588 Shares 1794 views

Maxim Kovtun: osiągnięcia sportowe i biografia

Maxim Pavlovich Kovtun jest jednym z najbardziej obiecujących łyżwiarzy figurowych naszych czasów. Pomimo młodego wieku, jest właścicielem wielu nagród na każdym poziomie.


Dzieciństwo lata

Sportowiec urodził się nie tak dawno temu, latem 1995 roku w Jekaterynburgu. Urodził się w rodzinie sportowej. Ojciec w przeszłości także angażował się w łyżwiarstwo figurowe i dlatego zaczął zaszczepiać w swoim synku od dzieciństwa miłość do tego zawodu. Dzisiaj matka Maxima przypomina, że po raz pierwszy zaczął jeździć na łyżwach, kiedy miał jeszcze dwa lata. Już w 1999 roku zaczął studiować w szkole sportowej swojego rodzinnego miasta. Biorąc pod uwagę, że wcześniej z tatą z nim praktykował, wyraźnie wyróżniał się na tle innych dzieci. Jego trenerem był Wojciechowska. To było pod jej kierownictwem, że facet zaczął chodzić na pierwsze zawody. W wieku 12 lat zostaje zwycięzcą turnieju "Crystal Horse". W 2009 roku Maxim uczestniczy w Pucharze Narodowym wśród młodych mężczyzn i zdobywa złoto. Potem zaczynają mówić o nim jako o wschodzącej gwieździe rosyjskiego sportu. On z kolei nie był zarozumiały, ale nadal pracował. W 2010 roku łyżwiarstwo figurowe Maxim Kovtun zaczyna rywalizować w zawodach dla dorosłych. Według oficjalnych danych, zaczął swoją karierę zawodową, choć od kilku lat występował w turniejach juniorów.

Kariera dla dorosłych

W sezonie 2010-2011. Kovtun jest ogłoszony w mistrzostwach Rosji. W tym czasie był prowadzony przez Wojciechowskiej i Nikołaja Morozowa. Młody łyżwiarz rusza do stolicy, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. W sezonie debiutanckim kończy się niepowodzeniem i zajmuje tylko jedenaste miejsce. Wykonuje również w mistrzostwach młodzieży, ale tu jest tylko piąty.

W przyszłym roku ponownie nie wygrał niczego na poziomie dorosłym, ale dobrze pokazuje się wśród młodych mężczyzn. Maxim Kovtun jest trzecim w kraju, czwarty w finale Grand Prix, drugi i pierwszy w Grand Prix Estonii i Rumunii.

Sezon 2012-2013 Wykazano, że wkrótce młody mężczyzna będzie w pełni konkurował ze starszymi kolegami. Po raz pierwszy uczestniczy w mistrzostwach świata wśród dorosłych, a także zajmuje piątą pozycję w Rosji i Europie oraz uczestniczy w mistrzostwach drużyny na planecie. Jeśli chodzi o poziom młodzieży, uczestniczy w trzech turniejach i wygrywa w każdym z nich. Warto zauważyć, że nie będzie mówił więcej w tej kategorii wiekowej.

W sezonie 2013-2014. Maxim Kovtun po raz pierwszy w swojej karierze zdobył mistrzostwa kraju. Staje się drugim na Grand Prix Rosji i Chin. Pokazuje przyzwoity poziom w innych konkursach, gdzie uczestniczy. W przyszłym roku osiąga jeszcze lepsze wyniki. W wieku dziewiętnastu Maxim stał się dwukrotnym mistrzem Rosji, po raz pierwszy wzniósł się do drugiego miejsca w mistrzostwach kontynentalnych i wygrał złoty Grand Prix Chin i Trophee Bompard. Ponadto został srebrnym medalem mistrzostw świata wśród zespołów krajowych.

Jednak w sezonie 2015-2016. Nie będzie tak udany, jak poprzedni. Maxim Kovtun zdołał uzupełnić kolekcję nagród dwoma złote medale i jeden brązowy medal. W tej chwili łyżwiarka przygotowuje się na nadchodzące konkursy.

Opinie specjalistów

Większość ekspertów jednomyślnie deklaruje, że dla tego faceta jest przyszłość rosyjskiej łyżwiarstwa figurowego. Niektórzy twierdzą, że jest spadkobiercą Evgeni Plushenko, podczas gdy inni są pewni, że jego potencjał jest znacznie wyższy.

W każdym razie Maxim Kovtun nie zwraca uwagi na takie stwierdzenia, ponieważ nie stara się być jak nikt. Robi wszystko w taki sposób, aby rozwijać swój własny styl jazdy. W tej chwili jest szkolony przez własnego ojca. Warto zauważyć, że pomaga sportowcowi nie tylko w kategoriach zajęć, ale po prostu popiera słowo rozstania. Łowca wielokrotnie zauważył, że wsparcie bliskiej osoby odegrało ważną rolę w jego formacji zawodowej.

Życie osobiste

Niedawno Maxim Kovtun i jego dziewczyna Adelina Sotnikova stały się głównymi postaciami badań dziennikarskich. W rzeczywistości młodzi ludzie nie ukrywają swoich relacji, ale również starają się nie reklamować ich dużo. Są informacje, które komunikują od dawna. Cokolwiek to było, życie osobiste nie ma wpływu na osiągnięcie obiecującego sportowca.