182 Shares 6455 views

Ceremonia herbaty w Chinach. Sztuka ceremonii herbaty

W życiu Chińczyków herbaty stoi na specjalnym miejscu i picia herbaty i stało się odrębną sztuką ceremonii herbaty.

Chińska herbata preferują inne napoje, nawet w lecie: to nie tylko gasi pragnienie, ale także wzmacnia odporność.

Ceremonia herbaty w Chinach – trochę historii

Herbata wygląd określany jako jeden z głównych postaci mitologii chińskiej, boskim przodkiem całego narodu chińskiego, Shen Nun, którego nazwa w języku chińskim oznacza „boski rumpel”. To jest ta postać nauczył ludzi uprawiać ziemię, rosną zboża, jak również lecznicze i inne użyteczne rośliny.

Tradycja mówi, że Shen Nong była głowa byka a ciało ludzkie, a jego żołądek został wykonany z przezroczystego jadeitu. Shen Nong było pomaganie ludziom w leczeniu chorób, a do tego przemierzali kraj w poszukiwaniu roślin leczniczych, oddzielając je od wspólnego trujący. Wpływ ziół znaleziono sprawdzanie lekarza dla siebie. Jednocześnie zauważył wpływu spożytego roślin lub owoców na organizm poprzez przezroczystą brzuchu. Mówi się, że kiedyś próbował nową, nieznaną roślinę, aw rezultacie otrzymał poważne zatrucie. Kiedy było naprawdę źle, leżał pod krzakiem obcy. Nagle z liści krzewu dewdrop walcowane. Glotnuv kroplę, lekarz poczuł przypływ sił i wigoru przyjemnym w całym organizmie.

Od tego czasu, Shen Nong wszędzie nosił ze sobą liści tej rośliny, wykorzystując je jako antidotum. I tak się stało, że uczył wszyscy Chińczycy piją herbatę jako lek.

W dawnych czasach, herbata była napojem dla bogatych ludzi. Nikt nie wie dokładnie, kiedy dołączył do codziennego picia. Jednocześnie w 1 wieku pne, herbata była szeroko rozpowszechniona, a można było kupić na rynku. Oraz z 618 907 lat zaczęła się rozwijać chiński ceremonii herbaty, a po raz pierwszy zostały opisane herbata tradycji Chin.

Z biegiem czasu, herbata Silk Road przeniknął do Rosji. W literaturze mówi się, że herbata jako dar dla rosyjskich Kozaków przedstawione do króla w 1567 r. Naprawdę Rosjanie byli w stanie ocenić słodkiego napoju w 19 wieku. Następnie utworzyła rosyjski ceremonia herbaty. W Moskwie herbata dowiedział wisi w światowej sławy rosyjski samowar.

W Chinach herbaty ceremonia rytuału, znamienny tym, że do parzenia napojów obserwowano w określonej kolejności. Głównym celem tego działania jest, aby odsłonić smak i aromat herbaty, a następnie spieszyć się nie na miejscu. Chiński ceremonii herbaty oznacza spokój i ciszę. Szczególna atmosfera pomaga tworzyć fantazyjne obiekty naczynia herbaty, naczynia elegancki mały rozmiar, a także piękny miękkie muzyki – dzięki wszystkich tych czynników, to jest możliwe, aby cieszyć się dobrze znany na całym świecie niezapomniany zapach aromatycznej herbaty drinka i długim finiszu.

Funkcje rytuału herbata w chińskim

Ceremonia herbaty w Chinach nazywa gungfu-cha: Gung – najwyższy sztuki i CA – oczywiście herbata. Chińczycy sami zwracać szczególną wagę do rytuału. Mają tę umiejętność, aby dowiedzieć się, że nie każdy może.

Chiński rytuał picia herbaty jest uważana za jedną z najbardziej tajemnicza i enigmatyczna na świecie. Być może jest to spowodowane faktem, że Chińczycy wierzą herbata to nie tylko napój. Dla nich herbata jest mądry rośliny, które zostały podane do przesyłania energii życia. Aby uzyskać tę energię istnieją pewne warunki, które zostały podsumowane w zasadach ceremonii herbaty.

