329 Shares 8877 views

Kultywator z rękami: jak zrobić?

Jak wiadomo, w celu przygotowania gleby przez zasiewem, przed procesem wymaga również. Dla osiągnięcia tych celów w ostatnim stuleciu taki jest niezbędnym i koniecznym instrumentem został stworzony jako kultywatora. Mechanizm ten poradzi sobie z jego obowiązków i znacznie ułatwiają pracę mistrzów. Jednak nowoczesne urządzenia tego typu są dość mało, więc nie będzie źle myśleć o tym, jak sprawić, by ster z rąk. Ale po pierwsze, należy zrozumieć, jakie są zalety tego urządzenia.

Zalety kultywatorów ręcznych

Takie mechanizmy, które niedawno otrzymał sporą spread. I dużo bardziej opłacalne i na pewno bardziej przyjemne skonstruować kultywator z ich rąk, bez ponoszenia dodatkowych środków na wyposażenie fabryczne.

Urządzenia te mają szereg zalet. W ten sposób mogą one być stosowane do leczenia gleby, nawet w najbardziej odległych miejscach, gdzie każdy inny sprzęt nie będzie w stanie spełnić swoje zadanie. Z kultywatora może poluzować ziemi bardzo dobrze w ogrodzenie obszaru na klombów i ogrodów skalnych. Taki zabieg pozwoli rośliny, aby uzyskać wystarczającej ilości tlenu i z pewnością będzie mieć pozytywny wpływ na ich rozwój.

Dla małej działce doskonały strony kultywatora. Ich własne ręce, że mechanizm ten nie bierze dużo, a korzyści z takiego urządzenia będzie dużo, ponieważ ostre zęby mogą z łatwością poradzić sobie z hartowanej skorupy gdzie ciężki sprzęt nie może przejść. Ten self-made sprzęt będzie doskonałym dodatkiem do sprzętu ogrodowego i pozwoli zapomnieć o żmudnej pracy.

Typy Kultywator

Głównymi parametrami, które mogą być podzielone tych mechanizmów – waga i mocy. Zgodnie z tym, istnieje kilka typów kultywatorów:

 1. Waga ciężkie modele wynosi około 60 kg, a moc jest w ciągu 6 KM Są one wyposażone w silniku czterosuwowym i przekładni, zwiększając zakres użytecznych właściwości mechanizmu. Kultywujący służy do mini traktorów, z rękami tworzyć będzie to dość trudne, ale bardzo realne.
 2. Próbki średnie oparte są na podobnej części. Różnica polega na tym, że są one wyposażone w więcej i bieg wsteczny, który jest niezbędny do manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Ich ciężar wynosi od 45 do 60 kg, a moc – od 4 do 6 KM głębokość uprawy w tym przypadku wynosi 25-28 cm. Często używane do chodzenia rumpel ciągnika, własnymi rękami zbudować taki sprzęt jest całkiem realne.
 3. Urządzenie lekki silnik ma mocy 4,5 KM, a maksymalny ciężar 40 kg. Technika ta jest w stanie rozluźnić się ziemi na głębokości 15-18 cm, model ten jest bardzo wygodne, ale ich główną wadą związane z niską wagą urodzeniową, -. Rodzaj wstrząsów podczas wprowadzania w ziemię.
 4. Urządzenia ultralekki mają zdolność nie więcej niż 1,5 KM, a jego maksymalny ciężar wynosi tylko 15 kg. Gleby mogą być poluzowane przez nie więcej niż 8 cm, jednak głównym obszarem zastosowań tych urządzeń – Łóżka i łóżka. Technika ta jest łatwa w transporcie, a paliwo to wymaga bardzo niewiele.

