537 Shares 1193 views

Co to jest szabat? Sabbat w średniowieczu i teraz

Słowo "coven" ma korzenie francuskie. Z kolei pożyczone zostało przez Francuzów w języku hebrajskim. Słowo "szabat" zostało wymawiane i oznaczało "dzień wolny". W tym kontekście jego znaczenie jest ściśle powiązane z biblijnymi przykazami, w szczególności z siódmym dniem tygodnia, w którym trzeba odłożyć wszystkie sprawy i poświęcić się odpoczynkowi.


Subtelność etymologii

W słowie "coven" stres polega na pierwszej sylabie, jeśli chodzi o kolekcję czarownic, uroczystości. Należy również zauważyć, że słowo może być wymawiane ze stresem umieszczonym na drugiej sylabie, ale wtedy jego znaczenie będzie inne. Na przykład może być używany jako wykrzyknik i oznacza "wystarczająco", "ładny". Dla słowa "coven" synonimy przedstawione powyżej nie są jedynymi. Można sobie przypomnieć takie słowa jak: razgulie, rozpusty, orgia, święto itp.

Historyczne tło

Pierwszy zapis szabatu w dokumentach sądu datuje się na rok 1335. W Tuluzie około sześćdziesięciu osób zostało oskarżonych o praktykowanie magii i czarów. Wyznali do doskonałych okrucieństw tylko pod straszliwymi torturami, ale inkwizytorzy nie przeszkadzali. To, co stało się z oskarżonym, jest nieznane, ale znając obyczaje tamtych czasów, łatwo jest zgadnąć.

W innych częściach Europy nie było zapisów do 1620 roku, kiedy to po raz pierwszy opisano kowary czarownic w Anglii.

Ta akcja jest przedstawiana jako garść czarownic i demonów, kopulujących ze sobą. Krwawe obrzędy w imię Szatana, bluźnierstwa, obżarstwa i alkoholu – to jest to, co zaklina w oczach mężczyzny o erze polowań czarownic.

Gdzie i jak były krucyfiksy?

To zupełnie naturalne, że tajniki zostały wybrane do takiego działania. W ukrytych nieprzepuszczalnych zaroślach, na wysokich górach, w głębokich jaskiniach – aktorzy zebrali się na ich czarne sprawy.

Niewątpliwie najsłynniejszą lokalizacją coven jest góra Brocken w Niemczech. W Noc Walpurgi najpotężniejsze czarownice i demony gromadzą się tutaj, aby prowadzić swoje obrzędy.

Dostań się na miejsce wiedźmy lub wykorzystaj lewitację, aby jak najlepiej, jeździć na pomponu lub na obrazie zwierzęcia lub ptaka. Wielu przychodzi na plecy demonów. Mogą to być zwierzęta, najczęściej czarne koty, znane jako stały towarzysz czarownic.

Po zebraniu wszystkich czarownic i demonów oczekiwany jest wygląd diabła.

Pojawi się przed zmontowanym w skraju kozła, gdyż nawet czarownica nie może stawić mu prawdziwej twarzy. Siedząc na tronie, dominuje w sabat, otrzymuje wstępnie przygotowane ofiary – niemowlęta czy dziewice.

Wiedźma inicjacja

Ważną częścią tkwi jest inicjacja w czarownice. Kobieta, która wyraziła chęć zostania czarownicą, musi wypowiedzieć przysięgę lojalności wobec Szatana. Ona zobowiązuje się pojawić się podczas pierwszego wezwania swojego mistrza, zatrudniać nowych członków, zachować tajniki wspólnoty czarownic.

Po ogłoszeniu ślubu nowo czarownice poświęcają się diabłu i całują go pod ogon. Diabeł przekazuje jej atrybuty czarowników, proszków i składników, które mogą natychmiast przenosić czarownicę do miejsca kokonu.

Inicjacja w czarownice jest ostatnim rytuałem, po którym zaczyna się ucztowanie i bicie. Członkowie kowenicy są przepełnieni i pijani, dziko tańcząc i losowo kopulując. Dopiero przed świtem kończy się bacchanalia, a goście rozrzucają się gdziekolwiek.

Nowoczesny szabat

Jaki jest szabat w obecnej rzeczywistości? Trudno sobie wyobrazić, że w czasach odkryć naukowych i kosmicznych podróżuje gdzieś podobne wydarzenia są prowadzone w formie, w jakiej były znane średniowieczu. Z diabłem uwielbienie, jedzenie niemowląt i zabijanie dziewic.

W naszych czasach być czarownicą nie jest haniebna, a nie niebezpieczna. Są one wyświetlane w telewizji, oferują swoje usługi w prasie i na stronach internetowych. Jeśli istnieje zapotrzebowanie, jest oferta – to są prawa rynku.

Dzisiaj można dowiedzieć się, co szabat jest prawie od pierwszych ust. Minęły dni, kiedy na ujawnienie tajemnicy czarownica została ukarana śmiercią. Tak, i klacz czarownic różniły się: aktorzy migrują z mrocznych lasów gęstych do apartamentów miejskich lub domowych działek domów wiejskich.

Zmienione i prowadzone rytuały. Od czarownic diabła modły się w pogaństwo. Duchy Ziemi, Wody, Powietrza, Ognia są czczone, natura jest pochwała. Od czasów średniowiecznych były tylko tradycje cielesnego narażenia, ale nie wszystkie czarownice głosić je. Istnieje wiele nowych trendów, na przykład użycie masek i odzieży rytualnej.

Ważne daty

Sabaty odbywają się osiem razy w roku. Terminy te są dostosowywane do zmian pór roku, do końca zbiorów, do początku siewu. Znaczące święta to:

  • Oymalk obchodzony jest 2 lutego.
  • Walpurgis Night, obchodzi się 30 kwietnia.
  • Lunasadh jest na 31 lipca.
  • Samgein, obchodzony jest 31 października.

W czasach zimowych i letnich przesileni, jesienią i wiosną równonocy obowiązują również przymierze.

W Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego odbywa się kilka dni świątecznych, na które te mistyczne wydarzenia mają miejsce. To jest Kolyada – 21-22 grudnia koniec Shrove wtorek to 21 marca i dzień Iwana Kupali.

Aby odpowiedzieć na pytanie, czym jest koc, nie musisz mieszać starożytnych traktatów średniowiecznych ministrów religijnych. Ta wiedza jest interesująca tylko dla badaczy z dziedziny historii nauk okultyzmowych i nie ma nic do wyciągnięcia z obecnych czarownic. Możliwe jest długotrwałe dyskusje, czy nagie kobiety na miotle wciąż trafiają w góry Brokken, czy pokazano nam prawdę w telewizji na różnych pokazach. Jedno można powiedzieć z całą pewnością: wiele niewinnych dusz zostało oddanych do chwały Szatana, więc wcale nie jest źle, że szabaty w ich prawdziwych formach już dawno przeminęły.