264 Shares 4352 views

Wino „Chianti”: historia i cechy nowoczesnej produkcji

Słowa „wino”, „Włochy” – są nierozłączne, ponieważ ten kraj ma długą historię produkcji wina. Na obecnym terytorium niegdyś słynny starożytny Rzym, gdzie sztuka ta była bardzo dobrze rozwinięta. Tradycja zostały przeniesione do następnych pokoleń. Włoskie wino jest również prawie trzech tysięcy lat.

Najbardziej znanym i popularnym napojem jest wino z Toskanii „Chianti”. Jest to dokonywane na podstawie odmiany winorośli Sangiovese. Wynik jest trochę kwaśny, ale słodki i kwaśny smak charakteryzuje, w których istnieją specjalne aromaty fiołków, dzikiej wiśni i owoców leśnych. Napój można przygotować w łatwy i prosty, ale również – cenne i drogie, mają wielki potencjał starzenia.

Trochę historii

Wino „Chianti” obchodzono tylko pod koniec XIX wieku. Powodem jego powstania był wywiadem rodzinnym. Baron Ricasoli (Minister Toskanii, a później – Włoski premier) na balu zazdrośnie obserwował żonę. Anna tańczyła przez długi czas z tego samego kawalera. Wskutek męża cierpliwości, „wybuch”, chwycił żonę za rękę i poszedł z nią na bal. Kierowca wrzasnął również: „Na zawsze w Broglio odejść!” Kobieta była od tej decyzji w przerażeniu.

Fakt, że był to zamek z XII wieku, w których jeden nie jest już żywy. Para okazała się daleko od pokus ruchliwy metropolii. Rzadko wyszedł i spędził resztę swojego życia. Anna po dzieci, ale jej mąż, oprócz jego kariery politycznej, była jeszcze jedna lekcja – ogromna oszczędność. Między innymi, stał się wielkim i utalentowany ogrodnik, który udało się stworzyć wspaniały i niepowtarzalny bukiet, który odróżnia wino „Chianti”.

Napój przygotowuje się do tej pory przez samą recepturą. W sercu tego – moszczu winogron Sangiovese, który jest bogaty w taniny. Blagdarya tej odmiany winorośli „Chianti” jest znakiem specjalnym. Ale smak i kolor daje różnorodność Canaiolo. Mieszanka musi zawierać autochtonicznych odmian Malvasia Bianca, Trebbiano, Malvasia Nera, Mammolo Colorino. Ponadto zaleca się, aby dodać Syrah, Merlot i Cabernet Sauvignon. Ten bukiet będzie wino „Chianti Classico”.

Teraz jest wystarczająca, aby wytrzymać kilku lat w butelkach i beczkach, a otrzymasz napój naturalny i niepowtarzalny. Dla szybszego przepisu zaleca się dodanie w małej ilości Trebbiano wina lub Malvasia Bianca (białe winogrona). W rezultacie, wino „Chianti” będzie gotowy szybciej. Nowoczesne producenci zawsze przyspieszyć proces w ten sposób.

Zazwyczaj są one przechowywane przyszłość wina w dębowych beczkach. W pierwszym roku jest przenoszony co najmniej trzy razy, a następnie – co sześć miesięcy w celu usunięcia nadmiaru osadu.

Szczególną uwagę zwrócono przed rejestracją butelek. Zatem wino „Chianti” od początku wylewa tylko w tradycyjne toskańskie wina brzuchaty butelkach dwulitrowych, które były nazywane „fiasko”. Mają warkocz słomy, ponieważ były one bardzo kruche. Drugim powodem konieczności „wsparcie słomy” było to, że dmuchaczy szkła w tym czasie nie było to możliwe, aby stabilny i doskonały dna zbiornika. Dlatego stalowa podstawa nie wieje, a splot.

Wlewa się od góry na butelki oleju z oliwek do napojów nie jest rozpuszczony, i zamyka ją wad papieru. Fakt, że szyjka butelki nie utrzymują korek uszczelniający, ponieważ był bardzo nietrwały.

Obecnie, musimy pamiętać, że butelkę włoskiego wina z plecionki ze słomy są atrakcją turystyczną. Od wszystkich poważnych i udanych producentów od dawna w stanie rozwiązać problemu kruchego szkła. Dlatego wdrożenie wino „Chianti” w tradycyjnych butelkach.