356 Shares 4797 views

Pomniki historii Ługańska i opis

Każde miasto ma swoją własną historię i miejsca, które jest przechowywane. Często zdarza się, przechodząc przez ulice swojego ulubionego miasta, można zauważyć, że każdy detal ma swoje znaczenie, dołączonym do czegoś i jest jej integralną częścią. Atrakcje, który zapoznaje turystów i mieszkaniec kto docenia – to oryginalna wizytówka wsi, co pozwala mówić o krokach, które zostały zakończone w trakcie jego powstawania, decydujących momentach i pamiętnych wydarzeń. Wśród nich znajdują się pomniki – sposób szacunku i wyniesienia tych, których działalność i osiągnięcia zarówno przed szczególności miasto i kraj są uwieczniony w sercach i umysłach ludzi. Pomniki Ługańsku i ich historii – to odrębny świat, który zachowuje pamięć o przeszłości.

Pomnik autora „Lay”

pomniki Lugansk przedstawiają różnorodne ludzi i okresów czasowych. Wśród nich jest pomnik autora „Lay”. Nazwa tego człowieka nie jest znana, ale dla jego wielkich usług do słowiańskich ludzi jego zdjęcie zostało uwiecznione w pobliżu budynku Regionalnego Uniwersalnej Biblioteki Naukowej imienia M. Gorkiego. Poemat wielkiej kampanii księcia Igora i jego oddziałów do Połowców w 1185. „lay” – to jedno z najcenniejszych źródeł informacji dawnej Rosji. J. Chumak, Narodowy Artysta Ukrainy i autor zabytków Ługańsku, przedstawiana autor poematu w pozycji siedzącej z założonymi rękami na książki. Obok niego znajduje się tarcza. Pomnik ten jest jednym z najbardziej znanych w mieście, nie tylko przez zasługi kto rzeźbione, ale zwięzłość jest symbolem jego stylu.

Pomnik Włodzimierza Dahl

W 1981 zabytków Ługańsku uzupełniane z innym, który przypomina mieszkańcom miasta o działaniach i pochodzenia jednego z najbardziej znanych rosyjskich pisarzy i etnografów Władimir Iwanowicz Dal. Autor „Słownika wyjaśniającej Języka Rosyjskiego” urodził się w Ługańsku, co było przyczyną erekcji pomnika niego na 180. rocznicę urodzin. Znajduje się poza Anglią, która teraz nosi jego imię. Dahl rodzina mieszkała w Ługańsku nie dużo, tylko trzy lata, ale ta ziemia będzie na zawsze pozostanie w sercu Władimir Iwanowicz, o czym świadczy jego pseudonim, podjętym przez niego w 1832 roku, który brzmiał jak kozackiego Lugansky. Na pomniku jest on przedstawiany jako mądry badacza umysł i ciało zanurzone w pracy. I. Ovcharenko, Orłow i G. Holovchenko byli autorami tego zdjęcia Dahl, który dołączył zabytków Ługańsku. Opis o nim jako „konkretnej wysokości urwiska prawie cztery i pół metra, z granitu i miedzi nokaut” naprawdę zachwyca wszystkich.

Kliment Woroszyłow pomnik

Wiele imponujące jest różnorodność stylów i gatunków, które mają pomniki Ługańsku. Wśród nich jest pomnik wielkiego przywódcę wojskowego oraz osoby publicznej sowieckiej ery Klimentu Efremovichu Voroshilovu. Jego historia – to część historii Ługańsku, bo nie tak dawno temu, to miasto było nazywane Voroshilovgrad. Począwszy od pracy w fabryce lokomotyw Kliment był uznanym liderem proletariatu, dowodził armią podczas wojny domowej i sprawił, że przejście na Don step chronić carycy. Jego heroiczna postać została uwieczniona Posyado A. i A. Dushkin przed radą miasta. Pomniki Ługańsku, zdjęcie, którego nie można w pełni przekazać cały swój majestat i autorów, zachować cechy poprzednich pokoleń. I pomnik Kliment Woroszyłow, który jest wykonany w postaci dwunastu cokole granitowym, przechodzi surowość i powściągliwości mężczyzny w mundurze żołnierza i prawdziwej miłości do miasta, w którym z zadowoleniem.

Carl Gascoigne Monument

Karl Gaskoyn – osoba, która, choć nie urodził się w Ługańsku, a nie emocjonalnie przywiązana do niego, ale którego prace doprowadziły do tego, że jego wizerunek został dodany do zabytków Ługańsku. W 1794 roku szkocki inżynier i przemysł reformator w Rosji dał wtedy małym miasteczku impuls do rozwoju, ze względu na jego zasługi przypisuje się stworzenie huty własnych. Prawie osiem lat budował fabrykę, a po jego zakończeniu Karl Gaskoyn objął stanowisko dyrektora. Jako jeden z założycieli miasta, otrzymał wielki szacunek i wdzięczność ze strony przyszłych pokoleń, które w 1995 roku utworzyły wieżę pięć metrów na jego popiersie. W najlepszym klasycyzm obrazu celowego pioniera, opracowany przez A. i G. Redkina Holovchenko, wzniesiony przed muzeum.