109 Shares 1788 views

Brak pliku NTLDR, co robić? Przywracanie pliku NTLDR

Dziś wiemy, że wiele przypadków, gdy wystąpią wersje systemu operacyjnego Windows NT z Windows 8 i, błędy. Pisano o nich wielka liczba artykułów. Ale sytuacja najbardziej bezkompromisowej jest pojawienie się komunikatów przed rozpoczęciem pobierania „systemów operacyjnych typu«”Brak pliku NTLDR. Naciśnij Ctrl + Alt + Del, aby zrestartować ». Jakie są jego przyczyny i co zrobić, będziemy teraz starają się rozwiązać.

Co jest NTLDR?

Najpierw kilka słów o tym, co jest ogólnie pojęcie «NTLDR». W rzeczywistości, jest to skrót pochodzący od redukcji NT Loader. Jest głównym składnikiem „poniekąd” Load, który zawiera trzy składniki odpowiedzialne za jego uruchomienia: ntdetect.com plików, boot.ini, a właściwie NTLDR pliku.

Jeśli program ładujący określa, kiedy system jest uruchamiany, to brakuje lub jest uszkodzony co najmniej jeden z nich, zamiast normalnego uruchamiania systemu i wyświetla czarny ekran coś podobnego «pliku NTLDR …». Co zrobić, niech sobie.

Wzdłuż drogi, należy zwrócić uwagę, że ntdetect.com plik odgrywa rolę wyznacznika rodzaju spustem, ntldr plik zawiera kod startowy i plik boot.ini z poleceniami zawartymi w nim, starając się tworzyć proces uruchamiania i jego główne parametry na podstawie dwóch innych składników.

Dlaczego pobrać błąd?

Tak więc, musimy monitorować komunikat o błędzie «Brak pliku NTLDR». Co robić? Przede wszystkim nie panikować. W rzeczywistości w większości przypadków po prostu nie zależy od dysku twardego. Oczywiście, może się zdarzyć i tak, że dysk twardy „poleciał”. Ale zacznijmy od sytuacji, że działa poprawnie i nie udać się do takich skrajności.

Jeśli chodzi o pracę dysku twardego, należy natychmiast sprawdzić połączenie pętli. Kto wie, może on po prostu wypadł z gniazda lub nie została włożona do końca. Ma to często miejsce, gdy wewnątrz komputer osobisty (nie laptop) muszą być czyszczone z pyłu.

Z drugiej strony, powodem może być, że dysk twardy jest po prostu wyłączony w BIOS jako pierwsze urządzenie do rozruchu priorytetowej „systemów operacyjnych”. Zrozumiałe jest, że po prostu trzeba zmienić opcje startowe w menu Boot Priority Device, czy coś takiego (w zależności od producenta i wersji BIOS).

Czasami może pojawić się sytuację związaną z okolicznościowym usunięcie powyższych składników załadunku lub uszkodzenia z powodu zakażenia wirusem lub złośliwym kodem. O przywrócenie, w takim przypadku zostanie opisane później. Dobrze, wirusy, a więc wszystko jest jasne – trzeba przeskanować system pod kątem obecności zagrożeń.

Rzadziej, ale wciąż zdarzają się sytuacje, gdy w głównym katalogu (C: ) jest nadmierna ilość plików. Oto specyfika operacji działa system plików NTFS bardzo. Faktem jest, że gdy duża liczba plików w katalogu głównym, dystrybuuje je do tablic, z których każdy jest przypisany do danego indeksu. Pliki sami są rozmieszczone w ścisłym porządku alfabetycznym. Podczas ładowania obiegu odbywa się tylko do matrycy z pierwszym indeksem porządkowym, przy czym trzy składniki obciążenia mogą nie występować.

W takiej sytuacji lepiej jest użyć środków do bezpiecznego czyszczenia odpadów komputera w postaci programów, optymalizujące, a parametry należy ustawić nie tylko do usuwania resztkowego, ale nieużywane pliki lub puste foldery.