Kryteria wyboru kultywatora

W celu skonstruowania kultywator własnymi rękami, ważne jest, aby wziąć pod uwagę czynniki, które wpływają na funkcjonalność urządzenia. Tak więc, głównym kryterium przy wyborze tych mechanizmów są następujące:

 • Moc. Im większa ilość, tym większa prędkość i głębokość będzie działać kultywator. Nie należy również zapominać o tym czynnikiem zespołu blokującego. Jeśli jest szeroki, wydajność wzrośnie, a czas przetwarzania wymagany jest mniejszy.
 • Waga. Zwykle technika ta jest wprost proporcjonalna do masy moc sterem.
 • Materiał, z którego noży. Ten element jest główną częścią urządzenia tnącego, więc jego jakość nie jest warta ocalenia. Ponadto, dobra stal znacznie zwiększa żywotność funkcjonalnej części kultywatora.
 • Niezawodność sprzętu. W zależności od typu modelu może mieć swoje wady i zalety, a najbardziej wiarygodnie zweryfikować praktyczność produktu może być wyłącznie podczas użytkowania.

Produkcja strony kultywatora

Homemade kultywator z rękami zrobić na dwa sposoby: przy użyciu widelca i korzystających ramę roweru. Obie te metody nie są bardzo skomplikowane i dość łatwe do wykonania.

Pierwsza opcja wymaga użycia widelca, zęby, które powinny zginać jak korkociąg, a następnie rozprzestrzenił się na uchwycie wykonanym z tworzywa sztucznego. Gdy rura uchwyt może być stosowany w tego samego materiału, zamocowane na górnej stronie.

Tworzenie kultywator z ich rąk od roweru nieco bardziej skomplikowany od ramy, ale nie jest to absolutnie prawdziwe. W celu zbudowania tego mechanizmu muszą używać:

 • ramy rowerowej;
 • koła;
 • materiał przeznaczony na głowicy; Można zauważyć, pręty pług, kultywator starej części itp

Najpierw musimy ustalić koło i głowy, a część, która jest odpowiedzialna za mechanizmu zarządzania, jakie należy wyciągnąć z kierownicy. Wszystkie części urządzenia wymagane do zgrzewania ze sobą i szczelnie przymocowana za pomocą śrub. Z takiego modelu nie będzie miał żadnych problemów w pracy, a jego naprawa jest bardzo prosta.

Tworzenie Kultywator zębowy

Do budowy takiego mechanizmu będą musiały być w obecności następujących materiałów:

 • 5 płyty ze stali o średnicy 30-35 cm;
 • pręta z tego samego materiału o średnicy 10 mm;
 • Specjalna długość osi 32 cm, o średnicy 15 mm;
 • Uchwyt wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego.

Tarcze muszą wyposażyć specjalne otwory przeznaczone do ostrych zębów. Takie tnące elementy są wykonane z pręta stalowego. Dyski Następnie należy nałożyć na oś, z krawędziami, które muszą być wyposażone w kołki i łożyska.

Zatrudnienie takiego Rumpel działa na następującej zasadzie: Narzędzia ostre zęby, wbijając w ziemię, warstwa gleby jest usuwany, a tym samym odkręcania go. To nie tylko pozwala głębiej wniknąć tlen, ale także pomaga w usuwaniu małych chwastów. W przypadku, gdy jeden z uszkodzonego mechanizmu zębów, to można usunąć w każdej chwili, za pomocą zgrzewarki do zainstalowania w jego miejsce nowy.

Urządzenie typu obrotowego dysku kultywatora

Wyprodukowanie takich jak kultywator mini ciągników z własnych rąk, można skonstruować specjalnego urządzenia dyskowego, który służy do usuwania chwastów rozbijania grudek ziemi, poluzowanie, itd. Główną trudnością w procesie instalacyjnym może wystąpić z urządzeniem napędowym, który powinien mieć płaski, ale nie wypukłe. Aby to osiągnąć, można użyć młotka, wielokrotnie uderzając obrabianego przedmiotu w celu nadania pożądanego rodzaju.

