147 Shares 5060 views

Książka RSL Muzeum: historia, zdjęcia i opis

Co jest ważniejsze – projekt lub treści? Książka ta kochankowie kłócą się od niepamiętnych czasów. Spójrz na najbardziej niezwykłych i ciekawych kawałków druku odwiedzając wystawę tematyczną. Dziś w naszym kraju nie jest unikalnym muzeum książki lub rzadkich dziale książki. Ta niezwykła kolekcja jest eksponowana w budynku Państwowej Rosyjskiej Biblioteki (dawniej Lenina Library) w Moskwie.


Historia stworzenia unikalnej kolekcji książek

W 1918 roku pojawił się w Rumyantsev Muzeum działu rzadkich książek. Według pierwotnego pomysłu, kolekcja składa się z zabytkowych i unikalnych publikacji. Początkowo eksponaty były przechowywane w Muzeum Rumyantsev i okresowo wystawiane w formacie podróżujących wystaw. Następnie na podstawie zbiorów muzealnych zbierane książki na książkę Izby została otwarta. Po pewnym czasie wszyscy muzeum zostały umieszczone pod skrzydła Biblioteki Państwowej. Lenin. Dziś jest to Rosyjska Biblioteka Państwowa. Muzeum mieści się w specjalnie urządzonym pokoju. W salach wystawowych atmosferze lat 50. Masywne szafki orzech, profile i lampy dekoracyjne – wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę. Książki nie mogą być przez dłuższy czas pozostać w rozszerzonej formie. Z tego powodu, ekspozycja ciągle się zmienia, a niektóre przypadki nawet wydany w czytelni. W muzeum przechowywane dużo więcej ciekawych rzeczy niż pokazane w oknach. Pracownicy stale aktualizujemy i ekspozycja podobać gościom wybór książek z różnych okresów i rodzajów.

Od zwoju do kodeksu i tej książce

Podczas wizyty zwiedzających muzeum można poznać całą historię tej książki jako sposób zachowania i przekazywania informacji. Część wystawy poświęcona jest tworzenie i rozwój technologii druku papieru. Książki i wydawnictwa rosyjski Muzeum posiada w swojej kolekcji unikalnych okazów. Są to książki pisane na liściach palmowych, zwoje papirusu i starożytnych. Kolejny etap ewolucji w świecie książek – Code (od łacińskiego kodeksu – książka). Była to nazwa pierwsza książka, składająca się z wielu stron, prototyp dzisiejszego. Podczas trasy, można spojrzeć na gazety, wykonane w różnych technikach. Muzeum książka może pochwalić odręcznie, a reprodukcją telefaks, a pierwsze egzemplarze drukowane. Wyjątkowa prezentacja powiedzieć o rozwoju technologii produkcji papieru i materiałów użytych do tworzenia książek we wcześniejszym okresie. Jest to zbiór elementów pokazano ewolucję dekoracji stron książki oraz rozwoju techniki grawerowania.

specjalne książki

W swojej kolekcji książek i książek wydawnictw Muzeum ma niezwykłą historię. Niniejsza publikacja należące do znanych postaci historycznych. Jest na wyświetlaczu duży zbiór książek, które posiadał przedstawicieli rodziny królewskiej. W muzeum można zobaczyć bardzo pierwszą edycję najbardziej znanych dzieł uznanych klasyków. Jest to zbiór takich wielkich pisarzy jak N. V. Gogola, AS Puszkin, MY Lermontow, i wiele innych. Chlubą muzeum – najmniejsza i największa książka na świecie. Każdy eksponat ma kartę ze szczegółowym opisem, pozwalając, aby dowiedzieć się wiele nowych i ciekawych faktów o każdego gościa.

Informacje dla turystów

książka adresowa muzeum przedstawia się następująco: ulica Vozdvizhenka, 3. Wystawa znajduje się na 4 piętrze budynku Biblioteki Państwowej Rosyjskiej. Wejście po trzecim wejściu, można przejść do fontanny z delfinem. Najbliższa stacja metra – „Biblioteka im. VI Lenin "" Arbat "" Borovitskaya "i" Alexander Garden ". Muzeum działa dla turystów indywidualnych w dni powszednie od 10.00 do 17.00, sobota – od 10.00 do 16.00. Dzień wolny – niedziela. wycieczki z przewodnikiem dla turystów, studentów i dorosłych uczniów szkół średnich przez mianowanie. Opłata za usługę wycieczka od 1200 do grupy dzieci (15 i 1) i towarzyszącego 2400 dla grup odwiedzających dorosłych (15 osób). Wejście do muzeum bezpłatnie dla indywidualnych zwiedzających podczas wszystkich godzin pracy. usługi turystycznej jest dostępna tylko dla grup. Muzeum książka ciągle się zmienia ekspozycję, warto odwiedzić kilka razy.