Szczególne wymagania dla wody

Wybór wody, która jest parzona herbata ma kluczowe znaczenie. koniecznie musi być czyste źródło. Najbardziej odpowiedni jest jeden, który ma słodki smak i miękką teksturę.

Podczas przygotowywania herbaty ważne jest, aby zagotować wodę. Nie jest konieczne, aby doprowadzić do toczenia wrzenia, w rzeczywistości ze względu na to pozostawia własnej energii. Mówi się, że woda jest uważana za wrzącą herbata do pożądanego stanu, jak tylko pojawią się bąbelki – do szybkiego wrzenia nie jest tolerowane.

Dźwięki muzyki

Tradycyjnie, przed ceremonią osoba musi być oczyszczony, aby osiągnąć stan wewnętrznej harmonii i spokoju. Dlatego jest on utrzymywany w pięknej sali i dźwięki przyjemnej muzyki, często fascynujących i mistycznych. Dla najlepszego efektu, mistrz ceremonii herbaty woli używać dźwięki natury. Promuje ludzką nurkowanie w głąb swojej duszy i pomaga lepiej łączyć z naturą.

Co powiedzieć na ceremonii herbaty?

Podczas rytuału herbaty tradycyjnie mówiono o herbacie. Ponadto ważnym elementem ceremonii jest wyrazem szacunku dla Boga i herbaty o tym rozmawiać. Często pan przyłożył figurę lub obraz obok naczynia herbaty.

Wewnętrzny stan publiczności

Według kanonów rytuał odbywa się w atmosferze dobroci i harmonii. Podczas gdy herbata nie jest akceptowana mówić głośno, wymachując rękami lub hałasować. Przeżyć prawdziwą przyjemność napoju i prawdziwe szczęście pomaga pełną koncentrację.

Nawiasem mówiąc, ceremonia herbaty w Chinach obejmuje 2 do 6 osób. W tym przypadku jest to możliwe, aby osiągnąć niesamowitą atmosferę w tradycji nazywa się dusze dotykowe.

Wnętrze do ceremonii parzenia herbaty

wszystkich obecnych siedzą na matach ze słomy, postelennuyu na podłodze. O goście rozplanowany poduszki przyjemne ciepłe kolory. W środku tabeli zamieszczonej na herbatę, zwanych pasterzy, o wysokości około 10 cm. Jest ona podobna do pudełka wykonane z drewna. Posiada specjalne otwory gdzie herbata nalał szczątki, ponieważ w Chinach, nadmiar wody jest mówić o obfitości.

Gdy wszystkie podstawowe zasady Tea Party, przychodzi uroczystą chwilę strona herbaty.

Tak, chińska herbata do picia

Zanim goście rozszerzony zestaw ceremonii herbaty. Zastawa stołowa obejmuje: czajniczek do zbiornika piwa – cha-hai, pudełko herbaty, zwany cha-che, a kilka herbaty. Wszystkie naczynia do ceremonii herbaty muszą być wykonywane w tym samym stylu i nie umniejsza ich wygląd wspaniałego napoju.

Pierwszym krokiem jest sucha mistrz herbata napar spać w Cha-hee – specjalny box porcelany, który jest przeznaczony do badania struktury herbaty i wdychając jego zapach. Wszyscy uczestnicy powoli odwróć go do siebie i wdychać zapach. Ten rytuału ma inne znaczenie – podczas transmisji Cha-He obecne są zbieżne ze sobą.

Cha kreator Gongfu zaparzyć herbatę. Pochodzenie zalane wrzącej wody wlewa się – w ten sposób przemyto pyłu herbacianego. Ale przy następnej ceremonii strugach każdy gość cieszy się cudowny napój.

Przed każdym uczestnikiem jest parowy herbaty na tacy. Są dwie filiżanki, z których jeden jest wysoki i wąski (vensyabey) do wyczuwania zapachu, a szeroki i niski (chabey) – aby cieszyć się kolor i smak herbaty. Kubek jest wypełniana drugim wysokiej wody, po jego w zavarnik około 30 sekund. Vensyabey wypełnić tylko ¾ i natychmiast przykryć szerokiego kubka. W czasie, górny kielich jest usuwana i wnosząc dno nosa, wdychać wspaniały aromat otrzymanej herbaty. Ważne jest, aby skupić się i łączyć z energią herbaty. Herbata jest pijany powoli, koncentrując się na doznaniach.

