672 Shares 1436 views

Projekt łazienki w Chruszczowu. Projekt małej łazienki w Chruszczowach (zdjęcie)

Chruszczow trudno nazwać idealnym mieszkaniem – ani pod względem wielkości, ani planowania. Nie może to jednak służyć jako podstawa do niedoszacowania jej – gdy tylko te apartamenty były jedynymi sposobami, w których miliony naszych rodaków przeniesie się do oddzielnego mieszkania.


Dziś z reguły właściciele Chruszczowa są ludźmi, którzy odziedziczyli ich od swoich dziadków. Należy zauważyć, że na rynku wtórnym mieszkań takie mieszkania są niedrogie, chociaż są dość odpowiednie do życia nowo małżeństw lub małej rodziny. Z niewielkim wysiłkiem Chruszczow może zostać zamieniony w przytulny i nowoczesny dom. Dziś tematem naszego artykułu będzie projekt łazienki w Chruszczowu. Zdjęcia najciekawszych opcji, które można zobaczyć poniżej.

Wybór stylu

Przebudowa dowolnego pokoju, w tym tak malutka jak łazienka w Chruszczowiku, musi rozpocząć się od wyboru stylu. Dzisiaj jest ich wiele. Projekt małej łazienki w Chruszczowach jest bardziej celowy, aby tworzyć się w trzech kierunkach: nowoczesny, japoński lub minimalistyczny. Wszystkie one pomogą najbardziej racjonalnie wykorzystywać małą salę i otrzymasz maksymalną funkcjonalność wszystkich obiektów.

Łazienka w Chruszczowu

Więc co to jest łazienka w Chruszczowu? Najczęściej jest to połączona łazienka o powierzchni użytkowej 2-3 metrów kwadratowych. Jest oczywiste, że nie można przeładować niezliczoną ilością drobiazgów i mebli. Nie zapominaj, że trzeba nie tylko móc używać rzeczy, których potrzebujesz, ale także pozostawić wolne miejsce na ruch.

Projekt łazienki z toaletą (w Chruszczowicach) dodatkowo komplikuje to zadanie. Trzeba zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca do zainstalowania toalety i zmienić wąską wanną na mały narożnik lub na prysznic. Ponadto, pożądane jest przerobienie niszowych rur, wyposażonych w małą, wygodną i jednocześnie pojemną szafkę. W wyniku takich przekształceń Twój pokój wzrośnie wzrokowo.

Doświadczeni projektanci, tworzący projekt łazienki z toaletą w Chruszczowu, uciekają się do starej, ale wygranej metody zwiększania przestrzeni – przy użyciu maksymalnej liczby powierzchni szklanych i lustrzanych. Im więcej, tym bardziej będzie przestronna i lżejsza łazienka. Przed rozpoczęciem prac remontowych należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, biorąc pod uwagę wszystkie niszki, rogi, zaokrąglanie. Pomoże to racjonalnie z nich korzystać, jeśli Twoim celem jest nowoczesny projekt łazienki w Chruszczowu.

Wybierz kolor pokoju

Projektanci często żartują, że łazienka w Chruszczowu jest tak mała, że trzeba traktować ją jako małe dziecko, "ubierając" ją delikatnymi, jasnymi kolorami. Nie zapominaj, że w tym małym pomieszczeniu często próbujesz usunąć energię zgromadzoną w ciągu dnia (nie zawsze pozytywnie), zrelaksuj się i trochę czasu sam. Dlatego eksperci nie zalecają sterylnej białej lub nadmiernie jasnej konstrukcji łazienki z toaletą. W Chruszczowach naturalniejsze, naturalne, wyciszone odcienie piasku, beżowego, zielonego czy niebieskiego będą bardziej odpowiednie. Lilac lub różowy też wyglądają dobrze.

Oświetlenie

Kolejny bardzo ważny aspekt. Faktem jest, że czasami nieprawidłowo zainstalowane (lub dopasowane) urządzenia niszczą wrażenie pokoju. Ponadto mogą one powodować zakłócenia równowagi.

Ponieważ w tym przypadku nie ma kwestii oświetlenia naturalnego w pełnym rozmiarze, lepiej umieścić oprawy wzdłuż obwodu. Ta prosta sztuczka pomoże zwiększyć przestrzeń małego pokoju. W tym celu najczęściej są używane reflektory punktowe, ponieważ umożliwiają ustawienie kąta obrotu.

Staraj się, aby światło w łazience było jasne, ale rozproszone. Najbardziej odpowiednie do tego celu są lampy dzienne. Dobrze wybrane lampy pomogą Ci podkreślić przedmioty dekoracyjne – w tym przypadku wszystko zależy tylko od wyobraźni. Często stosuj dodatkowe oświetlenie półek, umywalek lub lusterek.

