770 Shares 7316 views

Małe formy dzieła literackie dla dzieci. Zagadki o grzybami

Zagadki nazywa małych form twórczości literackiej. W tym przypadku jeden z nich należy do folkloru – folklor. Do drugiej grupy należy do dzieł autora.

Z historii wyglądu łamigłówki

Ten gatunek sztuki ludowej pojawiła się dawno temu. I nie zawsze było tylko środkiem rozrywki dla dzieci.
Zagadki o grzybów, zwierząt, roślin, pory roku, można sprawdzić, jak dana osoba orientuje się w świecie, jaki jest jego poziom wiedzy. Wywiad, obserwacja, zdolność widzenia u osób zdrowych nieoczekiwane obrazy zostały docenione nawet w czasach ludzi pierwotnych.

W niektórych plemionach chłopiec mógł stać się człowiekiem dopiero po przetrwała kilka testów. Jednym z nich był zgadywania zagadki. Rosyjski ślub narzeczonego otrzymała dopiero po zgadł kilka bardzo trudnych zagadek.

Co jest tajemnicą

Pomimo faktu, że większość tajemnice ludzi były wiele wieków temu, ludzie, i do dziś wymyślą. Okazuje się, że jest to bardzo ekscytujące doświadczenie. Konieczne jest jedynie, aby wiedzieć, co dokładnie jest tajemnicą.

Po pierwsze, jest to alegoria, skomplikowane pytanie, które powinny zostać wysłuchane. Po drugie, tekst układanki jest bardzo krótki. Po trzecie, charakteryzują się one wyrazistość, zdjęcia, prawidłowości i jasności języka.

Jak jest wybór tematów do zagadki

Wiadomo, że niektóre grupy tematyczne łamigłówki pojawił się długi czas, podczas gdy inne są stosunkowo nowe. Aby zrozumieć powód tego jest prosty. Po puzzle odzwierciedla prawdziwe życie człowieka – obiektów i zjawisk otaczających go w życiu codziennym i staje się „Heroes” tajemnice.

Na przykład, grzyby już dawno weszła do folkloru różnych narodów. Można je znaleźć w bajki, piosenki, epiki, przysłów, powiedzeń. Ten temat jest bardzo ciekawy i atrakcyjny dla dzieci. Zagadki o grzyby z tego powodu stanowią dużą grupę wśród tych, którzy są zaznajomieni z dziećmi.

Riddle w wieku przedszkolnym

Już jako przedszkolak puzzle może służyć jako środek do wszechstronnego rozwoju dziecka. Pedagog musi pokazać dzieciom, że zgadywania – to zabawne, użyteczne, a poważna sprawa.

Tematyczny wybór materiału jest bardzo ważnym problemem. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę zainteresowanie dzieci w temacie, który jest otgadka. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na szereg cech wskazanych w puzzle, w ich swoistości. To zależy od złożoności lub prostoty całego zadania.
Na przykład, zagadka o grzybami dla dzieci w wieku 3 – 4 lat, są łatwo dostępne do odgadnięcia. Można podejść zagadkę kwiatów, motyli, drzew, zwierząt, ani żadnych innych przedmiotów dzieci znają.

Teksty tajemnic o grzyby należy podkreślić, że przedmiot ma czapkę, jedną nogę, to coś z pewnością szukać, a do jej podjęcia, nie raz schylać. Doświadczenie życiowe wystarczy znaleźć otgadku, a zadanie nie jest zbyt trudne dla dzieci.
Zagadki o grzyby, jak każda inna, uczą obserwacji, zdolność dostrzeżenia czegoś szczególnego. Aktywuje aktywność umysłową dziecka, działa wyobraźnia, wzbogaconego słownictwa.

Riddle we wczesnych latach szkolnych

W szkole podstawowej, środkiem rozwoju mowy, wyobraźni, myślenia, pozostają tajemnice dla dzieci.
O grzybów, roślin, zwierząt, zjawisk naturalnych, produktów higienicznych, pory roku – to tylko mała lista tematów, które można wykorzystać podczas pracy z młodszymi uczniami.

W przeciwieństwie do materiału, który został użyty w wieku przedszkolnym, jest to, że lista słów znaki w układanki nie oznacza uogólnioną nazwę podmiotu i jego odmiany. Na przykład, należy rozważyć, jak korzystać z lekcji układanki na temat grzybów.
Dla dzieci z odpowiedziami (2 klasy) zaproponował kilka zagadek, ale uczniowie uprzedzony, że niektóre z tych słów-otgadki mylić. Ich zadaniem jest opisanie atrybuty prawa do umieszczenia odpowiedzi.
Wśród otgadok słowa takie jak muchomor, Borowik, volnushki, borowikami i inne nazwy.

Biorąc pod uwagę, że jednym z najbardziej popularnych gatunków literackich dzieci w każdym wieku są zagadki, mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. To może być nie tylko nauczycielem specjalnie zorganizowane zajęcia, ale także spontanicznie zachodzące turnieje dotyczące liczby podane do siebie lub do odgadnięcia zagadki.
Mogą odgadnąć na spacer w lesie jesieni, jest tajemnicą grzybami jest szczególnie odpowiednia dla dzieci, będzie to nie tylko ciekawe, ale też pouczające. Wycieczki, wakacje, konkursy – tych działań w razie potrzeby również tajemnicą na dowolny temat.

Zagadki z odpowiedziami. kreatywność dzieci

Bardzo często dzieci są na własną rękę, bez udziału osoby dorosłej, organizuje konkursy zgadywania zagadki. W takiej sytuacji może to być spór o ważność otgadki. Konieczne jest, aby uczyć dzieci do korzystania ze zbiorów, które są umieszczone różne zadania, w tym około grzybami zagadek dla dzieci z odpowiedziami.

Zdolność do odgadnięcia zagadki zawsze przenosi się do nowego etapu – dzieci będą na pewno chcesz wymyślić samych tekstów, które wymagają odpowiedzi na postawione pytanie. I znów brzmią tematy, które są zbliżone do małego plakatu. Z pewnością nie będzie też tajemnicą o grzyby.
Dla dzieci w każdym wieku, tajemnicą jest rodzajem przewodnika dla świata, który je otacza.