Herbaty wylano dopóki Napój magazynuje się barwę i smak. Z każdym nowym nalewania herbaty dostaje inne odcienie zapachu i smaku.

W rezultacie, ceremonia herbaty daje spokój, spokój i pomaga zapomnieć o zgiełku naszego życia.

Ceremonia herbaty w Anglii

Wielka Brytania jest jednym z wiodących na świecie spożycia herbaty na osobę. Tea Party dla Brytyjczyków – nie tylko nawyk, to rytuał z ustaloną tradycją. Wyszedł z osobliwego brytyjskiej herbaty Five-o-clock herbaty.

Tradycyjny zestaw do ceremonii parzenia herbaty w języku angielskim – jest biały lub niebieski obrus bez zdjęć, wazon z białymi kwiatami żyje. Para herbata czajnik z herbatą, dzbanek mleka, dzbanek z mlekiem, herbata sitkiem i stoją za nim. Ponadto, potrzeba Sugarbowl (cukier, korzystnie biały i brązowy), łyżeczki do herbaty, widelec i nóż, obrusy sygnałów serwetki.

Herbata jest zawsze podawane przekąski – są to różne wersje pieczenia angielskim. Tradycyjnie, goście mogą wybierać między 5-10 herbat, które są obowiązkowe lapsang souchong, Earl Grey, Darjeeling, Assam, jak również różnych mieszanek herbaty.

Nawiasem mówiąc, to kolejny ważny element serwującą – lub pikowana wełny cheholchik na herbaty (herbata przytulny).

Ceremonia herbaty w Anglii, ma tajemnicy. Podczas parzenia herbaty jest brana pod uwagę, że w szklanki wrzącej wody, aby rozcieńczyć nie będzie już być. Oznacza to, że gdy warzone w herbacianego naparu kładzie się na założeniu, że 1 osoba ma 1 łyżeczkę herbaty. W przypadku korzystania z dużych czajnik do parzenia, zaleca się, aby dodać kolejny 1 łyżkę w ogóle.

Następnie 3-5 minut herbatę parzoną i wylał jego gości. Natychmiast po tym kocioł trzeba wlać wrzącej wody do dzbanka (cecha ceremonii herbaty – przekształcenie spawanie) i pokrywa się z herbaty i domowej, aby utrzymać temperaturę. Do czasu, kiedy skończysz wypiciu pierwszego kielicha, drugi czas napełniania do zaparzenia. Czajnik może być ponownie napełniony, ale za każdym razem, gdy jakość napoju ulegnie pogorszeniu.

Tradycyjnie pije herbatę z mlekiem, zwieńczone gorącego mleka do herbaty, a nie odwrotnie.

Rosyjska herbata tradycja

Ceremonia herbaty w Moskwie – to zupełnie inna tradycja bardzo różni się od obrzędów panujących w kraju napoju. Mówi się, że Japończycy korzystają z naczynia herbaty tea party, szczegóły ceremonii ich wewnętrznego świata. Ceremonia herbaty w Chinach – cieszyć się smakiem i aromatem herbaty, angielski – cenny fakt zgodności z tradycjami, otoczenie, wypieków. A Rosjanie mają najważniejsze – to zebrane przez firmę w pobliżu rosyjski samowar. Cenne komunikacja wśród wszystkich zgromadzonych.

Moskwa początkowo pili czarną herbatę. Wrzącej wody ogrzewa się w samowar, czajniczek i umieścić na wierzchu. Spawanie jest silniejsza niż herbata, która ostatecznie picia. Kielich wlewa liści herbaty, a potem – wrzącej wody samowara.

Na stole zawsze na herbatę oferowanych wypieków,
cytryna, cukier, dżem i miód. Ostatnim kawałkiem cukru jeść częściej na herbatę lub rozłożone na chleb. Często serwowane w filiżance herbaty „pary” – spodek. To wylewa gorącą herbatę z kubka i picia.

Niezależnie od tradycji herbaty z różnych narodów, całego napoju jest ceniony za smak, subtelny aromat i niezwykłych właściwościach.