Proces tworzenia takiego sprzętu nie jest standardem, to ma pewne osobliwości i powinno odbyć się w sposób następujący:

 1. Napędy muszą być zatem spawane jest umieszczony na osi piasty, a końce powinny być trwale zamocowane w nawiasach.
 2. W największym z nich muszą być wyposażone w występ, który powinien przechodzić przez pasek wyposażony w rurę.
 3. Dalsze niższej wsporników spawane pręta. Konieczne jest, aby wkręcić pręt, z których część musi koniecznie działać nad poprzeczką.

Prawidłowo wykonać wszystkie kroki, aby stworzyć taki kultywator z ich rąk nie być łatwe.

Sposób wytwarzania kultywatora motobloków

Bardzo często, mechanizm ten jest wykorzystywany w takim pojeździe gospodarczego, jak ciągnik jednoosiowy. Z powodu tej obróbki gleby będzie proste i nie zajmie dużo czasu.

W celu skonstruowania kultywator dla motobloków własnymi rękami, konieczne jest, aby mieć dostępne są następujące narzędzia budowlane:

 • Tarczowa piła wpisać w komplecie z kołami do niego;
 • Zgrzewarka;
 • 2 element ścierny z różnym ścieralności;
 • wiertło.

Materiały do produkcji ustala się następująco:

 • utworzone z stalowej nierdzewnej płyty o kształcie kwadratowym i przekroju 15×15 cm;
 • prostokątnych elementów z parametrami 12×4 cm, wykonana z tego samego materiału (na mechanizmie frezy);
 • z rury ze stali;
 • Mocowania (śruby i nakrętki).

konstrukcja kultywatora własnymi rękami dla redukcji typu ciągnika, potrzebne są następujące elementy:

 1. Każdy z kwadratów powinny być wyposażone w otwór, a następnie oba końce jej cięcia, za pomocą śrub i nakrętek.
 2. Powstała konstrukcja musi być zamocowany do podstawy, znamienny tym, że spawanie nie jest zalecane, gdyż pożądana siła wiązania się z nim nie osiągnie.
 3. Podobne działania mają obowiązek spełnić wszystkie kwadraty.
 4. Po wytworzeniu części roboczej jest konieczne, aby otwór, który odpowiada średnicy rury stali.
 5. Szczegółowości przeciąć na pół, a następnie utrwalane poprzez spawanie do każdego z jej twarzy z elementami tocznymi frezów zębatych.

W tym produkującej Kultywator do motobloków można uznać za zakończone. Jak wynika w szczególności złożoność takiej pracy nie jest, ale to jest bardzo ważne, aby ściśle stosować się do procedur i wcześniej, aby zdobyć wszystkie niezbędne narzędzia i materiały.

Warunki korzystania z serwisu kultywatora

Jak sprawić, by dyszel własnymi rękami, rozumiemy. Jednak ważne jest, aby znać nie tylko algorytm działań przez jego produkcji, ale także zasady funkcjonowania. Tak więc, głównym zadaniem – jest utrzymanie osiągi mechanizm. Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem, wstępnie sprawdzić poziom oleju. To również nie należy zapominać, że jakość płynu używanego do smarowania części silnika w dużej mierze wpływa na działanie sprzętu, więc ważne jest, aby terminowo wypełniać swoją wymianę zapobiegając zatykaniu elementów wewnętrznych.

W takim przypadku, jeśli urządzenie nie jest używane przez okres dłuższy niż jeden miesiąc, to jest zobowiązany do zapewnienia dobrych warunków przechowywania. W tym celu najpierw trzeba rozwinąć całą benzyny dokładnie wyczyścić powierzchnię silnika i wszystkie funkcjonalne części mechanizmu. Aby uniknąć uszkodzenia części elektrycznych kultywatora nie jest zalecane czyszczenie silne ciśnienie wody. W celu ochrony przed korozją metalowych elementów urządzenia należy smarować niewielką ilość oleju i młyny chusteczki nasączone w nim tę samą tkaninę. Warunki przechowywania obejmują zawartość urządzenia w suchym i czystym miejscu.

Spełnienie wszystkich powyższych zasad działania pozwolą technika regularnie i bez większych awarii służyć bardzo długo.