888 Shares 5565 views

Jak zrobić szachy własnymi rękami?

Najstarsza gra, która ma około 1500 lat, nie traci na popularności w naszym czasie. Szachy kochać zarówno dorosłych jak i dzieci. Wynaleziona w Indiach, gra szybko rozprzestrzenił się niemal na całym świecie. Kochała fakt, że wymaga logicznych zadań decyzja jest czas konkurencji, wiele wariacji. Champs Sports nitowanie uwagę społeczności międzynarodowej.

Różnorodność szachach

Z biegiem czasu ludzie zaczęli marzyć i aby szachy własnymi rękami z różnych materiałów. Tradycyjne kształty zostały zastąpione przez różnych znaków. To popularne postacie filmowe i kreskówki, znani sportowcy i politycy, zwierzęta i geometryczne kształty. Wielkość zależy również od minimum, które mogą być rozpatrywane w lupę króla olbrzymich 4,5 metra. Istnieje biurko, podróże, ogromny park, darem.

Materiały z których produkujemy to popularna gra też olśniewające w swej różnorodności. Ponieważ kawałki papieru i tektury do złota ozdobione kamieniami szlachetnymi. Nowocześni mistrzowie i projektanci rywalizować w twórczym podejściu do procesu. Chess mogą być wykonane ze szkła, drewna, tworzyw sztucznych, gliny, kości.

Ich kapitanowie są wykonane z części komputerowych, śruby, części silników samochodowych i innych materiałów śmieci. Szachy własnymi rękami wyprodukować dzieci i dorosłych, profesjonalnych projektantów i pracowników w przedsiębiorstwie. Stolarzy i rzeźbiarzy zrobić unikalne dzieła sztuki. Jubilerzy przygotowane kosze upominkowe dla VIP-ów.

Szachy własnymi rękami wykonane z gliny polimerowej

Jednym z najbardziej popularnych materiałów do produkcji różnych artykułów w naszych czasach stała się polimer gliny. Materiał jest jasne, mocne i trwałe. Zwłaszcza dziecko cieszyć się grą, jeśli dane nie są tradycyjne konwencjonalny szachy i ulubione postaci z kreskówek i bajek. Jak zrobić z rękami w szachy z polimeru gliny? Kupić zestaw można przechowywać w twórczości dziecięcej.

Przed modelowania gliny powinny być dokładnie rozgnieść. Im dłużej ugniatanie, tym bardziej miękki materiał staje. Okładzina postać dowolnego znaku, na prośbę dziecka. Aby wyciąć małe części będą musiały ostry nóż papeterii. Gdy postać jest gotowa przystąpić do najważniejszego punktu. Glina stała się mocna i twarda, konieczne jest, aby upiec w piekarniku. Do wypalania wymaga temperatury 130 ° C.

Lepiej umieścić rysunek na płytkach, w skrajnych przypadkach, może dołączyć do pieczenia metalu pergamin do pieczenia. Jest to pożądane dla produktów zwartych innym materiałem wypełniającym rdzenia na przykład, pomarszczenia folii. Następnie warstwę gliny jest cieńsza i bardziej przez piec. Piec przez 20 minut na średniej. Szczegóły podano w instrukcji użytkowania.

figurki z papieru

Aby szachy własnymi rękami z papieru może nawet dziecko. Tutaj też jest reprezentowana przez wiele technik produkcyjnych. Ten origami kartonowe sztuk na schematach Kvilling przyklejony papier na podłożu stałym. Zastanów się, jak szybko dokonać teatru stacjonarnego origami podobne.

Wziąć karton i bieli, na przykład, czerwony. Że składa się na pół, tak aby zgięcie było w górnej części rysunku. Proste ołówek rysowane sylwetkę kawałek szachy. Na dole jest dodatkowy plac do podstawy, która będzie przedmiotem. Kontur ostrymi nożyczkami wyciąć zdjęcie i obie części są ze sobą sklejone. Kwadraty z bazy jest składana w różnych kierunkach, a za siłę pasty na stałym fundamencie. Wszystko postać jest gotowa. Inne są wykonane przez wzornika.

Figury paski papieru

Teraz bardzo popularny w produkcji techniki rękodzieła Quilling. Sklepy sprzedają kreatywności Zestawy cienkie paski i haki, z których można zrobić różne obrazy. Że szachy z rękami łatwo skręcać pasków papieru. Do tego potrzebny jest klej PVA, Quilling paski w dwóch różnych kolorach i uchwytu. Pionki po prostu zrobić. Nawinięta jest ciasno wokół warstw hak paski i przyklejony do krawędzi końca. Ciasne zakręty, zakrzywiony cylinder, jak bomba.

Reszta figur robią, oparte na wyobraźni pana. Oficer słonia lub wytworzone w taki sam sposób jak pionek, dopiero pod koniec haka jest wyciągany razem z papierem delikatnie w górę stożkowy kształt uzyskuje. Królowa jest możliwe dołączenie ręce i klej na czubku głowy stożka, skręcone oddzielnie. Na wycieczki można skręcać kilka okręgów o różnych wielkościach i skleić je w taki sposób, aby utworzyć wieży. Najtrudniejszym elementem będzie zrobić figurki koni. W opisanym uprzednio stożka wykonane na zużycie liniaturze do Quilling trójkąta. Mane przyklejone do tylnej części nogawki, pas nacinania nożyczki rodzaju odkształcenia.

Modele wykonane z drewna

Produkcja w szachy z rękami z drewna jak i początkujących amatorów jak i profesjonalnych stolarzy i wykwalifikowanych rzeźbiarzy. Tradycje każdym kraju można zobaczyć na rysunkach, a konstrukcja deski. Tu i bohaterowie bajek rosyjskich, ukraińskich Kozaków, Indianie z włóczniami, norweskich wikingów. Szczególną uwagę zwrócono rzemieślników desek projektowych. Może to być biurko z szufladami na kształtach, statek, oklein z różnych rodzajów drewna lub kompozytu pasm ciętych kwadratów różnych rodzajów drewna.

Jak zrobić szachy własnymi rękami wykonanych z drewna kapitana decyduje na podstawie swoich umiejętności i wyobraźni. Początkujący miłośnicy dla opcji wypoczynku mogą korzystać z grubą gałąź drzewa, po dokonaniu penechki różnych rozmiarach rzeźbione z nieskomplikowanych wzorów. Trzeba będzie ostry nóż lub dłuto. W obecności wyrzynarki lub piły elektrycznej z baru można pokroić w paski o różnej wysokości, dzięki czemu małe nadpily na stronach głównych postaci.

Po dokonaniu szachy własnymi rękami wykonanych z drewna, profesjonalnych rzeźbiarzy umieścić je w konkursach i wygrać nagrody. Ceny niektórych dzieł sztuki, nawet do kilku tysięcy dolarów. Jest ceniona nie tylko jakość wykonanej pracy, ale także przekazywanie tradycji i historii ludzi, oryginalność wykonania.

Rozwijanie zdolności twórczych dzieci

Dzieci od najmłodszych lat każdy lubi wymyślać, do snu, aby grać. Robi z dziećmi szachy, rodzice i nauczyciele nie tylko rozwijać kreatywność u dzieci, ale także praktyczne umiejętności. Praca z papieru, drewna lub gliny, dzieci się niezapomniane emocje. A jeśli nie jest to operacja z dorosłymi, dziećmi zdobyć cenne doświadczenie i umiejętności pracy. A zabawa gra w szachy są domowej roboty z niczym nie można porównać.

Dowiedz się, jak sen, pracę z rąk i myśleć szef partii. Wszechstronny rozwój dzieci jest gwarantowana!