849 Shares 7880 views

Częściowa proteza – co to jest? Proteza częściowa: opinie i ceny

Mają piękne, gładkie, zdrowe zęby są marzeniem każdego mężczyzny. Ale nie wszyscy charakter przyznał uśmiech Hollywood. Ponadto, szkodliwy wpływ na zęby mają złe nawyki, złe warunki środowiskowe, nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej, braku witamin i minerałów w diecie. Niestety, w niektórych przypadkach jest to niemożliwe, aby przywrócić zęby, nawet przy leczeniu zawodowej. Protezy zostały specjalnie zaprojektowane w celu przywrócenia utraconej funkcji żucia i stworzyć piękny uśmiech. Obecnie najbardziej popularne i wygodne częściowa proteza. Co to jest? Spójrzmy na ten problem.


Częściowa proteza (procedura wyniki zdjęcia jest dostępny w artykule) – najskuteczniejszy i postępowe metody przywracania uzębienia. Nowoczesnej technologii, które są stosowane w tym procesie, można w krótkim czasie, w celu wyeliminowania wad uzębienia w jamie ustnej i defekty.

zapięcie cechy proteza

Zapięcie proteza jest zdejmowany strukturę zęba, przy czym ładunek do żucia rozdzielone nie tylko na oporowych zębów, ale także resztę szczęki. Osiąga się to za pomocą specjalnej metalowej ramie w kształcie łuku, jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego stopu, który nie ma wpływu na proces żucia.

Ze względu na równomierne rozłożenie siły żucia zapięcie skutku sparing protezy zębów, zachowując ich naturalną funkcję i zapobiegając dalszemu niszczeniu i strat.

projekt

Ten rodzaj protezy składa się z następujących czynności:

 • ramy, która ma postać metalowej ramy utworzonej z klamrą (łuki) elementy blokujące;
 • Część kosmetyczne (trzon protezy), które są sztuczne zęby i syntetyczne żywice.

godność

W zadziwiająco podobne protetyka? Zapięcie protezy mają szereg zalet. Człowiek szybko przyzwyczaja się do takiej protezy, każdy dyskomfort podczas noszenia nie.

Pacjenci, którzy zdecydują się na zapięcie protezy, oceny zostawić przeważnie pozytywne, a mianowicie:

 • Długa żywotność. Producenci twierdzą, że ta proteza może być stosowany do pięciu lat. Dla elementów wymiennych jest dłuższy. Na przykład, protezy z tworzywa sztucznego są tylko dwa i pół roku. Zasadnicza różnica w przypadku potrzeby stosowania ze względu na fakt, że w tkance kostnej i guma pod protezy zatrzaskowych atrofii znacznie wolniej niż w przypadku tworzywa sztucznego. W miarę upływu czasu, ze względu na zanik tkanki nie odpowiadają wielkości i kształtu protezy, w wyniku utrwalenia pogarsza się, przy użyciu bólu.
 • Łatwy zużycie. Zastosowanie częściowej protezy wystarczająco wygodne, osiąga się to przez zmniejszenie podstawy z tworzywa sztucznego. Zamiast masywne podstawy z tworzywa sztucznego na górnej szczęki ma cienką metalową łukiem pokrywającej przednią podniebienia rozdzielane (zależy dykcję i odczucie w ustach z nią). Dzięki cienkiej łuku na dolnej szczęki języka znajduje się w pozycji odblokowanej, jako konsekwencja naruszenia dykcji są zmniejszone, a ryzyko utraty całej protezy jest zminimalizowane.
 • Niezawodność i trwałość. Obsada metalową ramką – jest podstawą częściowej protezy, więc jego awaria zdarza się bardzo rzadko.

Kolejną pozytywną cechą jest częściowe protezy zębów (opinie potwierdzić): wymienna komponenty na noc, nie można strzelać. Jest to bardzo ważne zarówno z moralnego i estetycznego punktu widzenia.

typy

W zależności od sposobu mocowania protez domykające dzielą się na:

 • klammernye (przez klamry są zatrzymywane);
 • blokujący (ustalona przez strukturę blokującą);
 • Teleskopowy (system teleskopowy odbywają).

Zapięcie protezy na Klammer

Klammernoe częściowa proteza – co to jest? Konstrukcja ta jest mocowana za pomocą specjalnych haków metalowych – Zapięcia pokrycie oparcia wystarczająco mocno. Posiadają protezy w szczęce podczas żucia, a obciążenie jest przenoszone do zębów. Z reguły, klamer i ramy jest formowany razem, przez co struktura staje się wysoką wytrzymałość i trwałość. Protezy wykonane są zapięcie na klamry do wielkości i kształtu zęba pacjenta. Jeden z najlepszych opcji do odzysku klammernoe częściowa proteza. Referencje wskazać tylko jedną wadę. Ten brak estetyki: haki metalowe z uśmiechem mogą być zauważalne.

