674 Shares 8356 views

Iglaste: zalety i wady

Zawsze myślałem, że drzewo – najbardziej odpowiedni materiał do budowy. Istotą ich oddziaływania na środowisko naturalne, niską przewodność cieplną, naturalne i, oczywiście, naturalne kosmetyczny. Niedobory tego budulca zrobiła niewiele, a te, które ludzie nauczyli się skutecznie uporać.


Materiał nowej generacji – tarcica

Większość ludzi, zwłaszcza mieszkańców miast, marzenia ekologicznej czystości mieszkań i lepszych warunków życia. Do tej pory, tradycji, pochodzących z głębi czasu, w połączeniu z najnowszych procesów technologicznych pozwalają budować domy drewniane o doskonałej jakości. Najbardziej popularne i popytu w budowie domów Fornir klejony warstwowo, bo to jest naturalne, trwałe i estetyczne. Takie budynki praktycznie nie kurczyć, mają długą żywotność i są gotowe do pracy natychmiast po ukończeniu i instalacja jest zakończona.

Funkcje produkcyjne

przedmiotowego materiału zrobić budowę: promieniowe piłującego kłód w płytki, które są następnie wyschnięcia (z uwzględnieniem gatunku drewna) do około 10-12% wilgotności, a poddawane obróbce mechanicznej, co powoduje usunięcie ewentualnych wad. Po jakościowej przesuszonej tarcicy przechodzi kontrolę wzrokową w celu wykrycia i wyeliminowania obszarów martwych sęki, pęcherze żywiczne i zagrzybienia.

Następnie płyta (inaczej zwane lameli) są przyklejone za pomocą specjalnych struktur i dla niektórych materiałów tej technologii. W finale pasek narzędzi może być kilka, długość kęsów może osiągnąć 18 metrów. Kolejne belki drewniane są suszone, a dopiero następnie sklejane wiązka jest kalibrowany, to znaczy, że będzie zaznajomiony prostokątny kształt.

Materiały dla Fornir klejony warstwowo

Do produkcji i produkcji Fornir klejony warstwowo dawna stosowane iglastych, głównie świerk, sosna, cedr i modrzew. Zastosowanie papierów i, w konsekwencji droższych rodzajów drewna – zjawisko bardzo rzadkie. Powód – wysoka cena. Taki koszt jest praktycznie niedostępne dla prywatnych firm budujących domy. Mimo, że te materiały są ich klienci, a zdarza się dość często.

Zalety klejony warstwowo fornir

Jak w przypadku każdego materiału budowlanego, tarcica ma swoje zalety i wady. Po pierwsze, należy rozważyć jego zalety:

1. Dom Fornir klejony warstwowo jest łatwy w instalacji i podlegają montażu, a skurcz i skurcz jest zminimalizowane.

2. Materiał jest praktycznie nie odkształcone i nie zmienia swój kształt.

3. W trakcie pracy, nie jest pokryta pęknięć. Jego powierzchnia – płaskie i gładkie, nie wymaga dodatkowego przetwarzania i czasochłonnych i kosztownych prac wykończeniowych.

4. laminowana obwodowo drzewny ma optymalną wilgotność, co zapobiega powstawaniu grzybów i gnicia w nim mikroorganizmów i szkodliwych bakterii.

5. Materiał ten może być wykorzystywany do bardzo skomplikowanych wzorów.

minusy

Jednak nie można powiedzieć, że jeden tylko pozytywne właściwości różnych Fornir klejony warstwowo. Wady również mają miejsce, aby być, oto niektóre z nich:

1. Wysoka cena materiału laminowanego. Ten dom będzie kosztować 2 razy droższe budynki nieformowane logów.

2. Ze względu na fakt, że technologia produkcji jest dość nowy, dane na temat zachowania się materiału na dużych okresach czasu (np, 30-50 lat) nie są jeszcze dostępne, ponieważ nie zostały jeszcze badane właściwości.

3. Zastosowanie kleju podczas produkcji. Pomimo faktu, że kleje zgodne z przepisami dotyczącymi środowiska będą odgrywały drewna klejonego zwykle ukształtowany drewno lub zalogować się, ponieważ są one całkowicie nieobecny podobne. Za pomocą kleju pogarsza pewne cechy, w każdym przypadku, wentylacji i obieg wilgoci nie występuje w całości. Dodatkowo klimat wewnętrzny jest zbyt uszkodzony.

Dlaczego jest wysoki koszt materiałów budowlanych?

Pomimo faktu, że pragnienie, aby żyć w domu z naturalnych materiałów jest bardzo wysoka, wielu odstrasza ich koszt. Rzeczywiście, klejony fornir, których wady omówiono to powyżej, bardziej niż wszystkie konwencjonalne z drewna – kłody, drewno i inne tradycyjne.

Wysoki koszt tych materiałów, a jest z pewnością wpływa na skomplikowany proces produkcji. Zwiększone koszty produkcji, cykl, zużycie drewna i zasobów, które nie mogą jednak mieć wpływ na koszty.

