742 Shares 5095 views

tłuszcze roślinne i zwierzęce. Co organizm potrzebuje?

Korzyści i zagrożenia związane z wykorzystaniem tłuszczu stale twierdzą, naukowców i dietetyków na całym świecie. Tak więc, w ciągu zaledwie 100 lat laury szkodliwości zmieniane kilkakrotnie między oleju roślinnego i masła, łoju i oleju rybnego , i tak dalej. I był czas, gdy dietetycy ogłoszony najbardziej użyteczne beztłuszczowe diety. Wynik był zastój, a dalsze badania. Stało się jasne, jeden – potrzebna jest gruby i nie można uciec bez niego.


Tłuszcze roślinne i zwierzęce są niezbędne dla nas tyle, ile węglowodanów i białek. To naturalne źródła energii i nośniki substancji niezbędnych dla organizmu. Jeśli chronią organizm przed spożyciem tłuszczu, tłuszcz zostaną przekształcone, zwłaszcza białek. Taki przebieg wydarzeń jest obarczona smutnymi konsekwencjami. Po pierwsze, jest to silny spadek funkcji rozrodczych. Po drugie, powolny rozwój organizmu jako całości. Po trzecie, prawdopodobieństwo niespodziewanych poważnych problemów zdrowotnych.

Nasz organizm wykorzystuje tłuszcz jako główne źródło energii (paliwa) i stale generuje zapasów. Przepis ten powinien być zawsze. Skuteczność i roślinne tłuszcze i zwierząt 2 razy wyższe niż węglowodanów i białek. Rola tłuszczów jest również ważne w zwykłej materii. Oprócz tłuszczów, że organizm ludzki syntetyzuje własną rękę, trzeba stale karmić zapasów. Wynika to z faktu, że obiekt, białka i węglowodanów, tłuszczu ciała komórki nie mogą gromadzić się kwasy tłuszczowe i odpowiedni zestaw witamin. Uzyskaj tłuszcze zwierzęce i roślinne, możemy od żywności dla zwierząt, aw konsekwencji pochodzenia roślinnego.

Tłuszcz roślinny jest lepszy?

W przeciwieństwie do tłuszczów zwierzęcych, roślinnych posiada szereg unikalnych właściwości. Najważniejsze uważa się dwa: brak cholesterolu i trans kwasów tłuszczowych. Jakie są trans? Te składniki tłuszczu zwierzęcego, co spowalnia metabolizm, enzymy siły roboczej w dół, podnoszą poziom cholesterolu we krwi i zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Jest nieobecność tych negatywnych czynników było główną przyczyną stałe tłuszcze roślinne (takie jak olej z orzecha kokosowego) stały się powszechne displace jego kremowym analogowego. Zostały one wykorzystane w produkcji lodów, ciast, ciastek i wiele więcej.

Warto podkreślić, że jest to olej roślinny zawiera witaminę F, która jest niezbędnym kwasem tłuszczowym. Jest ona wymagana do prawidłowego metabolizmu w organizmie, i życia w istocie ludzkiej, ponieważ ułatwia wycofanie dużych ilości cholesterolu. Oleje roślinne są także bogate źródło witaminy A, D, E, i przeciwutleniacze, które hamują proces starzenia.

tłuszcze roślinne i dieta

Dietetycy dość silnie bronione stanowisko margaryny w diecie zamiast zwykłego masła. Po pierwsze, w skład tego produktu jest na bazie roślin. Wykorzystywane w procesie jego wytwarzania stałych tłuszczów roślinnych, które są łatwo wchłaniane przez organizm. Po drugie, margaryna ma wpływ na układ naczyniowy. Masło , które nie może się pochwalić. Margaryna – naprawdę przydatne i pożądany produkt.

Całkowicie zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych nie zawsze doradzi wykształconego dietetyka. Tłuszcze zwierzęce i roślinne, choć i mają wiele podobieństw, nie może całkowicie zastąpić siebie. W przypadku normalnego funkcjonowania organizmu człowieka są ważne i takie inne składniki. W naszych tłuszczów do gotowania zakład produkcyjny zajmują tylko 15% całkowitych składników. W większości krajów europejskich stranah- „stulatków” sytuacja jest całkowicie odwrotnie. Ma co najmniej jeden powód, aby wydać pewną średnią linię. Ciało będzie będzie tylko lepiej!