714 Shares 4886 views

Jak psychologowie wyjaśniają strach na telefon na własną rękę?

Oczywiście, nie nazywamy funkcja jest obecnie równie ważne w telefonie, jak poprzednio, można wysyłać wiadomości i czat na portalach społecznościowych. Jednak całkowicie uniknąć połączenia nadal nie można. Nie zawsze są sytuacje, w których chcesz zadzwonić, na przykład, czasami rozmowa odbywa się przez telefon, czasem konieczne jest poinformowanie o spóźnienie. Liczba osób, dla których staje się problemem rośnie.


nietypowy problem

Dla niektórych połączeń – jest to dość powszechna sytuacja. Inni obawiają mąk telefon, trudno jest odebrać telefon, że próby z góry, że powie, wybiera numer drżącymi rękami i cierpią z powodu paniki, słuchając dźwięków. To jest normalne! Psychologowie tłumaczą, że nienawiść do rozmów nie oznacza problemy z komunikacją. Są ludzie, którzy mają wszystko w porządku z komunikatem, po prostu boją się rozmów. Ponadto, liczba takich osób wzrasta, a liczba połączeń, które trzeba wykonać na dzień spada. Oznacza to, że sytuacja nie jest zbyt krytyczna. W każdym razie, gdy telefon jest nadal potrzebna do różnych codziennych czynności. Należy przezwyciężyć swój strach i zacząć rozumieć, gdzie to wszystko występuje.

Nie wiem, co druga osoba myśli

Być może słyszeliście, że ponad dziewięćdziesiąt procent komunikacji występuje niewerbalnie. To nie jest do końca dokładne statystyki, ale idea jest poprawna: słowo – to tylko niewielka część tego, jak komunikować swoje myśli. Wpływy i wiele innych funkcji, takich jak wyraz twarzy, język ciała i gestów. Wszystko to można zobaczyć tylko podczas rozmowy twarzą w twarz. Podczas rozmowy przez telefon, słychać tylko głos. Może to powodować pewne ludziom napięcie nerwowe. Czasami zupełnie nieszkodliwe fraza może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości był to powiedział z uśmiechem.

złożoność percepcji

Na telefon jest nie tylko trudno zrozumieć, co druga osoba mówi, ale także mieć pewność, że wiesz, co zrozumieli. Kiedy mówimy, używamy różnych wyrazów twarzy. Na przykład, podniesiony lub zmarszczka może wskazywać, że słuchasz uważnie. Na telefon nie jest widoczny, a rozmowa musi być prowadzona w sposób losowy, nie wiedząc, że wszystko jest w porządku. Może to prowadzić do zakłopotania.

Masz ograniczony czas

Innym powodem, który wzywa ludzi przestraszyć – w ograniczonym czasie. Kiedy piszesz wiadomość, one również nie mają żadnych pozawerbalne elementy. Ale czas jest po twojej stronie, można zebrać myśli, edytować tekst, myśleć o tym przed wysłaniem go. Podczas rozmowy telefonicznej pan nie jest to możliwe, trzeba myśleć na nogach, a każde słowo ma znaczenie. Oczywiście, można poprawić swoje słowa i przeprosić, ale efekt nie jest taki sam, już stwierdzono zły pomysł. Wszystko pauza zyskują również znaczenie. Podczas komunikacji twarzą w twarz widzisz, kiedy człowiek myśli i roztargniony. Kiedy rozmawiasz przez telefon każda przerwa przestraszony i sprawia, że myślisz, że coś jest nie tak. Ponadto, połączenia wymaga więcej czasu niż słupków. Wiadomości mogą być wymieniane jednocześnie robić coś innego, ale wywołanie wymaga pełnej uwagi. Z tego powodu, jeden telefon jest postrzegana jako problem, że po prostu trzeba znosić.