Brak pliku NTLDR: jak poprawić błąd najprostszy sposób?

Teraz tylko o poprawianie sytuacji programowo gdy błąd jest ciągle powtarzany. Zastanów się, jak brak odpowiednich elementów startowych alternatywnych w katalogu głównym.

Zadanie jest rozwiązane dość prosto. Na komputerze z tą samą wersją systemu wystarczy skopiować pliki na dyskietce lub pamięci USB, a następnie przenieść je do żądanego terminalu po ustawieniu priorytetu rozruchu w postaci dyskietki lub wymiennych USB urządzenia.

System uruchamia się bez żadnych problemów, a następnie można skopiować pliki do katalogu głównego.

Korzystanie z Konsoli odzyskiwania

Ale powiedzmy, ekran świeci się ponownie tekst «Brak pliku NTLDR». Co robić w tej sytuacji (jeśli pierwsza metoda nie pomaga)? Oczywiście, aby użyć Konsoli odzyskiwania. Może to być na oryginalnej płyty instalacyjnej z „Windows”, lub na dysku odzyskiwania danych po awarii systemu, na przykład, dla „siódemka”.

Oczywiste jest, że dysk w BIOS jest ustawione jako urządzenie pierwszeństwa do boksu. Po kluczyk musi być wciśnięty «R» do bezpośredniego połączenia konsoli odzyskiwania i wybierz żądaną opcję ( „1” zwykle musi nacisnąć) i potwierdź ( «Enter» klucz). Odzyskiwanie rozpocznie się automatycznie.

Można użyć naprawy rozruchu przy użyciu przejście do wiersza poleceń, gdzie należy wprowadzić «C: Windows fixmbr» lub «C: Windows Fixboot». W zasadzie praca on i inne metody.

Można jeszcze łatwiej zrobić – Elementary Skopiuj oryginalne pliki z dysku bezpośrednio do katalogu głównego. Powiedzmy, układ napędowy jest oznaczony w formie litery «e». Aby skopiować musi wprowadzić następujące linie:

– kopię e: i386 ntldr c: ;

– kopię e: i386 ntdetect.com c: .

Następnie można po prostu wyjąć dysk z napędu i uruchom ponownie system.

Brak pliku NTLDR: co robić (Win 7)

W Windows 7, jeśli spojrzeć, ogólnie rzecz biorąc, zbyt, można wykonać powyższe czynności, ale jak pokazuje praktyka, jest łatwiejsza opcja.

Powiedzmy, podczas ładowania pojawia się „siedem” na ekranie coś podobnego «pliku NTLDR». Co zrobić z tej katastrofy? Użyj zaprojektowany specjalnie dla Windows 7 narzędzie o nazwie Multiboot (nawiasem mówiąc, jest specjalnie zaprojektowany do pracy w systemie Windows Vista i 7).

Teraz jest niewielka. Trzeba uruchomić z dowolnego typu LiveCD napęd lub coś innego, aby uzyskać dostęp do plików wykonanie załadowanego programu. Po jego uruchomienie będzie automatycznie wyświetlane w menu „Przywracanie systemu Windows 7 Loader startowego na wszystkich dyskach” i kliknij przycisk „Uruchom”. To wszystko.

wniosek

Podsumowując, pozostaje stwierdzić, że pojawienie się kolejnych komunikatów o błędach rozruchu systemu dozowania jak «pliku NTLDR» uruchamiania systemu odzysku – nie jest tak skomplikowana sprawa. W każdym razie, jak mówią, że strach ma wielkie oczy. Tutaj użytkowników i wiele zaczynają panikować, wierząc, że Winchester właśnie padało. Nie najlepsza sytuacja, ale w praktyce, głównie z powodów może być nie o to chodzi.

Jednakże, w niektórych przypadkach nawet uszkodzenie dysku twardego, można użyć unikalnych narzędzi, takich jak HDD Reanimator do jego odwrócenia i odzyskiwania uszkodzonych sektorów dysku namagnesowania.