802 Shares 8882 views

Jabłko ćma: kontrola działania, zapobieganie i zalecenia

Piękny, zadbany ogród przynosi obfite żniwo – marzenie każdego ogrodnika. I może przynieść radość nie tylko na wiosnę ze względu na piękne kwiaty i zapach, ale także na jesieni podczas zbiorów soczyste i zdrowe jabłka.


Ale plony ogrodowe mogą cierpieć z powodu infekcji przez różne szkodniki drzew. Wtedy wydajność w pytaniu i zniszczenie burza wisi nad całym ogrodzie. Jednym z takich szkodników jest mole jabłek. pasożyt w stanie spowodować nieodwracalne szkody, nie tylko w uprawach, ale także w całym ogrodzie jako całości ze względu na szybki reprodukcji.

Cechy biologiczne motyle

Butterfly jabłkóweczka jest brązowy lub szarawy kolor. Skrzydełka mają kształt przekroju poprzecznego, zakres nie większą niż 2 cm i miejsce w ciemnych odcieniach niż korpus przepustnicy. Wskazówka szkodników drzewa jest prawie niemożliwe, we wczesnych etapach, ze względu na fakt, że motyl jest nocne życie i składa jaja na owocach i pozostawia w ciemności.

Liczba złożonych jaj przez samice mogą mieć do nich setki w siedem dni gąsienice pojawiają jasny kolor czerwony z brązowo głowy. W ciągu jednego sezonu motyla może przynieść dwa pokolenia larw, które może wymazać prawie cały plon i znacznie uszkodzić drzewa owocowe siebie.

Funkcjach życiowych gąsienic

Wyklute gąsienice wchodzą w miąższu przez wypas, dotrzeć do rdzenia niż utrudniać owoców, aby prawidłowo się rozwijać. W konsekwencji, owoce opadają. Codling gąsienice ćmy może zostać zainfekowany nie tylko jabłka, szkodnik może wpływać na dowolny drzewa owocowe.

Jabłko ćma może trafić i już utworzone owoce, które, mimo dalszego wzrostu, można osiągnąć dojrzewanie i odpadają przed drugą pod wpływem aktywności szkodników.

Gąsienice czas rozwoju może wynosić nawet do jednego miesiąca, w którym to czasie owad może zaburzyć duża ilość owoców. W miesiącach jesiennych szkodników przenosi się do szczeliny kory drzewa, to przybiera postać lalki, a zasługuje na wiosnę. Dla zimowania gąsienice mogą wybrać gdzie zapisać upraw, szopy, piwnice lub skrzynek na owoce.

Zwalczanie szkodników

Zwalczanie szkodników można przeprowadzić różnymi metodami, głównym zadaniem jest, aby nie dać rasy owadów i nie dostać się do kryjówek na zimę. W początkowym stadium uszkodzenia dobrze znane metody uwagę. Do ogrodu, aby pozbyć się owadów stosować takie metody oporu:

  • Pasy do łapania owadów.
  • Opryskiwanie herbicydy drzew.
  • Dezynfekcja pomieszczeń do przechowywania.

Jeżeli jabłko silnie hodowane molami, środki kontrolne powinny być łączone. To również sprawia sensu przeprowadzać działania prewencyjne, aby zapobiec zakażeniu.

owad wychwytujący

Łapać owady za pomocą różnych urządzeń. Może być stosowany przed szkodnikami (brudnica jabłko) środków kontroli w postaci pasów do połowu. Takie urządzenia działają poprzez dążenie robaka znaleźć ustronne miejsce. Można użyć dowolnego improwizowany materiał do wytwarzania takich pasów: karton, papier, gazety lub tkaniny. Zatrzymując obszaru położonego na wysokości drzew i 30 centymetrów od ziemi i są rodzajem spódnicy.

Szerokość taśmy do 20 cm materiału jest owinięty wokół trzpienia i zamocowanej liny, lub elastyczna górna i dolna część pasa pozostaje w stanie swobodnym. Kiedy jest nakładanie papieru pożądane lekko odkształcić lub zniszczyć je, a następnie dostać dużo zakrętów i gąsienic swobodnie osiedlać się w takiej pułapce, aby nie zarazić owoce. Pokrywa podobnych urządzeń na drzewie powinna być przeprowadzona pod koniec maja lub na początku czerwca terminach. Zmiany takie urządzenia powinny być raz w tygodniu, dokładnie niszczy starą wykładzinę.

Zalety i wady metody wychwytywania

Zalety narzędzia z ćmy Codling jest niski koszt i prostota. Co może być prostsze niż związać się na pniu drzewa kawałka materiału? Dzięki tej metodzie, brudnica jabłkowy szybko zniszczona, a środki sterujące nie pozwalają na owoce i drzewa traktowane związkami chemicznymi w celu zapewnienia upraw, bez zbędnych azotanów. Taki pas do łapania owadów może być nie tylko przeciwko ćmy Codling, są zdolni do czynienia z innymi typami niebezpiecznych szkodników ogrodowych.

Wadą tego rozwiązania jest potrzeba ciągłego monitorowania pułapki. wymiana paska powinna być przeprowadzona po deszczu. Papier ma tendencję do rozpadu pod wpływem wilgoci i filmu pułapki nie są pożądane ze względu na ryzyko przegrzania kory drzewa owocowe w gorące letnie dni.

