736 Shares 5917 views

Żel do dziąseł po ząbkowanie i zapalnych: recenzje, ceny aplikacji

Oczywiście, pojawienie się pierwszych zębów dziecka jest radość rodziców. Jednak proces ten jest często towarzyszy tkliwość dziąseł i pogarszającego się stanu zdrowia dziecka. Łagodzenia dolegliwości pomoże żel do dziąseł podczas ząbkowania. W tej chwili istnieje ogromna ilość pieniędzy, które mogą nie tylko eliminują ból, ale także zmniejszyć stan zapalny. Oczywiście, każdy z leków mają skutki uboczne, zalety i wady. Dlatego konieczne jest, aby rozważyć bardziej szczegółowo każdy żel do dziąseł. Szczegółowe informacje pozwolą rodzicom w podjęciu właściwej decyzji.


Jak żel

Zębów, dziąseł podczas ząbkowania który pęcznieje, może mocno przeszkadzać dziecku. Większość stomatologów zaleca, aby w tym okresie stosowanie specjalnych leków, które wyeliminuje przynajmniej tymczasowo dyskomfort i znacznie łagodzić stan dziecka. Skutecznych leków takich środków powierzchniowo czynnych bez wnikania w którym tylko w krwiobiegu. guma żel zazwyczaj zawiera środek znieczulający. Ten materiał pozwala szybko łagodzi ból. Oczywiście, dostępne na rynku preparaty bez znieczulenia. Najczęściej zawierają one składniki ziołowe, które ułatwia również stan dziecka.

Oprócz podstawowej substancji, gumy żel zapalenie zawiera inne składniki, które eliminują bolesne doznania związane pierwsze zęby.

Lek „Dentinox”

Produkt ten jest przezroczysty żel o lekko żółtawy odcień. Lek zapachów rumianku i mięty pieprzowej. Żel smak czuł całkiem wyraźnie. Zastosowanie tego leku do zapobiegania osiąga całkiem normalne i bezbolesny formowania pierwszych zębów mlecznych i siekaczy. To nie wszystkie pozytywne strony tego żelu. Ponadto, lek „Dentinox” może być używany podczas cięcia zęby trzonowe. Ponadto, żel guma zapobiega zapalenia umiejscowionego w błonie śluzowej podrażnienia jamy ustnej i ból.

Skład i skutki uboczne „Dentinox” preparat

Jeden gram leku obejmuje następujące składniki:

 • 150 mg infuzyjne rumianek – podstawowym składnikiem żelu;
 • 3,2 mg polidokanolu 600;
 • 3,4 mg chlorowodorku lidokainy;
 • Substancje pomocnicze: wodorotlenek, sacharyna sodu, wersenian, woda oczyszczona, lewomentol, polisorbat 20, glikol propylenowy, sorbitol, karbomer, ksylitol.

Jak opinie, lek „Dentinox” nie ma skutków ubocznych. Przy zakupie tego leku powinien wziąć to pod uwagę. Zazwyczaj, może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie i lekkie pieczenie po zastosowaniu żelu. W niektórych przypadkach, żel do dziąseł może prowadzić do rozwoju alergii. To działanie niepożądane występuje obrzęk naczynioruchowy, wysypka i swędzenie. Gdy przejawem tych cech powinien zrezygnować z korzystania z „Dentinox” narkotyku.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeżeli dziecko ma specyfiką jego składników. Nie należy również stosować żel w obecności otwartych ran na błonie śluzowej jamy ustnej. Ponadto, lek nie może być stosowany do usuwania dyskomfort dzieci, które mają wrodzoną nadwrażliwość na fruktozy. Po tym wszystkim, nie jest częścią sorbitolu leku. Koszt leku mieści się w zakresie od 295 do 360 rb rury o masie 10 gramów.

Lek „Holisal żelu”

Żywice żelowe podczas zapalenia Holisal „żelu” nie działa jako środki chłodzące w oparciu lidokainy. Lek ma działanie patogenu, który ma na celu zajęcie się przyczynami bólu ząbkowania – zapalenie i obrzęk.