Podstawowe elementy

A teraz spójrzmy, jak najlepiej ozdobić te lub inne powierzchnie miniaturową łazienką. Przejdziemy z najczęstszej wersji, czyli interesuje nas projekt łazienki z toaletą. W hruschevke najbardziej preferowany jest wiszący sufit podwieszany. To prawda, jego konstrukcja nie może być nazwana budżetem. W związku z tym może być zastąpiony analogowym plastikiem, który składa się z oddzielnych paneli.

Bardzo imponujący wygląd wysuwa sufit z błyszczącą szmatką. Dodając do niej kilka lamp, osiągniesz niesamowitą zmianę pokoju.

Jak zdobić ściany?

Mimo pojawienia się ogromnej ilości nowych nowoczesnych materiałów wykończeniowych, projekt łazienki w Chruszczowu (zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule) rzadko robi bez użycia płytek ceramicznych. Fakt ten nie wymaga wyjaśnień – ten materiał został przetestowany z czasem, dobrze sprawdził się w projektowaniu pomieszczeń o dużej wilgotności. Ponadto dzisiejsi producenci tego produktu zadowoleni są z nowych, bardzo skutecznych kolekcji.

Rozmiar takiej płytki różni się od dużych fototeli (40×80 cm) do małych elementów mozaiki. Schemat kolorów może zaspokoić najbardziej śmiałe wyobrażenia.

Ponadto, projekt łazienki w Chruszczowach może być bardzo stylowy, jeśli zdecydujesz się wykończyć ściany plastikowymi panelami. Przyciągają konsumentów po niskiej cenie, łatwej instalacji, którą można wykonać niezależnie, a także dlatego, że nie wymagają skomplikowanego przygotowania powierzchni roboczej.

Niektórzy fani niezwykłego wzornictwa używają nowych, mało znanych materiałów. Dla nich, w pierwszej kolejności, odnosi się do "elastycznego kamienia", który jest trochę jak tapeta z kamienia naturalnego. Grubość takiego materiału nie przekracza dwóch i pół milimetra, jest lekka i łatwa w użyciu.

Podłogi

Projekt łazienki w Chruszczowach może być inna, ale w wybranym kierunku, przy dekorowaniu podłogi, nie możesz zrobić bez wodoodpornych materiałów. Ponownie płytki trafiają na ratunek. Mimo, że niedawno zostało ono zastąpione tak zwanymi "płynnymi" podłogami. Są bardzo skuteczne, niezawodne, ale mają znaczną wadę – jeśli chcesz całkowicie zmienić wnętrze, trudno je zdemontować.

I jeszcze jeden niuans. Niezależnie od wybranej opcji, nie zapominaj o ogrzewaniu. Na takiej podłodze jest nie tylko przyjemniej chodzić – pomaga pozbyć się nadmiernej wilgotności.

Meble

Niezależnie od tego, jak ciężko starasz się nie przeładować pokoju, projekt łazienki w Chruszczowach nie zrobi bez niektórych mebli. To jest szafka do przechowywania małych rzeczy. Lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie do zamówienia. Jest pożądane, aby miał wydłużony kształt.

Możesz używać otwartych półek i pojemnych pojemników. Doskonały do małych półek wielopiętrowych. Płyta wiórowa lub drewnopodobna łazienka w Chruszczowu. Do produkcji mebli jest bardziej odpowiedni sztuczny kamień, tworzywo sztuczne lub szkło.

Projekt łazienki w Chruszczowach z pralką

Większość właścicieli małych apartamentów uważa, że pralka w łazience jest konieczna, ale obawiając się przeładunku i tak małej przestrzeni, zabierają ją do kuchni. Często ta opcja jest uzasadniona – pralka może z powodzeniem wpasować się we wnętrzu nawet małej kuchni, wychodząc poza ogólny styl łazienki.

Niemniej jednak wiele gospodyni domowych chce, aby pralka znajdowała się w łazience. W tym przypadku powstaje dość rozsądne pytanie: gdzie umieścić, jeśli nie ma miejsca na kąpiel? Nowoczesni projektanci spełniali życzenia klientów – obecnie w wielu małych pomieszczeniach można zobaczyć pralkę zainstalowaną pod umywalką.

Ta opcja jest najbardziej harmonijna, gdy powłoka jest duża, a maszyna nie wystaje poza jej granice. Jest rzeczą naturalną, że wymiary urządzenia mają znaczne ograniczenia – maszyna nie powinna być zbyt szeroka i wysoka. Na przykład wysoki pionowy model lub wąska maszyna typu poziomego może być łatwo wbudowana w dodatkowe niszy. Można ją przymocować do umywalki lub prysznica.