314 Shares 5715 views

Absolwent lub kawalerski?

Po reformie rosyjskiego systemu szkolnictwa wyższego nie było pewne zamieszanie związane z takimi pojęciami jak „specjalista”, „master” i „kawaler”. Pracodawcy w ciągu ostatnich dwóch wpisów w naborze świadectwo wnioskodawcy są nieco sceptyczny, jak „Absolwent” jest jeszcze znany.


Jeżeli dana osoba ma do czynienia z tymi pojęciami rzadko lub nigdy nie spotkałem, nie widzi różnicy w ogóle. Ale w rzeczywistości, różnica jest nadal.
Człowiek kończy szkołę i stać się certyfikowanym specjalistą, to otrzymuje dyplom z tej samej instytucji. Pojęcie „absolwent” jest nam znane od czasów radzieckich. To w tamtych czasach oznaczało osobę wykształcenie wyższe, to znaczy, absolwent college'u lub na uniwersytecie.

Dziś absolwent – praktyka ukończył także z uczelni lub uniwersytetu. Ale ta kwalifikacja nie jest w UE. Dlatego też, ze względu na fakt, że Rosja zmierza w europejskim rodzaju edukacji, planuje zrezygnować z tytułu cesji absolwenci liceów „Absolwent”.

Podobnie jak w Rosji są takie ekspertem? Po pięciu lub sześciu latach studiów w Instytucie absolwentów w ręku dyplom kwalifikacji zadania. A nowy absolwent może zacząć pracować jako inżynier lub nauczyciela. Jednakże, jeśli absolwent ma chęć, może on kontynuować aby dowiedzieć się więcej. W tym przypadku będzie on się na następny poziom – mistrz.

Co jest lepsze: specjalista lub mistrz?

Tytuł magistra można uzyskać jako kawaler, wyższe wykształcenie jest ograniczony do nabycia podstawowej wiedzy w zakresie wybranej specjalności i specjalisty. Aby zostać mistrzem, trzeba wydać kolejne dwa lata szkolenia, a następnie w dłoniach otrzyma dyplom poświadczający osoba jest przypisany do magistra jakiejkolwiek nauki. Zwykle osoba, która otrzymała dyplom, nie jest zaangażowany w praktyce swoją drogę – tę pracę naukową.

Więc co odróżnia ekspert od mistrza?

Master – stopnia, że po studiach przez dwa lata, a ponadto można dostać nie tylko absolwentów, ale również kawalerem. W tym przypadku, jeśli absolwent ma do czynienia z praktycznym pracy, mistrz poświęca się całkowicie pracy naukowej.

Specjalista absolwentów przez co najmniej pięć lat, a czasami sześć. Bachelor odbiera go w krótkim okresie czasu – w zależności od tego, czy ma on takie podstawę edukacyjną dla czterech lub trzech lat.

Pierwsze trzy lata przyszłych studentów ubiegających się o stopień licencjata, prowadzone przez ten sam program nauczania w kierunku wybrali. Tym razem jest podana dla przygotowania szerokich specjalistów, aw czwartym roku wybiorą wąski profil.

Tzn licencjat – to doskonała okazja, aby zdefiniować profil wykształcenia dla tych studentów, którzy jeszcze tego nie uczyniły. Jednak możliwe jest jednoczesne badanie wielu profili.