869 Shares 5827 views

Gdzie jest wieża „Burj Khalifa”: miasto i kraj

Ludzkość od dawna chciał wspiąć się do nieba, a smutny los budowniczych wieży Babel nie ochłodzić zapał swoich zwolenników. Od chwili, gdy budowa wieżowców stał się technicznie możliwe, różne kraje i miasta konkurować okresowo ustalaniu którego budowa jest przede wszystkim. W ciągu ostatnich 5 lat (2010) właściciel rekordu jest wieża „Burj Khalifa” w Dubaju: 164-piętrowym budynku, 828 metrów wysokości – trudny wzór grać.


wielki budynek

Ambitny plan budowy najwyższego budynku na świecie, przyszedł w 2002 roku, aw roku 2004 rozpoczęła już budowę, aby przejść bardzo szybko: w tym tygodniu zostały zbudowane 1-2 podłogę, a założono, że otwarcie nastąpi w dniu 9 września 2009 (podobno, twórcy inspirowany trzy dziewiątki w data), ale człowiek proponuje, a Pan Bóg kule.

Jednak budowniczowie nie mają czasu, aby w czasie, a uroczyste wydarzenie musiało zostać przełożone na 4 stycznia przyszłego roku. Początkowo wieża „Burj Khalifa” jest zwykły nazywana po prostu „Dubai”, ale w procesie otwarcia ZEA, premier powiedział, że zobowiązuje się do prezydenta, szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyana, i nazwał imię, przez który jest znany dzisiaj.

Podczas budowy ostatecznej wysokości budynku utrzymywane w tajemnicy. Projekt ten, zaprojektowany przez amerykańskiego architekta E. Smith, pozwala zmieniać wysokość wieży, więc twórcy praktycznie bez ryzyka: jeśli konkurenta, wieża „Burj Khalifa” a „wyrosła” na kilka metrów.

kosztowny

Wielki budynek koszt pół miliarda dolarów – ale kwota ta, jak widać, może być znacznie większe, jeśli twórcy ludzką pracą zarobkową i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników (głównie sprowadzane z Azji Południowej).

Zachodnia prasa okresowo podniósł hałasu: w 2006 roku, brytyjski „Guardian” ukazał, że pracownicy zarabiają do 3 funtów dziennie (można sobie wyobrazić, jak straszne jest wdzięczny za języku angielskim), a BBC poinformowała o przerażających warunkach, w których wykorzystywane do życia osób zaangażowanych w budowę ,

W internecie można znaleźć wiele artykułów o brzydkiej prawdy, która kryje się za jego błyszczące fasady wieży „Burj Khalifa”. Kraj i miasto, w którym znajduje się konstrukcja, nie wygląda bardzo atrakcyjne dla nich.

Od czasu budowy piramid, niewiele się zmieniło …

Istnieją dowody na to, że robotnicy pracowali po 12 godzin dziennie i zarabia około $ 200 A miesiąc (dla porównania: średni dochód mieszkańców ZEA – Więcej niż $ 2000). Co więcej, te pieniądze nie zapłacił na czas, zabrano paszport oraz w odpowiedzi na zaburzenia zagrożone tylko z deportacją. Mimo to, prawie wszystkich pracowników budowlanych strajk i nawet buntowali w marcu 2006 Szkody wyrządzone przez rebeliantów, szacuje się na pół miliona funtów.

Według HRW (Human Rights Watch), bezpieczeństwo niezgodność doprowadziło do licznych wypadków, ale oficjalnie potwierdziła tylko jeden incydent ze skutkiem śmiertelnym, który jest połączony z wieżą „Burj Khalifa”: kraj i miasto, które jest domem dla wielkich budynków, tylko odwołany opłaty nie starają się dać szczegóły tego nieszczęśliwego uwagi. Wynik był nade wszystko, a cel uświęca środki.

Słodki owoc gorzkiej pracy

Muszę powiedzieć, że cywilizowany świat „strasznie niepokojące” o stronie moralnej Dubaju biznesowych specyficznych pokazał swoją prawdziwą stosunek do tego, co dzieje się w drodze głosowania, jak mówią, dolara. Rok później wieża „Burj Khalifa” opłaciło się z zainteresowaniem – jeszcze w trakcie budowy budynku jego obszaru zakupionego już w cenie 40 tysięcy dolarów za metr kwadratowy ..