Substancją czynną tego leku – salicylan choliny. Po nałożeniu składnika żelowego wchłaniane przez śluzówkę, a następnie usuwa się z procesu miejscowego zapalną. Zmniejsza obrzęk i kompresja otaczającej tkanki. W efekcie, ból prawie całkowicie znikają. Jako odpowiedzi, lek zacznie obowiązywać po kilku minutach od zastosowania. Wielu rodziców preferuje to ten żel, bo to jest ważne przez 8 godzin.

Skład i sposób działania niepożądane „Holisal żelu”

Żel do żucia, którego cena jest stosunkowo mała, zawiera następujące składniki w swoim składzie:

 1. chlorek Tsetalkoniya.
 2. Salicylan choliny.
 3. Substancje pomocnicze: olejek anyżowy ziarno, wodne, parahydroksybenzoesanu propylu, glicerol, gietelloza etanol, metiilparagidroksibenzoat.

Lek ten ma efekt uboczny One – alergii. Wydaje się tylko uczucie pieczenia w miejscu, gdzie zastosowana została kompozycja. Wyeliminowany efekt uboczny własnych. Ponadto, należy zachować ostrożność podczas leczenia dziecka, którego wiek wynosi mniej niż jeden rok. Wśród przeciwwskazane – nadwrażliwość składników żelu.

Koszt leku mieści się w zakresie od 300 do 500 rubli i zależy od wielkości rury. Można je nabyć bez recepty.

Żel do dziąseł „pierwsze zęby. Pansoral "

Lek ten jest najbardziej popularne, ponieważ ma tylko naturalne składniki w jego składzie. Ponadto lek zawiera żadnego znieczulenia. ekstrakty roślinne mają działanie uspokajające i kojące działanie na tkanki zapalnej.

W skład tego produktu, obejmują:

 1. ekstrakt z korzenia prawoślazu leczniczym.
 2. Ekstrakt z kwiatów szafranu siewnego.
 3. Ekstrakt z kwiatów rumianku rzymskiego.
 4. Substancje pomocnicze: trietanoloamina, mchu irlandzkiego, benzoesan sodu, karbomer, sól sodowa sacharyny, woda, sól sodowa propyloparabenu, metalparaben sodu glicerolu.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Żel dziąseł, reakcje, które w dużej mierze pozytywne, nie powoduje skutków ubocznych. Jednak stosowanie tego leku nie powinno być w obecności nadwrażliwości u dzieci do niektórych składników kompozycji, a także w przypadkach, gdy dziecko wynosi co najmniej 4 miesiące. Powinien on być lekiem z 310 do 400 rubli i jest dostępny bez recepty.

Lek „Kalgel”

Lek stosuje się głównie w celu wyeliminowania bólu podczas ząbkowania u dzieci. Dzieci w wieku poniżej Kalgel pięciu miesięcy „jest zabronione. Kompozycję leku zawarte lidokoin. Składnik ten umożliwia blokowanie pobudliwości błony najbardziej wrażliwych zakończeń nerwowych. Zatem chlorek cetylopirydyniowy hamuje różnych szkodliwych mikroorganizmów.

Jako części żelu do gumy „Kalgel” obejmuje następujące składniki:

 1. chlorek cetylopirydyniowy.
 2. Lidokainę.
 3. Substancje pomocnicze: woda, karmel E150, lewomentol, aromat roślinny, makrogol 300, uwodorniony koncentratu, sacharynian sodu, laureth-9, hydroksyetyloceluloza 5000, ksylitol, etanol 96%, PEG-40 olej rycynowy, gliceryna, sorbitol 70% roztwór.

Główne działania niepożądane tego leku – alergii. W jego opinii, rodzice również zauważyć przykry efekt, który występuje, gdy wystarczająco długi „Kalgel” Zastosowanie żelu.

Ponadto lek ma przeciwwskazań. Nie mogą być wykorzystywane w obecności nadwrażliwość na którykolwiek ze składników żelu. Zabronione jest również użycie leku do leczenia dzieci cierpiących na niewydolność serca i drugiego stopnia trzeciego, bradykardia, niewydolność nerek i wątroby, a także mających wewnątrzkomorowe zaburzeń przewodzenia.

W aptekach lek „Kalgel” można kupić bez recepty. Rura waga narkotyków wynosi od 265 do 308 rubli za 10 gramów.

Tak, zorientowaliśmy się, co żeluje guma może łagodzić stan dziecka. Wybór należy do Ciebie.