Wysokiej jakości klejonego wady drewna, oczywiście, jest, i wszystkie z nich leżą tam, gdzie jest nieuczciwe postępowanie, nieodpowiedzialność, nieostrożność, zaniedbanie w doborze sprzętu i materiałów, i tak dalej .. Niektóre wykorzystywane do pracy nie są materiały bardzo wytrzymałe, a więc starają się oszczędzać i uproszczenie procesu produkcji. Jednak właściciel domu pożałujesz szybko, jak jego dom zaczynają dosłownie rozpadnie się i kruszą. Z drugiej strony, obecny tarcica praktycznie nie podlega procesie deformacji, jest bardziej wytrzymała w porównaniu do innych przetarte. Okazuje się, że cena napompowane jest w pełni uzasadnione. I tutaj jest niski koszt, a wręcz przeciwnie, powinny być powiadamiani.

Czy strugana bezpieczne?

Często istnieją rozbieżności co do bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska naturalnego materiału takiego jak Fornir klejony warstwowo. Powodem tej debaty jest zastosowanie klejów w procesie produkcyjnym.

Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że substancje stosowane w produkcji takiego drewna, składa się z materiałami na bazie naturalnej. W ten sposób klej może być w stosunku do silniejszej i bardziej odporne na działanie różnych czynników żywicy drzewnej. Ale jak Fornir klejony warstwowo, zalety i wady, które mamy już wspomniano, składa się z kilku płyt sklejonych ze sobą, nie mówiąc już o dobrej wilgotności i ruchu powietrza. W związku z tym można wyciągnąć następujące wnioski: nie jest tak skuteczna jak drewno lite, ale szkodliwe, nie można nazwać jak wszystkie materiały stosowane do jego wytwarzania, muszą biegłego.

Według statystyk, wielu zwykłych domów i firm budowlanych wybrać dokładnie strugana. Wady (Opinie wykorzystanie materiału jest potwierdzone), oczywiście, mieć wpływ na niektóre właściwości drewna, ale to nie jest krytyczna.

gatunek

Emitują różne rodzaje materiału. W zależności od konstrukcji i przeznaczenia, można je podzielić na 2 grupy:

1. Materiały do budowy ścian (w tym zastosowaniu ogrzano lub konwencjonalnego iglaste).

2. Materiały do budowy poszczególnych struktur (zgięty i klejonym więźba, legary itp). Najbardziej popularne są fińskie i niemieckie poglądy. Skandynawski sklejki, niedogodności, które są tylko, że powinno być stosowane do dalszego zagęszczania (i ogólnie, jest to zwykle profil rodzaju) różni się od innych poprzez dwa czopy boczne oraz specjalnych szczelin. Produkty te łączą w sobie silny zamek, w środku znajduje się miejsce do układania uszczelki. Niemiecki profilu wykrytych przez związek w postaci plastrów. To zapewnia maksymalną gęstość bez zastosowania materiału uszczelniającego.

Budownictwo domów z Fornir klejony warstwowo

Konstrukcja każdego budynku zaczyna się od fundamentu, a to pod płyty laminowanej, trzeba najpierw ustalić odpowiednią bazę. Materiał ten doskonale łączy w sobie wszystkie właściwości fizyczne i techniczne oraz walory naturalnego drewna. Budownictwo domów z Fornir klejony warstwowo – szybki i łatwy proces. Ponadto cechą charakterystyczną tych budynkach jest dobra izolacja termiczna i akustyczna. Specjalna technologia produkcji materiałów budowlanych i konkretne projekty budowlane dostarczenie takiego rezultatu.

Po ułożeniu zestawu fundacja deskowania, a następnie można przystąpić do montażu izolacji. Następuje przez sam montaż. Zebrać dom klejony fornir, którego braki nie mają żadnego wpływu na szybkość i jakość prac budowlanych, to jest bardzo proste, dzięki wykonane na rysunkach fabrycznych i wygodny etykietowania.

Po ściany są zmontowane, polerowane drewno i traktuje antyseptyczne i ogniowe. To musi być zrobione w celu zabezpieczenia materiału przed gniciem, owady szkodniki, wygląd itd. D.

Następnie ustaw krokwie na dachu. Po montaż dachu może przejść do wykończenia – farbowanie, wklejanie, etc …

Ostateczne zakończenie procesu budowy jest na zewnątrz i wewnątrz. Wzniesiony strugana pod klucz inaczej. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania projektu. Na przykład, powierzchnia główna od 50 do 120 tys. idę na kilka tygodni, i to pod warunkiem, gotowy piwnicy. Do budowy takich domów jest możliwe przez cały rok, jako materiał budowlany jest odporny na różnego rodzaju wpływy środowiska.

Dom wykonany jest z drewna – jest to świetne miejsce do stałego zamieszkania i rekreacji. Szczególna atmosfera wewnątrz budynku i piękno naturalnych materiałów będzie towarzyszyć przez całe życie domowników. Aby zbudować dom kraj laminowanego drewna forniru lub innych drzew – to zależy od ciebie, ale wcześniej należy jeszcze zbadać zalety i wady materiału, z którym zamierzają pracować.