Imponująca mocujący wykonany firma „Armani”: jest właścicielem 37 pięter, z pierwszego do trzydziestym dziewiątym (z wyjątkiem dwóch 17 th i 18 th techniczna). Tutaj znajduje się hotel nosi imię słynnego domu mody (do projektowania pomieszczeń miał rękę w samego mistrza – Dzhordzho Armani) oraz biura firmy.

Na łasce udzielonej przedsiębiorców i prawie wszystkich górnych piętrach, zaczynając od 111-go, i znajdują się tuż pod mieszkania, które mogą sobie pozwolić tylko milionerzy. Wiadomym jest, że jedno piętro całkowicie kupił indyjskie moneybags Shetty.

W każdej grupie budynków (mieszkań, biur i hotelu) – osobnym wejściem. To zabawne, że pierwszym i ostatnim piętrze łączy tylko jedna winda, a obsługa. Więc jeśli intencją jest, aby dostać się na szczyt, jest to niezbędne do przeprowadzenia przeszczepu. Chcąc dużo, jeden z dwóch platform widokowych jest najwyższa na świecie, a widok z niej wspaniały. W związku z tym turyści lubić Tower „Burj Khalifa”: Dubai miasto, leżące na dnie, to piękny widok. Na platformie można spędzić cały dzień, czas nie jest ograniczony. Ale aby dostać się do niej jest problematyczne, a doświadczonych podróżujący powinni dbać o bilety z wyprzedzeniem.

Specyfika wieża

Sytuacja z windy z powodu konfiguracji budynku: przypominający kształt Sopleniec, to podszedł zwęża się i kończy 180-metrową wieżę. Podczas budowy, oczywiście, uwzględnione miejsca z klimatem, gdzie wieża „Burj Khalifa”: elementy te nagrzewają się znacznie komplikuje życie pracowników. Do budowy budynków z wykorzystaniem specjalnego betonu, które mogą wytrzymać temperatury do 50 stopni. Nie tylko, że gdy przelewa się do roztworu potrzebne położyć pokruszony lód i działa wyłącznie w nocy, lub wytrzymałość produktu końcowego byłoby bardzo dalekie od optymalnych.

Interesującym rozwiązaniem stwierdzono w stosunku do wody. Do zbierania wody deszczowej, a następnie użyć go do różnych potrzeb – nie jest nowym pomysłem, jest on używany przez dłuższy czas. Problem polegał tylko na tym, że w kraju, w którym znajduje się wieża „Burj Khalifa”, opady nie widać. Ale (widocznie postanowił projektantów), nie będzie ogromna ilość kondensacji: system chłodzenia powietrza „ściska” wodę z pomieszczeń, co oznacza, że może on być zbierane, a tym samym zaoszczędzić cenny zasób. Pomysł został bardzo skutecznie zastosować w praktyce. Teraz ze względu na te gospodarki udało się zebrać około 40 milionów litrów wody rocznie.

klimatyzatory nie tylko fajne, ale również o smaku powietrza w budynku (zapach jest specjalnie zaprojektowany). Ale byłoby to trudne do opanowania, jeśli specjalne okno nie odbija promienie słoneczne. Okolicach, są równe trzech boisk piłkarskich, a umyć je cały czas musisz trzy miesiące, aby oczyścić wszystko, a następnie praca zaczyna się od nowa.

Czyszczenie i ubóstwo ZEA

Ciekawy i ujawniając warunki, w których nie było wieżę „Burj Khalifa”. Ten kraj nazywa się Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbogatszych na świecie. Fantastyczny stan lokalnych szejków dawna rozmawiać z miastem, a wspomniana struktura może być uważany za symbol władzy pieniądza.

