580 Shares 9352 views

Jak nadmuchać balon bez pompy? Najlepsze sposoby

W naszych czasach, nie jest kompletna bez święto balonów. Spośród nich tworzyć całe kształty ptaków, kwiatów, motyli, postaci z kreskówek i zrobić piękne łuki na wesela. Ani otwarcie sklepu nie można sobie wyobrazić bez składu kulek. Są one ozdobione wakacje w przedszkolach i szkołach, firmach korporacyjnych i fabryk na, nie możemy ignorować, a balony z helem, które są sprzedawane we wszystkich parkach i na głównej ulicy.


Piłki uwielbiana przez wszystkie dzieci, ale nie wszyscy dorośli kochają je nadmuchać. Zwłaszcza, jeśli potrzebują dużo wypoczynku. Oczywiście, trudno jest zawyżać cienkich długich produktów, z których można wprowadzać dane liczbowe. W związku z tym, że będzie użyteczny, aby dowiedzieć się, jak uprościć pracę i jak to można zastąpić helem w domu.

Jak łatwo się napompować piłkę?

Jak nadmuchać balon bez pompy? Pierwsza opcja to najprostszy. Nadmuchać go doustnie. Przed nadmuchiwania balonu chcesz rozciągnąć w różnych kierunkach, ale delikatnie, aby uniknąć rozdarcia. Szczególnie mocno (małe okrągłe lub długie, cienkie), zaleca się, aby trzymać kulki pod ciepłą bieżącą wodą. Opony ogrzewa się, a sam proces pompowania podanie lepiej.

Piłka wziąć dwa palce, kciuk i palec i przycisnął go do ust. Weź głęboki oddech i powoli wypuściła powietrze wewnątrz zabawek. Pierwszy to mocno zawyżona, ale po kilku głębokich oddechów procesu będzie swobodniej. Bardzo silny cios nie jest zalecane, możliwego zagrożenia głowy, zwłaszcza jeśli dużo piłek.

Gdy piłka stała się mocno, że nie jest konieczne, aby dmuchać więcej. Szczelnie zamyka otwór do atmosfery nie jest zwolniony, a zespół jest przymocowany. Tutaj jest kilka opcji:

  1. Zostaw długi koniec i wyciągając ją zawiązać węzeł tylko gumy.
  2. Kontynuując trzymać, aby zapiąć wątek.
  3. Kupić kije z tworzywa sztucznego do warunków spinania. Są łatwe w użyciu. Jeśli używasz ich do przeprowadzenia piłkę, to będzie cały czas na szczycie. Dzieci uwielbiają tę opcję.

Za pomocą reakcji chemicznej

Ciekawym sposobem napompować piłkę bez pompy wynalazł chemików. Dla eksperymentu, trzeba mieć dwa-litrowa butelka plastikowa, ocet, sodę, piłki. Można wziąć kilka butelek i równocześnie nadmuchać zabawki 2-3.

Dzieci będą rozrywkowych, aby wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Trochę eksperymentator noszenie okularów i rękawic, że zdał sobie sprawę, znaczenie sytuacji i zagrożenia dla oczu.

Butelka jedna trzecia musiał wybrać octu. Następnie poprzez lejek, wlać kilka łyżek sody kaustycznej. Natychmiast po tym, na szyjce butelki powinny ciągnąć balon. Podczas reakcji chemicznej będą uwalniane dwutlenek węgla i wypełnienia objętości kuli. Gdy ten napełnia się do pożądanej wielkości, posiadający palce otwór, piłka wyjąć butelkę i związać jeden ze znanych wariantów węzła.

Były to metody bez pompowania pompy żarówki. Ale proces ten można przeprowadzić przy jego pomocy.

Inflacja za pomocą pompy

Zanim będzie można napompować piłkę w domu, trzeba kupić pompę do kulek. Teraz sprzedać specjalnych pomp do pompowania balonów. Oni Dziobek 4, dla jednoczesnej inflacji 4 kule. Jeśli nie istnieje, nie martw się – nawet z prostym pompy z dyszą to pójdzie szybko.

W tym procesie, nawet nie mają jaj, żeby ugniatać i rozciągać. Zużyte piłkę na brzegach nosa, rąk i pompuje powietrze. Kiedy widać, balon jest nadmuchiwany, konieczne jest, aby dokładnie usunąć Pompa produktu i wiązać węzeł. To trwa około pół minuty na najbardziej. Na wakacje podkręcić kilkadziesiąt przez 10-15 minut.

Jak nadmuchać balon z helem?

Aby kulka była lżejsza od powietrza, i wzrosła do sufitu, aby wypełnić helem. reprodukować go w żaden sposób nie może być w domu. Więc trzeba kupić mały, butlę gazową 5-litrowy. Jest to, jak dyszy pompy, co stawia na piłkę. Otwarty zawór lekko i płynnie nadmuchać balon.

Pod koniec procedury starannie zamknąć zawór, a następnie wyjąć piłkę z wylewką. Zawiązać węzeł. Wiele witryn napisać, że gaz hel może być zastąpiony przez reakcję sody i octu. To nie jest prawda. Dwutlenek węgla jest zwolniony, a to jest ciężki, a piłka będzie leżeć spokojnie na podłodze w pokoju, ale nie latać.

Jeśli chcesz, aby piłka stała się łatwa i poleciał następujący przepis o tym, jak nadmuchać balon bez pompy, tylko dla ciebie. Kupujesz ług (pasuje „Mr Muscle”), dodać trochę, tylko kilka kawałków folii spożywczej i miesza. Natychmiast rozpoczyna się reakcja chemiczna, w wyniku której uzyskuje się wodór. Wypełniając je z zabawkami, można zobaczyć efekt typu „latające piłki”.

Ale jest jedna rzecz – spalanie również wodór, a na święto sytuacji mogą być różne. A dzieci będą niebezpieczne grać z kulkami, więc przed nadmuchać balon bez pompy, trzeba myśleć i decydować, być może nie powinniśmy eksperymentować ze zdrowiem dzieci i jeszcze kupić pompę i łatwo nadmuchać swoje balony dla wszystkich święta? Służył przez długi czas, i napompować je do kulki mogą być szybko i niezawodnie.