832 Shares 5250 views

Torbiel ciałka żółtego w czasie ciąży i podczas miesiączki

Wiele kobiet boi się diagnozy ciałka żółtego torbieli w czasie ciąży. Ale nie każdy wie, że może rozwijać się w trakcie każdego cyklu miesiączkowego.


Zanim zaczniesz rozumieć, co jest torbiel, trzeba zrozumieć, co stanowi ciałka żółtego. Powszechnie wiadomo, że ciąża znacznie zmienia ciało kobiety. Wydaje się nawet agencje więcej tymczasowych. Zmiany i hormony, w tym zaczyna produkować nowe hormonów dla organizmu. W szczególności, od pierwszych dni ciąży, a nawet wcześniej, że zaczyna produkować progesteron. To on przygotowuje błonę śluzową macicy, błonę śluzową do implantacji zapłodnionego jaja. On także pomaga uzyskać jajo do macicy poprzez zmniejszenie jajowodów i przyczynia się do utrzymania ciąży podczas pierwszych miesięcy przez kontrolowania skurczów macicy.

A wydziela hormonu ciałka żółtego. Nie jest to w ciało kobiety jest nietrwałe. W połowie cyklu miesiączkowego pęcherzyków dojrzałe jajo wychodzi i zaczyna się stopniowy przepływ przez rury do macicy, gdzie jeśli nawożone, będzie ona dołączyć do ściany i rozpocząć rozwój zarodka. Jednocześnie mieszki włosowe komórki rosną pod wpływem hormonów przysadki. Stopniowo zdobywają własne naczynia krwionośne i zaczynają produkować sami, ten sam hormon progesteron. Jeśli ciąża nie występuje, endometrium zostaje odrzucony, a produkcja progesteronu ustaje, po czym żółte ciało zaczyna się rozchodzić.

Jednak na tle zmian w ich własnym kobiety hormonalnych lub zapalenia, żółte ciało rozwija się prawidłowo: mieszki ścienne są połączone, a płyn zacznie gromadzić się między nimi. To torbiel ciałka żółtego. Jest łagodny w większości przypadków, nawet zachowuje funkcje hormonalne. Traci je tylko wtedy, gdy silnie rośnie.

Naturalnie taki bolesny stan i nie mogą przejść na własną rękę, i dlatego konieczne jest, aby leczyć. Torbiel nawet więcej zmian hormonalnych kobietę, a zatem może to być dość otchłań miesięcznie lub znacznie wydłużona pętla. Ponadto, może być towarzyszy ból w podbrzuszu lub dolnej części pleców, wagi i dyskomfortu.

Najbardziej nieprzyjemne wydarzenia – torbiel pęknięcie, to towarzyszy krwawienie wewnętrzne, a to stanowi zagrożenie dla życia kobiety. Konieczne jest zatem uważnie monitorować wszelkie zmiany w organizmie, a gdy objawy torbieli skontaktować się z ginekologiem. Diagnoza jest nie tylko na podstawie objawów zewnętrznych, ale także w wyniku badania ultra-dźwiękowej. Warto zauważyć, że wygląd torbiel ciałka żółtego może być znacznie różni się od stanu normalnego. Dlatego, jeśli masz podejrzenia torbieli: brak miesięcznych i bóle brzucha, żółte ciało powinna zbadać doświadczonego specjalistę USG.

Torbiel traktowana przez przywracanie poziomu hormonów. Aby to zrobić, kobieta indywidualnie wybrany hormonalne środki antykoncepcyjne. W przypadku pomyślnego leczenia torbieli powinny zniknąć w 3 cyklach. W przeciwnym razie trzeba operacji.

Biorąc pod uwagę to wszystko, kobiety w ciąży są zwykle boi się takiej diagnozy. Jednakże, wbrew oczekiwaniom, torbiel ciałka żółtego w czasie ciąży jest niemal nie niebezpieczne. To całkowicie zastępuje ciałko żółte, w tym zachowuje swoje funkcje, ważne jest, aby zachować owoce. Ponadto, czwarty miesiąc ona rozwiązuje. Dlatego torbiel u kobiet w ciąży nie są leczone.

Torbiel ciałka żółtego w czasie ciąży zwykle nie przeszkadza kobiecie nie powoduje praktycznie żadnych dolegliwości, z wyjątkiem tego niewielkiego dyskomfortu w okolicy jajnika zagrożonym. Jednakże, lekarz jest zobowiązany do wyznaczenia ponownego rozpatrzenia w celu monitorowania zachowania torbieli w organizmie jest konieczne.

Niestety, do tej pory ciałka żółtego torbiel w czasie ciąży kobiety przeraża bardziej niż podczas normalnego cyklu miesiączkowego, podczas gdy wielkie niebezpieczeństwo dla organizmu kobiety jest druga opcja torbiele.