899 Shares 7096 views

Specjalność "Praca socjalna": kogo z kim pracować? Wybór zawodu

Dziś nasza specjalność "Praca socjalna" zostanie nam przekazana. Kto pracuje na zwolnienie z uniwersytetu? W rzeczywistości bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. W końcu nawet wielu nauczycieli nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, co czeka ich na przyszłość. Niemniej jednak, dla niektórych, budowanie kariery w tej dziedzinie jest bardzo interesującym, a nawet udanym biznesem. Niestety, istnieje niewiele alternatyw. Oto taka okrutna specjalność "Praca socjalna". Kto pracuje po ukończeniu studiów? Spróbujmy jak najszybciej zrozumieć. Przecież proponowane wakaty nie są tak wiele, chociaż miejsc na stanowisku, z reguły, są stale puste.


Pracownik socjalny

Oczywiście, pierwszym miejscem, które można tylko doradzić, jest praca pracownika socjalnego. Rzecz w tym, że ta wakat nie jest zbyt popularna w Rosji, chociaż odgrywa ważną rolę dla społeczeństwa.

Ukończyłeś specjalność "Praca socjalna". Kto z kim pracować? Jak już wspomniano, pracownik socjalny. Co mogę zrobić? Będziesz musiał pomóc ludziom potrzebującym wsparcia społecznego, a także identyfikować i rejestrować niekorzystne rodziny. Innymi słowy, być na służbie państwowej dla "cienia" społecznego rozwoju ludności.

Specjalista w pracy społecznej jest daleko od najbardziej obiecującego stanowiska. Pokazano to w praktyce. Przecież nie można zostać szefem – musisz mieć do tego połączenia. Każdy może stać się "zwykłym" pracownikiem. Tylko poziom wynagrodzeń uwzględniający odpowiedzialność i obciążenie emocjonalne jest bardzo, bardzo mały.

Polityka

Profesjonalna praca socjalna może również obejmować politykę. Chodzi o to, że bardzo wielu absolwentów tej specjalności ma ogromne perspektywy rozwoju osobistego. I, podobnie jak nic innego, pomoże im osiągnąć sukces w polityce.

W praktyce szczerze mówiąc sytuacja ta jest bardzo rzadka. Wszakże standardowy opis specjalności nie obejmuje żadnej wzmianki o aktywności politycznej. Co do zasady, absolwenci są poinformowani, że będą mogli osiedlić się tylko jako zwykły pracownik socjalny w przedsiębiorstwie i pracować tam prawie przez całe życie.

Więc nie myśl, że "Praca socjalna" to zdanie. Możesz łatwo zostać dobrym politykiem. Tylko w tym celu trzeba będzie podjąć znaczne wysiłki. Ale wynik będzie w stanie cię zadowolić we wszystkich zmysłach.

Nauczyciel

Obecnie bardzo popularne jest wakat jako nauczyciel społeczny. Szczerze mówiąc, ten wpis najczęściej występuje w przedszkolach. Tam absolwenci specjalności "Praca socjalna" często stają się wychowawcami. Dlaczego tak się stało?

Chodzi o to, że ci pracownicy z reguły bardzo szybko określają problemy społeczne dzieci i ich rodziców. A jeśli jest to konieczne, są zarejestrowane jako nieudana rodzina. To z kolei pomaga wyeliminować problemy i poprawiać atmosferę. I oczywiście ma pozytywny wpływ na dziecko.

Dopiero teraz praca socjalna z dziećmi nie jest szczególnie popularna wśród absolwentów i młodych pracowników. Rzecz w tym, że nie można uzyskać wysokich zarobków. I wraz z rozwojem kariery są bardzo napięte. Tak więc tylko ci, którzy mają "duszę" do danego zawodu, mogą pracować jako nauczyciel (społeczny).

Pielęgniarka

Ukończyłeś specjalność "Praca socjalna". Kto będzie pracował po zwolnieniu? Na przykład takie absolwenci mają możliwość pracy jako pielęgniarka zawodowa dla osób niepełnosprawnych. Perspektywa nie jest najbardziej promienna, ale ta pusta przestrzeń jest niemal pusta.

Jednak nie każdy zgodzi się pracować jako pielęgniarka. Szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę, że ponownie otrzymasz niskie wynagrodzenie, ale w ciągu dnia będzie musiał dać wszystko, co najlepsze. Często pielęgniarki pod koniec tygodnia wyglądają jak wyciskana cytryna.

Dlatego młodzi absolwenci nie są szczególnie zainteresowani wakatem. Są bardziej zainteresowani wakatem "hostel edukator". Tylko w praktyce ludzie, którzy mają duże doświadczenie życiowe, zajmują takie stanowisko. Zwykle to stanowisko zajmuje wyłącznie kobiety po 50 latach. Tak więc młodzi absolwenci mają mało szans na zdobycie pracy.

Psycholog

Socjolog-psycholog – to jest inne miejsce, które jest dostępne dla absolwentów. Ale tutaj rzeczy są trochę lepsze niż w poprzednich wakatach. Chodzi o to, że socjolog-psycholog może pracować zarówno w instytucji państwowej, jak iw prywatnej instytucji. W pierwszym przypadku będziesz w służbie cywilnej, ale twoje wynagrodzenie będzie niewielkie. Dużo pracy.

W drugim przypadku nie będziesz mieć służby cywilnej w doświadczeniu, ale tutaj poziom płac będzie kilkakrotnie wyższy. Ponadto w tych dwóch miejscach różnią się również klienci. W pierwszym przypadku najprawdopodobniej będziesz musiał pracować z rodzinami dysfunkcyjnymi, aw drugim – aby służyć elitarnym klientom.

Oczywiście, każdy wybiera to, co jest dla niego najlepsze. Tylko w praktyce udowodniono, że socjolog-psycholog często wybierany jest jako prywatna praca, a nie publiczna. Jest to zrozumiałe – dla młodych pracowników, wzrost kariery zawodowej jest bardzo ważny , a także poziom płac, które nie są zadowalające w instytucjach państwowych.

Medycyna

Na dyplomie pisze się specjalność "Praca socjalna". Kto z kim pracować? Na przykład, oprócz wszystkich wymienionych ofert pracy, można również uzyskać pracę w placówkach medycznych. I istnieje kilka możliwości rozwoju wydarzeń. Które z nich? Rozumiem.

Na przykład absolwenci naszej specjalności mogą pracować jako tzw. Socjalista medyczny. To wakat oznacza wsparcie i pomoc chorym ludziom. Na przykład praca z osobami uzależnionymi od alkoholu i uzależnionych od narkotyków, a także z osobami niepełnosprawnymi w różnych kategoriach. To nie jest najlepsze miejsce dla młodych i obiecujących absolwentów szkół wyższych.

Również możesz pracować jako psycholog w instytucji medycznej. To ładniejsze miejsce. Zwykle jest to stanowisko, które zatrudnia pracowników, którzy są ważni do pracy w medycynie, ale równocześnie posiadać dyplom socjologa.

Wnioski

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że dla specjalności "Praca socjalna", która ma pracować, a także jakie miejsca wybierane są najczęściej przez absolwentów. Szczerze mówiąc, w praktyce okazuje się, że według dyplomu tego kierunku bardzo mało osób pracuje.

Często wystarczy, aby w tym lub tym miejscu uzyskać co najmniej wykształcenie wyższe. Na przykład socjologowie bardzo często spotykają się jako menedżerowie, kelnerzy i kasjerzy. Oznacza to, że z tym dyplomem można znaleźć pracę w dowolnym miejscu. Ale w większości przypadków tylko zwykły pracownik.