dziesiątkami róż, a ktoś zadowolony z drobnymi delikatnymi malowidłami. To najnowszy i odpowiedni przepis Glazura białko: Zmieszaj jedno jajko, filiżanka cukrem pudrem i łyżeczkę soku z cytryny. Pocieranie do masy stała się jednorodna i jest pobierana z cukierniczej strzykawki po ustawieniu go pakowania z małym otworem. Teraz można rozpocząć proces zdobienia. Lub umieścić wisienką bezpośrednio na powierzchni ciasta rysując na nim rumiana gałązki, liście, motyle, lub użyć szablonu.

Na kartce papieru narysuj źdźbło trawy, motyle i oryginalna ozdoba zwykłym ołówkiem, a następnie zastosowano w jego wake oblodzenia. Pozostawiono do ochłodzenia, a następnie ostrożnie oddziela od zamrożonej postaci papieru. Lepiej jest zrobić bez doświadczenia dużych i złożonych kwiatów i gałęzi – są łatwe do złamania. Powstałą postać można umieścić poziomo na powierzchni i można ją podłączyć do górnej powierzchni samego ciasta.

Podobna operacja może być wykonana z lekkiego i ciemnej czekolady – najpierw topi się, a następnie wlać do strzykawki, i gdy słodka masie zamraża się, stosuje się wzór w ciasto lub szablonu.

Tylko można uzyskać cienką i zgrabna figura pomocą glazury cukrowej białko. kwiaty trójwymiarowe lepiej tworzyć za pomocą bitej śmietany lub kremu oleju.

Jak ozdobić ciasto używając kremu? Weź puszkę i zastosować tę mieszaninę na powierzchni ciasta, ozdobić obowiązuje plasterki truskawek i plasterki kiwi.

Przed ozdobić ciasto na święta, trzeba przygotować krem masło. Pół paczka masła zmieszanego z pół szklanki cukru, ½ puszki mleka skondensowanego, żółtka i łyżeczka brandy łyżką. Składniki miesza się i przeniesiono wypełnione cukierniczego strzykawki i dekoracji ciasto przez ukształtowaną dyszę. Nawiasem mówiąc, ten krem może być stosowany do powierzchni przed ozdobić ciasto z owocami.

Jak ozdobić ciasto dla dzieci? Weź wielobarwne cukierki, owoce, kolorowe Proszek cukierniczy, Nuts – krótko mówiąc, wszystko, co będzie się pod ramię. Jaśniejsze i bardziej zabawne, aby uzyskać ciasto – tym lepiej!