424 Shares 1567 views

Jungar chomik w domu

Jungar Hamster (zwany również dzhungarikom lub sungurikom) ma długie i mocno „przewidziana” w domach miłośników zwierząt. Te słodkie, bardzo poruszające, niezwykle zwinny i komicznie śmieszne zwierzęta bardzo podobne zarówno u dzieci jak i dorosłych. Najczęściej są one przechowywane w małych stad, w przezroczystym kontenerze lub na klatce bardzo drobnych oczkach, ponieważ Jungar chomików – małe istoty ich długości ciała nie przekracza 10 centymetrów. Większość z tyłu jest pomalowany w kolorze brązowym i szarym kolorze z charakterystycznym ciemnym paskiem, który daje zwierzęciu pewne podobieństwo małe wiewiórki. Brzuch je wybielili. Jungar chomika różni się od innych rodzajów jego rodziny Khomyakov że jego tylne nogi są pokryte gęstym włosem. dzhungarikov kilka gatunków są teraz wyświetlane w innym kolorze, na przykład, perły lub mandarynki. Niestety, te zwierzaki żyć jest bardzo mały, tylko 3 lata.


Jungar chomika – jest bardzo towarzyski, a nawet dziko, nie przyzwyczajony do rąk zwierząt prawie nigdy nie gryzą. Ale jeśli nie można poświęcać dużo czasu codziennie chomika, to nie warto zacząć. Jest zaskakująco żywy, aktywny zwierzę, które jest w dużej mierze nocny i woli spać w ciągu dnia w domu, zwinięty w kłębek. On jest w stanie dotrzeć nawet najwęższej szczeliny, więc nie pozwól domowych wędrować swobodnie po domu, w przeciwnym razie może on stracić. Z tego powodu, nie jest to konieczne do rozliczenia w drewnianej klatce, która może być łatwo gryzienia.

Dom dla chomika powinny być starannie przygotowane: posypać podłogę trociny, odebrać kawałek papieru, waty, pocięte na strzępy tkanki. Zamiast tego można użyć wypełniacza trociny dla kotek miotu. Jungar chomik nie różni czystość, ale dlatego, aby oczyścić w celi mają prawie codziennie. Niektórzy hodowcy twierdzą, że możliwe jest, aby nauczyć zwierząt do łagodzenia się w specjalnej płaskiej misce z trocinami lub piaskiem, jeśli są one zawarte w dość dużej klatce. Jednak w praktyce okazuje się, że jest to prawie niemożliwe. Ale w każdym przypadku, gdy organizacja przestrzeni życiowej dla swojego chomika, należy pamiętać, że będzie to zrobić „skarbonkę”, aw kilku miejscach. A kiedy zbierając komórki to najlepiej nie dotykać tych zapasów, czy zwierzę może doświadczyć silnego stresu, jeśli ani razu nie będzie w stanie wykryć ich zapasy na zwykłym miejscu.

Hamster Jungar, którego moc jest w domu nie powinno być problemem, nie powinno niczego, co jest dostępne na swojej tablicy hostów jeść. Podstawą jego paszy jest idealnie mieszanka zbóż, roślin strączkowych, nasion i granulatu zioła. Wszystko inne to dodatkowy wabik. Chomiki preferują stałe pokarmy, aby pomóc im szlifować ostrza, dzięki czemu są gotowe do orzechów crack, gałązki drzew.

Karmienie chomiki Jungar trzeba wykonywać rano i wieczorem, z luzem paszy niezbędnej do wydania go w godzinach wieczornych, ponieważ zwierzęta są nocny. Z reguły, chomik spada 1 deser łyżka suchej żywności. Konieczne jest uwzględnienie w diecie białka żywności dla zwierząt domowych, na przykład, kawałek gotowanego lub przepiórki jaj kurzych, żywność dla niemowląt, mięsa, sera gotowanego kurczaka. Ponadto dzhungariki bardzo chętnie jedzą ogórki, jabłka, dynie, marchew, cukinia, gruszki, a nawet gotowane owsiankę wody. Ostrożnie należy dać chomików świeżych ziół.

Nie karmić Dzungarian chomiki solone, podsaharennyh, tłustej, wędzone, smażone jedzenie, a także produktów zawierających przyprawy, olej, miód. Ponadto, nie dać im cebulę, por, czosnek, cytrusów i egzotycznych owoców. Niestrawność u zwierząt mogą wyzwalać kapusta, pieczarki, banany i makaron. pestki z owoców ze względu na ich zawartość cyjanowodoru jest również przeciwwskazane.