541 Shares 7814 views

Katun rzeki. Rafting na rzece Katun. Górskie Ałtaju – Katun

Ałtaj Katun rzeka jest dobrze znany w kręgach turystycznych. Lubi równy szacunek wśród miłośników wody do stopu różnych mediach, a wśród tych, którzy wolą mniej ekstremalnych form rekreacji na jego brzegu.


informacje geograficzne

Katun rzeki, długość całkowita od źródła do największych stoku Altaian wierzchołków, góra Beluha przed połączenia z rzeką Biyey jest 688 km, jest główną linią wody górskie Ałtaju. Rzeka przełamuje swoim kanale za pośrednictwem wielu przeszkód. Wynika to z dużej liczby Rapids wszystko wzdłuż jej górnego i środkowego biegu. Katun rzeki całej jego przeznaczenia jest podzielony na trzy główne części, różne strumienia sił, od szerokości kanału i okolic przyrody. Górna Katun – od źródła na lodowiec Gebler na południowym stoku Mount Belukha do ujścia rzeki Cox. Długość odcinka – 210 km. Średnia Katun – dvuhsotkilometrovy obszar od ujścia do ujścia Smulty coli. I Dolna Katun – 280 km od geograficznego punktu Biya, Katun, u zbiegu dwóch rzek równych. To miejsce jest uważane za początek wielkiej syberyjskiej rzeki Ob, który ma dwa pełne źródła. W dolnym biegu Katun staje charakter większości płaskie.

informacje historyczne

Górny Ałtaj, Katun, podobnie jak wielu innych odległych rejonach Syberii, tradycyjnie trudno dostępnych miejscach. Ze stolic i dużych ośrodków przemysłowych są oddzielone przez duże odległości i braku podstawowych środków komunikacji. Okoliczności te znacznie utrudnia rozwój gospodarczy zasobów regionu. I bezwarunkowe pozytywne konsekwencją tej sytuacji jest stosunkowo dobry stan środowiska, który ma region Ałtaj na początku dwudziestego pierwszego wieku. Aby to docenić – wystarczy porównać ją do Uralu. W okresie sowieckim istniały liczne plany budowy zapory na rzece Katun i elektrowni wodnych. plany te są niedopuszczalne w środowisku naukowym i protesty od tych, którzy dbają o ekologię ojczystej ziemi. I dziś możemy cieszyć tylko w tym, że potencjał energii wodnej z głównych rzek Ałtaju i pozostał niezabudowany.

Ałtaju

Katun rzeki tradycyjnie przyciąga tych, którzy z różnych powodów starał się czasowo lub trwale zerwać stosunki z cywilizowanego świata. W minionych wiekach było konserwatyści i inne prześladowane mniejszości religijne. Uciekli do prześladowań Ałtaju i opiera się na brzegach Katun jego zaciszne rozliczenia. Ślady ich istnienia można znaleźć w Ałtaju dzisiaj. A teraz Katun przyciąga uwagę jako różnego rodzaju ekstremalnych turystów z całego świata, a także znawców nieskażonej natury. Ałtaj Góry nie są oszukiwani oczekiwań ani tych z żadnym innym. Aby to sprawdzić, wystarczy otworzyć wszystkie nośniki podróży i przeczytać. Katun biorące dotyczące podróży najbardziej entuzjastycznych reakcji. Trudno jest znaleźć inną drogę do takiej podróży, gdzie dziewicza przyroda na wybrzeżu służy jako tło dla ekstremalnego spływu przez Rapids i jacuzzi.

Dla dawki adrenaliny

Że fani ekstremalnego rafting na rzekach górskich stanowią najbardziej znaczącą część przepływu turystów każdego lata gromadzą się nad brzegiem głównej drogi wodnej Ałtaju. Rafting na Katun tradycyjnie przeprowadzane na dwa sposoby. Na światło i zwrotny kajak lub bardziej stabilne (mniej agile) Multi nadmuchiwane tratwy, zwany „tratwy”. W każdym z dwóch możliwych wariantów stopu ma swoje zalety i wady. Kajak jest przeznaczony dla przeszkolonych krokwi, co jest zanim dojdziesz do brzegu Katun, udało mi się zdać prostszą drogę. Jest to warunek wstępny. Bez jego wykonania stopu Katun ma wysokie prawdopodobieństwo stania ostatni w karierze. Dlatego większość niewykwalifikowanych publicznie notowana na nadmuchiwane tratwy, pod okiem doświadczonego instruktora w grupie. Czasami stop odbywa się na strukturach katamaranem z dwóch bloków. Są one dość trudne do opanowania i wymaga dużej koordynacji działań ze strony załogi. Ale pod żadnym stopu scenariusza, przezwyciężając kaskady na rzece górskiej – to jest bardzo ekscytujące. Ci, którzy kiedykolwiek doświadczyli przygody, zwykle skłonny do kontynuowania podobnych przygoda wycieczki. I Góry Ałtaj tradycyjnie zachęciła wiele możliwych stopu trasy dla swoich drogach wodnych.

