785 Shares 6423 views

Jak wybrać ryżowy pilaw

W celu utrzymania pilaw pilaw zamiast kaszy z mięsem i warzywami, bardzo ważne jest, aby przestrzegać technologii wytwarzania. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego ryżu.

Dla tych, którzy chcą gotować codzienne danie, ryż pilaw należy dobrać odmiany medium. Risinki muszą być mocne i prawie przezroczysta. Takie odmiany jak Krasnodar, Thai Jasmine pilaw lub nie nadaje się – są dość miękkie, więc bardzo szybko zagotować miękkie. Bardzo odpowiedni basmati ryż pilaw, zwłaszcza jeśli jest on produkowany w Hiszpanii, Meksyku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zakup ryżowy pilaw w sklepie, wybierz przezroczystego opakowania. Więc można również sprawdzić, czy któryś z kawałków ziaren ryżu, które szybko gotowane miękkie. Nie kupić ryż, w którym wiele żółtych i nieprzezroczyste ziarna – mówi o jego złej jakości. Idealny ryż pilaw ma długą wydłużone ziarna o tej samej wielkości, które wyglądają jak matowego szkła.

Ustalić, co jest potrzebne do pilaw ryż jest dość prosta. Jeśli wziąć garść ryżu i mocno ścisnąć go, wtedy nie powinno jednocześnie kruszyć. Doświadczeni kucharze kupić ryż pilaw dastar stopnie-Saryk, Dev-kminku i Łazarza. Ostatnio nazywany również Azure, to Khorezm starchy ryż, który nie rozpadnie i nie zwiększa swoją objętość podczas gotowania. Co lepsze ryż pilaw – kwestia gustu, ale eksperci radzą, aby Khorezm, Taszkient, Samarkanda i Buchara użytku pilaw Łazarza.

Dev-Zira są w różnych cech i klas. Ziarna ryżu wydłużony grube formy. Risinki blada odcieniu cegły posiadają podłużne paski brązu lub czerwone. Ten Dev-Zira znacznie cięższy niż inne rodzaje ryżu. Jeśli wycisnąć nasiona w ręku, publikują kryzysu. Dastar-Saryk najczęściej używany do przygotowania fergańskiej pilaw. Takie wędzonego ryżu na drodze fermentacji, który ma wyższą twardość oraz charakterystyczny specyficzny smak i zapach. Po przemyciu dastar-Saryk staje
prawie przezroczysty i dostaje odcień ciemnego bursztynu. Po zebraniu ryżu
unthreshed umieścić w ciągu kilku lat w cieniu, podczas nalewania go
kilka razy z wodą. Im dłużej lay-dastar Saryk, lepsze i smaczniejsze staje. Jego wielkość wzrosła siedmiokrotnie w przygotowaniu pilaw. Wymaga to wielokrotne płukanie w zimnej wodzie, a następnie zanurzyć w słonej wodzie przed gotowaniem, i ponownie przemyć gorącą wodą.

Chungara odmiana ryżu jest uprawiana w okolicach Kokand. ma on
czysto biały kolor i wydłużony kształt. Chungara doskonale wchłania wodę,
znacznego zwiększenia objętości. Olej i tłuszcz, ta odmiana ryżu absorbuje niewiele,
więc potrawy z niego wytwarzane światło.

W sklepach można znaleźć ryż, produkowane w Iranie, Birmie i Wietnamie. Gatunki te nie są odpowiednie do gotowania pilaw. Na przykład, ryż Birma ma śnieżnobiałej barwy i wchłania wodę z nich uzyskane pilaw smaku i bez smaku. Liczba ta powinna być wielokrotnie przemywa i podczas gotowania dodać dwukrotnie wiele warzyw, mięsa, przypraw. Gotowania ryżu, jak uzbecki tylko moczeniu ryżu Birma kilka razy w ciągu 3-4 godzin w ciepłej wodzie słonej.

Najlepiej do gotowania pilaw ryż jest głównym podłużne. Nigdy nie należy mieszać różnych odmian ryżu lub z różnych stron, nawet jeśli wygląda tak samo. Wyniki gotowania mogą być katastrofalne – ryż jest rozgotowany, a niektóre wilgotne. Wszystko risinki muszą być takie same wymiary i atrakcyjny wygląd. Sticky odmiany ryżu są również nie nadaje się do pilaw – są najlepiej wykorzystane do przygotowania mleka owsianki.