Można by pomyśleć, że doceniasz

W pewnym sensie masz rację. Jeśli kiedykolwiek zadzwonił do towarzystwa innych ludzi, wiesz, może to być kłopotliwe rozmawiać podczas słuchania. Podczas rozmowy twarzą w twarz, z zewnątrz postrzegają was oboje jednakowo. Jeśli mówimy przez telefon, cała uwaga skupia się tylko na ciebie. Jesteś jedyną osobą, która mówi, więc ta sytuacja jest nieunikniona. Ponadto, naukowcy odkryli, że połowa dialog, rozmowa, w której słychać tylko z jednej strony, wydaje się być bardziej rozpraszające niż normalnej rozmowy. Czasami jednak przyczyna jest nie w ludzi wokół, a osoba, z którą rozmawiamy przez telefon. Nikt nie lubi być przedmiotem oceny innych. Ludzie są bardzo towarzyskie, ponieważ ich przetrwanie zależy od innych, tak że ocena naturalnie powoduje wiele stresu. Jest to taki sam proces jak w przemówieniu do publiczności, przekazując rozmowy kwalifikacyjnej i innych tego rodzaju sytuacjach. Ludzie boją się, że nie mogą poradzić sobie z zadaniem.

Zbyt dużo samokontroli

Problem z oceną kosztów w przypadku rozmowy z partnerem jest szczególnie dotkliwy. Człowiek boi się, że będzie on zdenerwowany lub nie wybrańców, rozmowa jakoś wpływać na stosunki. W końcu, jeśli niewygodne miałem rozmowę z serwisu skierowania pracownika, nigdy nie słyszeć o tym człowieku. W rozmowie z najbliższymi całą drogę. Z tego powodu, człowiek zaczyna panować nad sobą zbyt trudne, celowo dostosowując swoje zachowanie do sytuacji. Jeśli kontrolujesz siebie zbyt wiele, rozmowa może być jeszcze bardziej niewygodne, problem narasta. będzie koncentrować się tylko na siebie i na swoje zachowanie, starając się uniknąć niezręcznej sytuacji. W rezultacie, towarzysz nie zwracają uwagi, a do utrzymania spójnego rozmowy staje się trudne.

Jesteś po prostu rozmawia przez telefon rzadko

Jest to prosty powód, ale to jest bardziej powszechne. Wiele osób w tych dniach rozmawia przez telefon bardzo często. Brak doświadczenia jest podniecenie. Ludzie rozumieją, że jest to wiadomość i jak używać emotikonów, ale komunikacja telefoniczna jest zaznajomiony z nimi oraz zasady związane z tym, że po prostu nie wiem. To tak, jakby emeryt próbował rozpocząć korzystanie z serwisów społecznościowych: byłoby to niewygodne, bo nie wie, co jest istotą tego, co się dzieje. Kiedy rozmawiasz z kimś twarzą w twarz, użyć intuicji. rozmowa telefoniczna wymaga pewnej znajomości etykiety. Trzeba wiedzieć, jak poruszać się prawidłowo przedstawiając się do punktu, gdzie rozmowa się wstrzymać, jak zakończyć rozmowę. Wszystko to wymaga trochę praktyki.

Jak radzić sobie ze swoim strachem?

Niestety dla wielu, najlepszym sposobem radzenia sobie ze strachem rozmów telefonicznych jest regularna praktyka. Potraktujcie to jako sposób na ćwiczenie: im więcej się połączyć, tym łatwiej Ci to zrobić. Przyjdź do połączeń z określonego punktu widzenia, strategicznie Redefine, co myślisz, zanim zadzwonisz. Na przykład, jeśli boją się przeszkadzać osobie, myśleć o tym, co naprawdę zajęty człowiek po prostu nie podniesie słuchawkę. Jeśli boisz się zgubić w słowach, pomyśl o swojej pomyłki z góry. Sobie sprawę, że ta druga osoba mówił jeden dzień, nie tylko dla Ciebie, a prawdopodobnie już słyszał o rezerwacji i jest do ciebie. Co wydaje się wam to ogromne wyzwanie, nawet przyciągnąć uwagę innej osoby. Następnie można spróbować ustawić konkretne cele. Na przykład, spróbuj kogoś zadzwonić i porozmawiać zwykle około pięciu minut. Nie należy umieszczać zbyt niejasny cel, na przykład, plan po prostu nie brzmią zbyt podekscytowany na telefon. Jest to niemożliwe, aby ocenić obiektywnie. Kluczem do sukcesu jest, aby rozpocząć małych i stopniowo przejść do bardziej skomplikowanych zadań. Jeśli boisz się mówić, start z tych połączeń, które będą miały wyraźny i formalnej struktury, które mogą być nagrane projekt. Spróbuj powiedzieć kilka fraz kluczowych głośno. W tym przypadku, można łatwo wybrać numer i rozpocząć rozmowę z ufnością.