Czego nie robić?

Nie należy spróbować raftingu na oddzielnym Katun. I jeszcze bardziej samotny. Rozwiązanie to może tylko stromych, ekstremalnych sportowców, za którym doświadczenie przejściu skomplikowanych tras. Ale tacy ludzie, pierwszy nie jest tak dużo, a po drugie, że nie potrzebują porady, a na pewno wiedzieć, poziom złożoności stopu Katun. Dla wszystkich innych turystów, takich jak przygoda będzie zbliżona do samobójczych. Spływ wzdłuż Katun – tak jest w przypadku, gdy nie rezygnować z usług doświadczonego instruktora, szef grupy. Katun rzeka nie jest wyrozumiały zaniedbania należy traktować dla wielu turystów to był ostatni stop. Dowodem na to jest przez pamiątkowych tablic, które można znaleźć na klifach. Należy o tym pamiętać, zmierzając do Ałtaju. Katun, nawiasem mówiąc, nie jest to jedyny niebezpieczny rzeka. Niektóre z jej dopływów nie są gorsze w skrajnym nurtu.

Katun tras turystycznych

Każdy poważny podróż jest zwyczajem, aby rozpocząć z wizualną dla routingu na mapie topograficznej. W tym przypadku sprawa jest skomplikowana przez fakt, że wiele naturalnych atrakcji i pięknych miejsc na obu brzegach rzeki z trudem podatnym do obliczania i mapowania. Ale lokalizacja rafting na kaskady i inne przeszkody trzeba znać koniecznie. Istotne jest, nie należy polegać wyłącznie na stopie instruktora. Na szczęście, wszystkie dostępne na bystrza Katun dokładnie zbadane i odwzorowywane do najdrobniejszych szczegółów podejść do nich. Ta praca została wykonana przez pokolenia turystów. Ponadto na mapie wyświetlana znaczne naturalne cechy po obu stronach, które nie powinny być pominięte zafascynowany pokonywania przeszkód w korycie rzeki. Nie powinno się również ignorować rady doświadczonych ludzi na taktykę pokonać progi. Każda z nich wymaga indywidualnego podejścia.

średnio Katun

W górnym biegu rzeki praktycznie nie spływ odbywa się. W tych odległych miejscach czasami wysłał grupę wędrówki fanów untrodden ścieżkach. Główne trasy stopu znajdują się w środkowym biegu. To tutaj, że większość Rapids, gdzie słynny Katun. Zdjęcia ilustrujące przezwyciężenia tych przeszkód jest z pewnością widział wszystko. Te żywe obrazy wizualne są znane nawet osobom, które nie zostały jeszcze wystarczająco dużo szczęścia, aby odwiedzić górach Ałtaj. Większość biur podróży, które oferują rafting na klientów Katun pod okiem doświadczonych instruktorów, torują swoje trasy przebiega wzdłuż środkowego biegu rzeki. Gdzie, nawiasem mówiąc, jest to stosunkowo łatwe do osiągnięcia, zarówno przed pierwszym punktem trasy i powrót do domu z miejsca zakończenia stop. Osób planujących rafting na Katun, należy pamiętać, że choć nie nadmuchiwane tratwy zlewozmywak, ale bardzo nawet przewrócić na stromych kaskady.

niższy Katun

W dolnym biegu rzeki traci chropowaty górzysty teren i stopniowo staje się płaska. Ona nawet żeglowna na obszarze trzydziestu kilometrów, zbiegu Biya rozliczenia Shulginka. Spokojny wzór przepływu umożliwia kajakowych i lekkich łodziach. Pomimo faktu, że wysokie pasma górskie z zaśnieżone szczyty są pozostawione, natura na brzegach Katun i wyraziste w jej dolnym biegu. Miejsca są jeszcze zamieszkałe. Atrakcje pamiętać wioskę Srostki, miejsce urodzenia wybitnego rosyjskiego pisarza i reżysera filmowego Wasilij Szukszyn. W dolnym biegu rzeki znajduje się znaczną liczbę domków i kempingów.

Chuiski jak dostać się do Katun

Jest to główny autostrada łącząca Ałtaj do świata zewnętrznego. Historyczny Chuiski, która jest obecnie częścią Federal Highway z Nowosybirsk do granicy mongolskiej, w znacznej mierze odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie Katun. To właśnie na tej drodze się do punktu początkowego trasy turyści-krokwiami. I to jest zwracana z powrotem do miasta Biysk, położone nad rzeką Bie, dwadzieścia kilometrów od zbiegu z Katun niej. Biysk leży na linii kolejowej, na której jest stosunkowo łatwy dojazd z każdego punktu Federacji Rosyjskiej. Jednak, aby to zrobić jest prawdopodobne, aby mieć przeszczep. Ponieważ znajduje się na peryferiach Biisk głównych kierunkach. Ale miasto jest łatwo znaleźć truckers specjalizujące się w transporcie turystów w kierunku Gór Ałtaj. Czas podróży przez Chuysk do punktu początkowego trasy Katun może być kilka godzin.