139 Shares 3085 views

Jak jest zastąpienie zębów u szczeniąt różnych ras?

Szczenięta pierwszym roku życia jest często porównywana do małych dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wymagają dużo uwagi i opieki. Jednym z najważniejszych momentów, która interesuje wielu niedoświadczonych hodowców, jest zmiana zębów u szczeniąt. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, co trzeba zwrócić szczególną uwagę w tym okresie.


W jakiej kolejności i ile miesięcy nastąpiła zmiana zębów u szczeniąt?

Jest to zupełnie naturalny proces nie jest chaotyczny. Natura warunkiem pewien harmonogram, zgodnie z którym szczeniak przeciąć niektórych zębów. Większość gatunków, z wyjątkiem Yorkshire Terrier, do miesiąca życia ma już komplet zębów mlecznych (14 sztuk dla każdej szczęce). Zęby zwykle pojawiają się najpierw, a następnie – noże, a dopiero potem – korzeń. Jeśli odbiegają od tego schematu, pożądane jest, aby pokazać psa doświadczonego weterynarza.

Ze względu na wiek, zmiany zębów o Owczarek niemiecki puppy i większość innych gatunków występuje zwykle po pies ma cztery miesiące. W małych zwierząt, proces ten często wypada w wieku sześciu lat. Czas ten wynosi zazwyczaj około 60 dni, a po zakończeniu psów pojawia 42 trzonowców. A ich wybuch jest bardzo różni się od wyglądu zębów mlecznych. W tym przypadku najpierw zacząć zmieniać siekaczy, po których pojawiają zębów przedtrzonowych i trzonowych, a następnie przeciąć kłów.

Co do karmienia zwierząt w tym okresie?

Aby zmienić zęby u szczeniąt odbyła się bez żadnych problemów, trzeba zapewnić im racjonalny i dobrze zbilansowanej diety. Ważne jest, że w tym czasie pies otrzymał dostatecznej ilości wapnia, fosforu, fluoru i innych minerałów. Zwierzę, którego zęby zmieniają, musi być ciągły dostęp do czystej wody pitnej. Jest uważany za jeden z najlepszych źródeł fluorku, tak niezbędne dla zdrowia psów. Między innymi szczeniaka diety pokarmy białkowe muszą być obecne. Wykwalifikowani weterynarze polecam w tym momencie dać psu specjalne kompleksy witaminowe.

Jak pomóc zwierzaka w tym trudnym okresie?

Każdy dobry hodowca potwierdzi, jak trudno przechodzi zmianę zębów w niemieckim szczeniąt owczarków. Objawy tego procesu nie różni się od innych ras. Jako zasadę, że zwierzę staje się ospały, a nawet traci apetyt. Zły stan zdrowia jest wynikiem procesu zapalnego rozwijającego się w dziedzinie psiego gumy. W tym okresie, ważne jest, aby spróbować stworzyć sprzyjające warunki, aby pomóc dziecku przetrwać ten trudny czas. W celu złagodzenia stanu zwierzęcia, musi dać kości wołowych i włóknistą mięsa. W przeciwnym razie zwierzę może pojawić się tylko dwa rzędy zębów.

Czy proces ten zależy od rasy psa?

Zazwyczaj doświadczeni hodowcy płacić dużo uwagi na to co aktualne i co niuansów nastąpiła zmiana zębów u szczeniąt. W rezultacie długoterminowe obserwacje, stwierdzono, że prawie wszyscy członkowie dekoracyjnych i karłowatych psów , proces ten rozpoczyna się z lekkim opóźnieniem. Z tego możemy wywnioskować, że czas na zmianę uzębienia bezpośrednio zależny od rasy zwierzęcia.

Dla jasności szczegółowo radzi sobie z tym problemem na przykład jak następuje zmiana zęby szczeniąt chihuahua. Mają mały ciężar i odnoszą się do ras zabawki. W małych zwierząt często oznaczone opóźnienie erupcji zębów stałych. W tym okresie, ważne jest, aby upewnić się, że nie pojawia się w Chihuahua dwa rzędy siekaczy. Aby uniknąć potencjalnych problemów z zębami należy natychmiast pokazać psa do weterynarza.

W ostatnich latach nastąpił bardzo stabilny trend w kierunku częstszych przypadków łamania zmianie uzębienia oraz przedstawicieli dużych ras, w tym Labradory mają, rottweilery, bokserki, Dobermany, owczarki niemieckie i Wschodniej. Najczęściej spotykane czas weterynarzy wymiana opóźniony ząb, w którym całkowita utrata zębów mlecznych występuje tylko w wieku do jednego roku.

Co każdy powinien wiedzieć początkujący właściciel psa?

Zdrowe zęby mają jednolite, przejrzyste i dość twardą powierzchnię, na której nie ma płytki nazębnej i innych wad. Równie ważne jest, aby przeprowadzać regularne kontrole szczęk psów. Nie powinny one być grudki. Od ujścia zdrowego zwierzęcia nie musi pochodzić nieprzyjemnych zapachów, co wskazuje na obecność patogenów wywołujących próchnicę.

Zauważając żadnych odchyleń od normy, należy jak najszybciej zabrać psa do weterynarza. Terminowe wizyta u specjalisty uratuje zdrowie psa i uniknąć wielu problemów.