201 Shares 8349 views

Bred chrząszcze: walka z nimi w ogrodzie iw domu

Bark – chrząszcz, choć niewielki, ale bardzo irytujące, ponieważ trudno jest sobie poradzić. Rzeczywiście, nie tak łatwo zabić owady nie żyją na powierzchni i wewnątrz drzewa. korniki (walka z nich – złożona procedura) hit sadzenia w ogrodzie, powodując śmierć drzew. Nie gardzą i drewniane budynki, tak, że w domu jest również zagrożona.


Śledzić gdy błąd jest wypełniona tylko do nowej lokalizacji, to jest trudne. Zazwyczaj szkodnik jest już wykrywana w ślady swego burzliwego życia. Jeśli widzieliście na bagażniku lub na suficie pomieszczenia małe otwory okrągłe, sproszkowane pyły trociny, aby mieć pewność – to korniki. Walka z nich musi rozpocząć się natychmiast, w przeciwnym razie będzie to koniec z całkowitego zniszczenia. Bred owady jeść tylko drewno, ale fakt, że nie mają czasu, aby dozhevav, zniszczony przez grzyba, który pojawia się w pustkach.

Teraz bliżej przyjrzeć się sposobów wyeliminowania szkodników. Przede wszystkim, Nie zaniedbuj profilaktykę. Nie należy pozostawiać drzewa gałęzi suchych i zniszczonych – powinni natychmiast odciąć i spalić. Miejsca plastry starannie tuszować boiska ogród. Starannie skontrolować pni – tak nie przegapisz pierwsze oznaki uszkodzenia kory.

Środki do zwalczania kornika i obejmować chemicznej obróbki drzewa. Opryskiwanie najlepiej jest wykonywać bezpośrednio po okresie kwitnienia. To właśnie w tym czasie tam jest masa pojawienie chrząszczy. Procedura po 14 dniach. Ostrożnie pokrycie rozwiązanie każdy centymetr powierzchni. Pień, gałęzie, liście – nie przegap niczego.

Preparaty do zwalczania kory obejmują związki, takie jak "Decis", "Vectra", "Akhtar", "Calypso", "konfidor", "Sherpa", "BI-58". Wszystkie one zawierają substancje toksyczne. Kiedy niezbędne nosić ubrania, całkowicie ukrywając ciało. Uzyskaj maski, rękawice gumowe, okulary ochronne. I na krok nie odbiegają od dostarczonych instrukcji dla insektycydu!

Ponadto do zewnętrznego rozpylania, dobre rezultaty uzyskuje się przez wstrzykiwanie trucizny bezpośrednio do kanałów pozostawionych przez owady. W tym celu, poręczny strzykawki.

A co zrobić, jeśli dom jest rozliczana korników? Walka im będzie trudniej, bo nie chcesz trzymać atak chemiczny w dzielnicy mieszkalnej. Ale pozostawić je bez interwencji niemożliwe. Zwinięte belki stropowe, nie mieści się w podłodze – jest to efekt ignorowania problemu.

W przypadku, w którym dotknięte miejsca tak wskazano, że jest możliwe wytworzenie niskiego toksycznych leków zastrzyku ( „konfidor”, „Antizhuk”, „Vectra”, „Antishashelin”), w otworach wykonanych przez pasożyty. Zamiast chemicznych środków owadobójczych czasami stosowane oleju lnianego, oleju maszynowego. Jest to konieczne, aby dokładnie monitorować integralności powierzchni drewnianych. Wszelkie uszkodzenia natychmiast zamalować lub obejmować wszystkie ten sam lakier, plamy. W zaawansowanych przypadkach nadal trzeba wezwać specjalistów, którzy przeprowadzą kompleksowe sprzątanie domu. Ale masz kilka dni na opuszczenie nieruchomości.

Oczywiście, gdy nie opuszczają korników. Walka z nich musi być przyjmowane regularnie. Tylko wtedy uda nam się!