281 Shares 8258 views

Co to jest dystrybutor i co on robi?

Dystrybutor jest indywidualnym przedsiębiorcą lub indywidualną firmą, która kupuje dużą ilość towarów od producenta w celu późniejszej wymiany handlowej przez agentów lub rynek regionalny. Głównym zadaniem jest dystrybucja produktów na całym świecie i deklarowanie partnera jako niezawodnego producenta wysokiej jakości towarów. Ten zawód nie jest łatwy i w rzeczywistości, aby zrozumieć, co dystrybutor, musisz co najmniej trochę pracy jako sprzedawca. Ta aktywność jest bardzo interesująca, związana z komunikacją, umiejętnością znalezienia wspólnego języka z wieloma osobami. Dystrybutor ma wiele różnych funkcji i obowiązków, które są nie mniej interesujące niż to, co sprzedaje.


Działalność dystrybucyjna

Bezpośredni dystrybutor zaczyna pełnić swoje bezpośrednie funkcje od momentu zakupu towarów od producenta, najczęściej zagranicznego. Współpraca z zagranicznymi firmami przynosi więcej zysków i jest istotnym zainteresowaniem nowych konsumentów, na przykład rosyjskim. Wcześniej wielu nie wiedziało, czym jest dystrybutor, jakie znaczenie miał w dziedzinie relacji rynkowych, rozwoju gospodarki i ogólnej sfery sprzedaży.

Schemat dystrybutora jest bardzo prosty:

  • Zakup towarów w cenach od producenta;
  • Sprzedaż produktów poprzez pośredników i agentów innych firm lub rynku regionalnego jako całości;
  • Otwarcie firmy importującej w innych krajach.

Kilka przykładów z historii

Na początku lat dziewięćdziesiątych nieznany proszek, Invite, dotarł do rosyjskich konsumentów dzięki temu, że producenci tego właśnie składnika, który umożliwił zdobycie soku, wiedział, jaki był dystrybutor. To dzięki temu systemowi kierownictwo firmy udało się zarobić fortunę i dystrybuować swoje produkty na całym świecie.

Jeśli po długiej i ciężkiej pracy każda firma ma w końcu oficjalnego dystrybutora w Rosji, oznacza to, że sprzedaż zakończy się sukcesem, ponieważ rynek rosyjski jest ogromny. Takie przykłady mogą pochwalić się właścicielami dużych firm komórkowych, korporacji "Apple", wielu firm kosmetycznych itp.

Dokumentacja

Dystrybutor zawarł umowę z firmą produkcyjną, w której wyraźnie określone zostały zasady sprzedaży punktów sprzedaży, obejmujące terytorium, ceny i wiele innych. Jest to doskonała okazja do nawiązania stosunków handlowych i gospodarczych z zagranicznymi firmami, które są szczególnie popularne na Zachodzie. Generalnym dystrybutorem jest firma importerów, niezależna sprzedaż produktów w innych krajach. Jeśli dostawca nie ma prawa sprzedawać swoje towary osobom trzecim, a dystrybutor musi kupować towary tylko od tego dostawcy, jest już wyłącznym dystrybutorem. A terytorium sprzedaży towarów jest ściśle negocjowane w umowie.

Wszelkie prawa i obowiązki stron są ustalone w umowie dystrybucyjnej. Następnie dystrybutor otrzymuje certyfikat od dyrektora generalnego producenta, wskazując rodzaj firmy pośredniczącej. Teraz mamy nadzieję, że każdy rozumie dystrybutora, jakie są jego obowiązki i główny cel.