Rozpylanie środków owadobójczych typu drzewo

Zwalczanie jabłkóweczka sprężynę może zacząć sprayu ogrodzie specjalne leki. Wśród nich są "Decis", "Rovikurt", "Sonet", "Malationu", "Nomolt" "Sherpa", "Fastak" i ich analogi. Preparaty jabłko ćma tego typu można przeprowadzić bez szkody dla siebie, więc każdy kolejny zabieg ogrodu najlepiej wykonać za pomocą innych środków.

Termin opryskiwanie drzew należy wyraźnie zaobserwować.

  • Pierwszy rozpylanie przeprowadza się po kwitnieniu, ale przed pierwszym jajników.
  • Drugi natryskiwanie jest przeprowadzane 12 dni po pierwszym. W tym okresie, ćma jabłko może trafić już młode owoce.
  • Trzeci natryskiwanie jest przeprowadzane 10 dni po drugim.

Natryskiwanie jest konieczne przeprowadzenie wieczorem powodu nocnego życia szkodnika przy temperaturze powietrza nie mniejszej niż 18 ° C, ponieważ przy niższych temperaturach chemicznych nie może działać prawidłowo.

Rozpylanie jest zabronione podczas dojrzewania owoców, ponieważ może przekazać nasycenie chemikaliów miazgi oraz do podjęcia takiego żniwa do spożycia przez ludzi jest niedopuszczalne. Podczas takich okresów, można przeprowadzić natryskiwanie wlewy piołunu lub listowia pomidorów. buliony on z tych roślin okazały się skuteczne w walce z jabłkóweczka.

Metoda łapania motyli poprzez rozwiązań roamingu

Jak radzić sobie z ćmy Codling z chemikaliami, każdy ogrodnik wie, ale ochrona ta drewno może być szkodliwy wpływ na wydajność. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na rozwiązania do efektu fermentacji. Oni nie są trujące i są idealne do niszczenia szkodników ćmy.

Puste pojemniki są wypełnione za pomocą trzeciego roztworu kompotu jabłkowy lub innych składników, które mogą powodować niepokój. W celu uzyskania takiego rozwiązania możliwe jest stosowanie serwatki z mleka, chleb Kwas, piwa lub wywary suszone owoce. Dla procesu fermentacji powinien być dodany do roztworu cukru i drożdże, aby nalegają na kilka godzin i wylano do pojemników. Następny uzyskane przynęta powiesić na drzewie. Silny zapach drożdży przyciąga motyle, umierają w zbiorniku, nie mając do czynienia z r larwy.

Wymiana takich pułapek warto poświęcić przynajmniej nadzienia, ale nie mniej niż raz na 3-4 dni. W przeciwnym razie, proces fermentacji jest zakończony, a z urządzenia nie będzie dobry.

Środki przeciw jabłkóweczka jesienią

Jeśli na wiosnę, mimo wszelkich starań, aby pokonać szkodnika nie działa, to trzeba posiadać szereg wydarzeń jesienią po zbiorach. Aby zapobiec zapolzaniya larw w korze drzewa, bagażnik może być wapno. Ze względu na wybielanie jest nie mniejsza niż jedna czwarta drzewa. roztwór wapna nie zrobić z płynem, to lepiej, jeśli wszystkie puste przestrzenie i pęknięcia drzewa zostaną wypełnione przez nią.

Dobry ociera część martwych kora z pnia i gałęzi skrobak i wyrzucać odpadów powstających w procesie spalania. Na jesieni powinna przeprowadzić głębokie orki ziemi wokół drzew, to pomoże zabić larwy, które zimują w ziemi.

Przygotowanie takiego drewna Metody na zimę, jest możliwe, aby pozbyć podstępnej ćmy przez sprężynę.

środki profilaktyczne w celu zapobiegania ponownemu zakażeniu

Owoce, które spadły z zainfekowanego drzewa, są mało przydatne w żywności. Ale jeśli owoce są duże i drzewo nie potraktowano chemicznych, te owoce mogą być wysyłane do ponownego przetworzenia ze względu na całkowite zniszczenie odpadów.

Po zebraniu nadzwyczajne nie mogą być pozostawione nieprzetworzone owoce osadzonej w nocy. Codling upolzet ponieważ zasada ze swojego życia nocnego i ewentualnego ryzyka ponownego zakażenia drzewa lub uszkodzenia innych drzew w pobliżu domu.

zbioru pojemnik pod potrzeby wybierać spośród płaskich i gładkich materiałów, lepiej ceramicznych lub plastikowych. Larwy szkodnika nie będzie mógł się ukryć w zakamarkach, w drewnianych skrzynkach. Po przetworzeniu tych naczyń musi poddać się dokładnego czyszczenia i obróbki dowolnego środka dezynfekcyjnego.

Opisane metody naprawdę przyczynić się do zwalczania szkodników ogrodowych. Pomóc zaoszczędzić upraw i uniknąć uszkodzenia drzew w ogrodzie. Przy użyciu środków zapobiegających zakażeniu ogrodzie zapach słodkie i miłe swoim właścicielom przez długi czas.