771 Shares 4380 views

Kim jest administrator sieci?

Żaden szanujący się firma przez długi czas nie jest bez własnych komputerów i sieci. Specjalistów, którzy dostarczają swoje prace, utrzymuje dużo życia w firmie. Jednym z tych specjalistów – sieć administrator. Jest to osoba, która jest odpowiedzialna za zapewnienie, że sieci korporacyjnej normalnie funkcjonować.


Zadania i obowiązki zawodowe

Konfiguracja sprzętu i sieci komputerowej, zapewniając jego stałą dostępność i bezpieczeństwo pracy, eliminacji pojawiających się problemów, konfigurowania dostępu do zasobów sieciowych dla każdego użytkownika – to jest istota tej pracy. Administrator systemu wykonuje następujące czynności:

– montaż urządzeń sieciowych, konfiguracji i utrzymania jej statusu operacyjnego;

– instalacja na serwerach i komputerach system i niezbędne oprogramowanie działające;

– monitorowanie pracy sieci i urządzenia, ostrzegania i rozwiązywania problemów;

– problem z siecią adresy urządzeń w sieci i komputerów znajdujących się w nim;

– wybór protokołów sieciowych oraz konfiguracji;

– rejestracja użytkowników i kontroli dostępu do zasobów sieciowych;

– wsparcie techniczne użytkowników i oprogramowania, doradztwo, przygotowanie instrukcji;

– Tworzenie kopii zapasowych danych;

– zapewnienie o bezpieczeństwo i ochronę przed wirusami.

W niektórych przypadkach problemy te dodane troskę o usługach sieciowych, instalację i wsparcie dla serwerów plików, bramy VPN, i tak dalej, a także konserwacji i naprawy.

Tworzenie i wspieranie sieci lokalnej firmy – głównym zadaniem ma być rozwiązany przez administratora systemu. Praca ze sprzętu i oprogramowania, utrzymanie serwerów i polityki bezpieczeństwa informacji jest również odbicie w kręgu swoich codziennych czynności.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Przyszły administrator sieci musi mieć wyższe techniczne (profil) stopień, najlepiej w dziedzinie technologii informatycznych, systemów komputerowych i informatyki stosowanej. Jak gdzie indziej, to duży plus dla kandydata na to stanowisko jest doświadczenie zawodowe.
Niezbędne cechy charakteru

W normalnym trybie administratora sieci firma wyszukuje i usuwa wiele problemów. Dlatego nie należy tylko wykształcony i kompetentny w swojej dziedzinie, ale także spokój i cierpliwość. Ponadto, musi być w stanie poruszać się szybko od jednego zadania do drugiego, od razu skoncentrować i znaleźć kreatywne rozwiązania problemów. Jednak, jak każdy inny pracownik w ogóle, muszą radzić sobie z dużą ilością stosunkowo monotonne wykonywanie codziennych zadań, które wymagają zwykłej staranności.

Administrator sieci może pracować nie tylko w firmie specjalizującej się bezpośrednio na high-tech, ale w każdej firmie, gdzie jest sieć lokalna. On zgłasza się do kierownika działu.