Zapięcie protezy z zamkami

Blokowanie domykające protetyka – co to jest? W tym rodzaju protezy nie są haki metalowe, co przekłada się na bardziej estetyczny wygląd. Protezy na zamki mają silne i zarazem proste struktury mostu, który po części ciśnieniowej żucia przesyła do zębów filarowych. W celu wzmocnienia i ochrony oporowe zębów stosowanych korony metal ceramicznych, w których zastosowano blokadę połowa i druga połowa jest umieszczony na oporowych zębów. Po zainstalowaniu proteza, blokada zaskoczy. Ze względu na ich trwałe zamki lub koron zębów, wysoka wytrzymałość mocowania protezy. one również pozwalają na łatwe usunięcie struktury do okresowego czyszczenia. Główną wadą częściowej protezy na śluz jest trudność wytwarzania takiej struktury. Ponadto, obejmuje dużą liczbę zębów.

Zapięcie z systemem mocowania protezy teleskopowej

Teleskopowy częściowa proteza – co to jest? Stanowi on jeden z najtrudniejszych rodzajów protez. Jest on oparty na konstrukcji korony teleskopowe, który składa się z dwóch elementów. Jedną porcję umieszczony bezpośrednio na zęba, drugi – na strukturze mocującej. Górna część korony teleskopowych szczelnie dopasowane do dołu, a tym samym osiągnięcie maksymalnej niezawodne zamocowanie. Metoda ta jest uważana za uniwersalny protetyczne. Z biegiem czasu, stan jamy ustnej może być różna, a konstrukcja ta wymaga jedynie drobne korekty. Ten rodzaj protezy z powodu złożoności procesu w Rosji jest stosowany rzadziej, tak jak w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie tradycyjny widok na odbudowę zębów jest właśnie teleskopowy częściowa proteza. Referencje potwierdzić swoje liczne zalety. a mianowicie:

 • pełne przywrócenie jest możliwe nawet przy minimalnej liczbie zębów;
 • wytrzymałość oraz wysoka wytrzymałość budowlanych;
 • podczas posiłku, nie ma żadnych wad;
 • dykcja nie jest uszkodzony;
 • projekt pędów niekoniecznie jest codziennie.

Etapy tworzenia laboratoryjne

Protezy zapięcie produkcji, – długi, skomplikowany i pracochłonny proces składa się z kilku etapów:

 1. Marka Model diagnostyczny (gipsu). Pozwala to podnieść niezbędną strukturę, z uwzględnieniem indywidualnych cech ustach pacjenta.
 2. Określić dokładną pozycję ukąszenia i szczęki w trzech płaszczyznach.
 3. Mierzyć obciążenie zębów filarowych.
 4. W modelu diagnostycznego sprawia rysunek protezy.
 5. Szlifować zębów na modelu diagnostycznego.
 6. Korzystanie z wrażenia szczęki gipsowy wykonany prototyp.
 7. W górnej części modelu gipsowym wosk protezy rozmnażać.
 8. odlewanej ramie za pomocą specjalnego stopu metalu i modelu woskowego, to szlifowane i polerowane.
 9. W rolki ustawione woskowy sztuczne zęby na ich linii papilarnych.
 10. Przygotować odlew woskowy wzorzec, który jest następnie wlewa stopione tworzywo sztuczne.

W wytworzenie protezy zapięcie końce. Podczas obchodzenia struktury muszą być zgodne ze szczególną ostrożnością, ponieważ wysokie ryzyko uszkodzenia.

Jak dbać o protezy?

W trosce o strukturze pod uwagę nie będzie trudne. Wystarczająco codziennie oczyszczająca, rano i wieczorem. W celu oczyszczenia zaleca się użycie specjalnego płynu odkażania, który eliminuje wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze rosnących na powierzchni protezy. Pamiętaj, aby obserwować i higieny jamy ustnej. Również dwukrotnie dziennie szczotkowania zębów po każdym posiłku płukania jamy ustnej za pomocą specjalnych środków higienicznych.

Ile jest częściowym proteza?

Ceny dla opisanej struktury zależy od charakterystyki ich produkcji. Proteza może być prosty lub złożony, może on zawierać więcej niż jeden metal, dwa łukowe. Rodzaj mocowania do zębów wspierających wpływa także wiele zapięcie proteza będzie kosztować. Cena danego produktu na microcastle powyżej jako brane pod uwagę koszt takich elementów mocujących.

 • Proteza zapięcie na sprzączki. Koszt takich towarów w Moskwie jest w zakresie od dwudziestu do trzydziestu tysięcy rubli (w zależności od stopnia skomplikowania projektu).
 • Zamek klamra protezy. Cena takiej konstrukcji w stolicy – od 90 tysięcy rubli i powyżej ..
 • Proteza teleskopowa zapięcie. Różni się on dostatecznie wysoką wartość. Cena jednego z koronami teleskopowymi średnio 21 tysięcy rubli, z protezą. – 22 tysięcy rubli ..

wniosek

Proteza częściowa – to najbardziej zaawansowana metoda wypełnienie. Z pomocą opisanych struktur może być nie tylko jakościowo żuć jedzenie, mówić wyraźnie, ale również prowadzić normalne życie, nie wahaj się uśmiechnąć.