139 Shares 1831 views

Babiloński system liczbowy: zasady i przykłady

Babiloński system liczbowy, pochodzi tysiące lat przed erą chrześcijańską, była początkiem początku matematyki. Pomimo jego wielkiego wieku, jest nieczytelne i naukowcy odkryli wiele tajemnic starożytnego Wschodu. Mamy również teraz zagłębiać się w przeszłości i nauczyć starożytną myśl.

Kluczowe cechy

Tak więc, najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć – babiloński system liczbowy to pozycyjny. Oznacza to, że liczba płyta wykonana jest z prawej do lewej strony i w kolejności malejącej. Na pierwszym miejscu jest wart sto, potem kilkanaście, a następnie jednostka. Ten aspekt jest bardzo ważny dla starożytnych matematyki, a także w Egipcie, na przykład, system był nonpositional i figury wśród nagranych w sposób chaotyczny, co spowodowało zamieszanie. Drugą cechą – babiloński System sześćdziesiątkowy była obecna cykliczna. Odliczanie kończy się każdy pięćdziesiątych i kontynuować serię liczb oznaczone nową kategorię, a nagrywanie rozpoczyna się od jednostki. W ogóle, babiloński system liczbowy nie jest skomplikowana, może nawet nauczyć się uczeń.

Historia wystąpienia

Wiadomym jest, że królestwo babilońskie został zbudowany na ruinach dwóch mocarstw – Sumeru i Akad. Z tych cywilizacji pozostawia wiele dziedzictwa kulturowego, co jest bardzo mądrze Babilończycy. Sumerowie pożyczyli sześcioodcinkowy numer serii, w której obecny poziom, natomiast Akadyjczycy – dziesiątki. Łącząc osiągnięcia swoich przodków, ludzie z nowego narodu stała twórców nowej nauki, która stała się znana jako „matematyki”. Babiloński sześćdziesiątkowy jasno, że stanowisko – jest bardzo ważnym czynnikiem w rekordowej liczbie, ponieważ później rzymski, grecki i cyfry arabskie zostały utworzone zgodnie z tą zasadą. Do tej pory mamy zmierzyć wartość dziesiątek, jeśli dzieląc się z nimi liczbę szeregów. Jeśli chodzi o cykl Szóstkowy system liczbowy, spojrzeć na tarczy zegarka.

rekordowa liczba Babilonu

Aby zapamiętać serię liczb starożytnych Babilończyków, specjalne wysiłki nie będą miały zastosowania. W matematyce wykorzystywane są tylko dwie cyfry – pionowy klin, który stał za jednością i „leżący” lub poziomej klinowe pokazując dziesiątki. Takie postacie mają coś wspólnego z rzymskimi, gdzie znajdują się pręty, kleszcze i krzyże. Ilość różnych klinów pokazał kilkadziesiąt i jednostek w danym dołku. W takiej technice zliczanie prowadzono do 59 lat, po którym liczba przed nagranie nowego klina pionową, która w tym czasie został uznany jako 60, a wylot zaobserwowano małym punkcie na górze. Z jej szeregach Arsenalu mieszkańcy królestwa babilońskiego pozbyć się niewiarygodnie długich i złożonych liczb, znaków. To wystarczyło, żeby policzyć przecinkami i małych klinów, które były między nimi, jak szybko stało się jasne, wiele przed sobą.

operacje matematyczne

Opierając się na fakcie, że babiloński system liczbowy był pozycyjny, dodawanie i odejmowanie wystąpić w znane nam schematu. Konieczne było policzyć liczbę cyfr dziesiątek i jedynek dla każdego numeru, a następnie dodać lub odjąć od nich większy mniej. Co ciekawe, a zasada mnożenia w tym czasie był taki sam jak dzisiaj. Jeśli trzeba było pomnożyć liczbę małych, używanych wielokrotne dodawanie. Jeśli na przykład były trzy lub więcej cyfr liczby cieszył się specjalny stół. Babilończycy wynaleziono wiele tablic rozmnażania, w każdym z których jeden z czynników zdefiniowano dziesięć (20, 30, 50, 70, itd.).

Z przodków współczesnych

Po przeczytaniu tego, to pewnie zastanawiasz się, „Jak babiloński system liczbowy, przykłady, które były używane przez starożytnych, a cele osiągnięte w podobny dokładnością do rąk współczesnych archeologów?” Chodzi o to, że w odróżnieniu od innych cywilizacji, którzy używali papirusu i skrawki tkaniny, Babilończycy używali glinianych tabliczek, na których zostały nagrane wszystkie swoje osiągnięcia, w tym odkryć matematycznych. Ta technika nazywa się „klinowe”, jak świeże gliny specjalnie ostrzone ostrze wyświetla znaków, cyfr i liczb. Po zakończeniu tabletek wysuszono i ułożone w magazynie, w którym były one w stanie przetrwać do dnia dzisiejszego.

Reasumując

W powyższym reprezentacji obrazu możemy jasno zobaczyć, co to oznacza i jak nagrywać babilońskiego systemu numerycznego. Zdjęcia gliniane tabliczki, które powstały w czasach starożytnych, trochę różni się od współczesnego sposób powiedzieć „zapisy”, ale zasada pozostaje ta sama. Babilon do powstania matematyki była czynnikiem nieuniknione, jako cywilizacja ta była jednym z wiodących na świecie. Wznieśli ogromne budynki w tych czasach nie do pomyślenia odkryć astronomicznych i budować gospodarkę, dzięki którym państwo stało się kwitnącym i zamożnych.