Dubai City – stolicy emiratu o tej samej nazwie (państwo w państwie) – największa w ZEA i jest prawdopodobnie najbardziej dynamiczny. On już jest jednym z trzech największych centrów biznesowych w regionie (nie tylko ze względu na położenie w dogodnej lokalizacji ultranowoczesnym portu morskiego) i nie zamierza na tym poprzestać, próbując podbić nowe szczyty.

Przy całej swej okazałości Dubaju (gdzie wieża „Burj Khalifa” i wieże) nie jest stolicą kraju, dając zaszczyt Abu Zabi, stolicy emiratu o tej samej nazwie, największym i najbogatszym ze wszystkich. Według niektórych źródeł, zapewnia, że około 70% PKB danego państwa jako całości.

Federalna monarchia

Muszę powiedzieć, że aby zrozumieć jednostka Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla Europejczyków nie jest łatwe, ponieważ jest jakiś absolutnie dziki hybrydowy demokracji i monarchii absolutnej, a na równości jednostek federalnych mają wielkie pytania. Tak więc głównym autorytetem w ZEA jest Rada Najwyższa, która składa się z szefów (czytaj: Monarchs) wszystkich siedmiu emiratów. Ale rozwiązania jest uzasadnione tylko wtedy, gdy istnieją przedstawiciele najbardziej „cool” w Abu Dhabi i Dubaju. Z triumfu demokratycznego punktu widzenia jest to bardzo wątpliwe. Ale z punktu widzenia zdrowego rozsądku – to jest całkiem naturalne, że te dwa emirat dostarczać więcej niż trzy czwarte PKB. Kto inny jak je definiować wektory rozwoju państwa?

błyskawiczny wzrost

Teraz UAE rozwijają się bardzo szybko. Przypisują to do korzystnego klimatu podatkowego, obecności stref wolnego handlu i braku biurokracji.

Oczywiście początkowo dała gospodarka rozpocząć produkcję ropy, ale jeśli ściśle stosować się do faktów, państwa, w którym wieża „Burj Khalifa” i płaci należytej uwagi do innych źródeł dochodu. Do tej pory prawie 30% PKB usług, w tym turystyki i kont ropy mniej niż dziesięć.

Arabskie handel, wyciąg, zakup najnowszych technologii i rozwijać – szybko i bezwzględnie (zwłaszcza w stosunku do tych, którzy ich pracy stanowi rozwinięcie). ZEA jest domem dla około 5 milionów ludzi. Nie bardzo, ale nawet ta liczba nie powinna być mylona z liczbą ludności rdzennej – Tylko ludzie, którzy mają mniej niż milion.

Sprawiedliwości, który padł ofiarą skuteczności

Trzeba powiedzieć, że cała ciężka praca wykonywana w ZEA pochodzą z najbiedniejszych krajów? Oni wstrzyknąć Negros na plantacjach, lokalnych standardów, zdobywając ani grosza i nawet nie mają możliwość wniesienia ich rodzinom tutaj: stan, w którym wieża „Burj Khalifa” – kraj dla Arabów.

Lokalne przywileje są tak wielkie, że ZEA nie opuścić, ponieważ nigdzie na świecie nie ma takiego warunki „szklarniowe”. Dobre samopoczucie od rdzennych mieszkańców jest bardzo wysoki, dzięki (włącznie) określonej polityki państwa. Aby otworzyć firmę w ZEA, konieczne jest, aby wziąć pod współwłaścicieli obywateli tego kraju, a nie tylko na pokaz, a także z udziałem co najmniej 50%. Biorąc pod uwagę wysokie tempo rozwoju gospodarczego, życząc dużo – i teraz wszyscy badani doskonale zorganizowane.

Nie może być żadnych wątpliwości, że turyści ZEA – raj gdzie wszystkie warunki wspaniały, niezapomniany urlop. Oddzielnie, należy zauważyć, że Dubaj (dla licznych wskazań) – najbardziej wolnym miastem w ZEA, co pozwoliło wielu swobód, dla których inne, bardziej tradycyjne Arabskie łatwo brzmią za kratkami. luksusowe hotele, plaże, centra handlowe, rozrywkowe – wszystko jest na najwyższym poziomie. Tak wiele wrażeń, doskonała obsługa, a inna przyjemność gwarantowana.