156 Shares 8982 views

Golonka w piwie! Czy próbowałeś?

golonka w piwie – jest obywatelem niemieckim danie. I niech przygotowując ją na tyle długo, że Niemcy nie dać się jej przygotowanie, bo bardzo smaczne. Jedzą to gorące z dodatkami kapusty. Ta kostka jest idealny do zimnych przekąsek i kanapek.


Więc przygotować prawdziwą niemiecką potrawę „Aysban”, czy w prosty sposób – golonka w ciemnym piwie. Umyte i oczyszczone z włosów nacięcia nóg wieprzowych w kilku miejscach, aby go w procesie gotowania w jak największym stopniu wypełnione aromatem przypraw, możemy natrzeć solą.

Przygotować marynatę. Aby to zrobić, należy wyciąć grubo cebulę i naciśnij czosnek. Potem z ich liść laurowy umieścić w naczyniu gdzie trzon ma być marynowane, i wymieszać. Aby pominąć Golonka jest marynować przez trzy lub cztery godziny (jeśli nie masz czasu, można trzymać go w marynacie i jedną godzinę). Po tym czasie trzon przechodzi na patelni wypełnionej ciepłym i ciemnym piwem. Blachę z chwytem na ogniu i gotować, nie zapominając strzelać pianki, 2-4 godzin (ilość zależy od czasu, jaki upłynął od wielkości i wagi produktu mięsnego). Gotowana golonka, smarowane zgnieciony czosnek i rozłożone na blasze i wysłać go do 30 minut w piecu, który nie jest wstępnie podgrzane. Temperatura nich nie powinna przekraczać 220 ° C, Wlać bulion czasami golenie, które pozostały w stanie wrzenia. Golonka w piwie jest dobre danie z ziemniaków (puree lub frytkami), ze świeżych ogórków i pomidorów. Ale czuć National kolorów z bawarskim aysbana tylko poprzez złożenie go na parze lub lekko popasserovannoy kapustą.

Golonka w piwie, niedrogie, satysfakcjonującym i łatwe do przygotowania danie jest szczególnie lubiany przez płci męskiej. Nawet kawalerem przyzwyczajeni do jedzenia proste dania bezpretensjonalny, łatwo opanować ten przepis – pieczone golonka w piwie. Na to potrzebne przednią golonka, dwie marchewki, cebula, czosnek, seler sześciu goździki, liść laurowy, trzy butelki piwa ciemnego. Nadal potrzebują cztery łyżki oleju roślinnego, ćwierć łyżeczki szafranu, dwa pieprzu papryki słodkiej i czarny, światła miodem i solą (do smaku). Pre-Shank gotować w osolonej bulionu, który jest już ugotowane marchewki, cała cebula, przyprawy, seler, wrzucić Golonka i gotować na średnim ogniu przez trzy do czterech godzin. Mamy wyjąć trzpień z bulionu, obsushivayut użyciu ręczników papierowych i płyt shpiguem czosnek. Gotowanie mieszaniny do przyprawiania mięsa tarcie: strzępić w blenderze liść laurowy, sól, rozmaryn, czosnek, pieprz. Chwyt rozciera się z mieszaniną przypraw, umieścić ją w uprzednio sporządzony z foliowego worka, do pieczenia. Bardzo ostrożnie wlać pół butelki piwa to saszetki i dokładnie owinąć ciemno, tak że nie jest rozlany. Przegub piekarnika piwa przerwano przez dwie godziny przy średniej temperaturze. Po tym czasie, ujawniono folię. Golonka z miodem i smaru, możemy wysłać z powrotem do piekarnika na 17-20 minut, tak aby pojawiła się na cieście, złoty, chrupiące. Danie okazało – po prostu Yum!

Golonka w piwie w Czechach ma inną nazwę – veprovo kolano. A ona przygotowuje się trochę inaczej niż w sąsiednich Niemczech. Starannie przemyto z tyłu i z przodu trzonu umieszczonego w wodzie, wylano do naczynia trochę więcej. Istnieje również wysłać dwa obrane cebule, goździki i ziele angielskie szef dziesięć grochy. Niniejszym zawartość naczynia do gotowania usuwania piany i gotować wszystkie dwie godziny na małym ogniu (sól nie jest to konieczne). Po dwóch godzinach, brzeczka jest odprowadzana z formy, pozostawiając trochę marynaty. Foreshank wlać piwo i sos sojowy (70 ml), pozostawiono do uzupełniania zapasów, tak że wymagane jest, aby pokrycie trzon lekko solą i pieprzem. Byłoby miło, aby dodać trochę przypraw i ziół marynaty. Golonka marynowana w piwie jest zazwyczaj pięć do sześciu godzin. Przygotowujemy wiele czosnku: oczyścić zęby i pokroić na 4 kawałki, ułatwi takich kawałków chwytem smalcu. Złóż nacięcia w mięsie, leżał w „kieszeni” jak najdalej ząbki czosnku. Rozkładamy na blasze i trzonu, podlewanie marynaty włożyć do piekarnika na 1,5 godziny. Temperatura w piecu powinna wynosić do 180 ° C, nie więcej. Nie zapomnij podlewać marynaty Shin co 12 minut i 35-45 minut, aby włączyć go w drugiej flanki. Można zastosować gotowe goleń, a także Niemców, z marynowanych kapustą, ale spróbuj i wersja Czech – z musztardą i chrzanem. Golonka w piwie będzie twoja ulubiona potrawa przez wiele lat!