450 Shares 5436 views

Okna, które jest lepsze? Pozwalamy wieczny spór

Stopniowy rozwój technologii doprowadził do tego, co jest obecnie niemożliwe, aby wyobrazić sobie świat bez komputerów osobistych. Są one wykorzystywane do pracy, rekreacji, gry i wiele więcej. Znaczenie ich istnienia w tych dniach po prostu zaprzeczyć. Ale ilu komputerów na świecie, i tak wiele sporów na temat ich pracy. Mówimy o systemach operacyjnych. Niemal każdy słyszał okna haseł w swoim życiu lub czynienia z nim. System operacyjny Windows jest najpopularniejszym na świecie, według ekspertów, ponad 90% wszystkich komputerów osobistych na świecie korzysta z tego systemu firmy Microsoft. Ale same gatunki okna na przestrzeni lat było wiele, a są ciągłe debaty na temat tego, co jest najlepsze okna. Nie będziemy porównanie wszystkich systemów Windows, począwszy od najstarszego, a kończąc na najnowszych. Będziemy wybierać ostatnie trzy wersje, zwane Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Mimo wszystkich powyższych systemów i podobne do siebie, ale są liczne i różne. Przede wszystkim różnią się one pod względem funkcjonalnym. Parametr ten jest zazwyczaj definiowane jako dla wszystkich użytkowników komputerów, jak również w sporach o tym, co okna lepiej. wiele testów tych systemów została przeprowadzona.

Pierwszym testem było sprawdzenie czasu, wyłącz komputer. Windows 7, zajęło tylko cztery i pół sekundy, podczas gdy XP i Vista zajęło 6,5 i 7 sekund odpowiednio. Tutaj widzimy zauważalną przewagę prędkości z Windows 7.

Drugie badanie było sprawdzić czas pobierania aż ekran wyświetla pulpit komputera. Jeśli system Windows 7 rajd tylko 12 sekund, XP i Vista wziął 14.1 i 14.5 sekundy. odpowiednio. Ponownie liderem jest Windows 7.

Trzecie badanie było sprawdzić czas przed pełnym obciążeniu systemu operacyjnego. Jaki jest najlepszy okna parametr ten nie jest trudny do odgadnięcia. Ponownie zajęła pierwsze miejsce siódmą wersję z doskonałymi wynikami w 14,5 sekundy. Zaległości od niego inny OS był bardzo znaczący. bagażnik XP do 23,7 sek. i 18,5 sekundy dla Vista. Te proste testy wykazały, że siódma wersja jest wyraźnie lepszy od swoich poprzedników, natomiast XP i Vista walczą niemal równe.

Testy na komputerach o małej mocy, takich jak netbooki wykazały, że Windows 7 jest przeładowana szybciej niż ich poprzednicy: Aby pobrać tapety i pobrać pełną OS. Jednak praca jest zakończona szybciej niż jest to w systemie Windows XP. Okna, które jest lepsze dla netbooka? Oczywiście, to jest – ponownie system Windows 7. Dlatego jest on zamontowany na niemal wszystkich netbooków i notebooków sprzedanych w ostatnich latach.

Badania przeprowadzono w PC Mark Suite, odtwarzając codzienne korzystanie z systemu z różnymi aplikacjami. Wyniki wykazały wyraźną wyższość nad wydajności Windows 7 Vista. Po tych wszystkich testów, to jest jasne, co najlepsze okna.

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, co jest lepsze okna, bo każdy znaleźć własnych fanów. Ale wszystkie badania dowodzą, że to jest – to jest Windows 7. Tak, może to ma swoje wady, na przykład, praca z niektórych starszych programów, ale korzyści ma po prostu dużo. XP może działać szybciej starych gier na starszych komputerach, ale którzy są teraz gotowi kupić stary komputer? W tym świecie nowych technologii, o stałej mocy nowych modeli kart graficznych, procesorów, płyt głównych, a wszystko inne jest oczywistą korzyścią dla siódmej wersji. Poza tym świetnie współpracuje z aplikacjami Java, a oni właśnie wygrał niedawno w Internecie. Windows 7 działa lepiej i cache, więc podczas otwierania wielu okien jednocześnie, że nie będzie miał problemów z powieszeniem komputerowego , naruszeniem pracy.

Może nie zgodzić się z powyższych stwierdzeń, a wyniki testu nie przekona cię – dobrze, że i zainteresowany w naszym świecie, że zawsze jest miejsce dla alternatywnej wyroku. A jednak, bez względu na to, w jaki sposób traktowano do nowych produktów, należy przynajmniej na spravdelivosti uznają, że Windows 7 – jest to krok w przyszłość firmy Microsoft.