491 Shares 5162 views

Mezzanine – w … Znaczenie słowa „mezzanine”

Istnieje kilka możliwości wykorzystania przestrzeni poddasza. Przede wszystkim, to pokój na poddaszu, znajduje się poniżej połaci dachu, a także dodatkowy załącznik do strychu – antresola. Jest to osobny konstrukcja na dachu budynku, który ma, co do zasady, trzema oknami i osobnym dachem. Fronton z antresolą w starych rosyjskich domów są zazwyczaj ozdobione drewnianymi rzeźbami identyczne wykończenia stolarki okiennej na elewacji budynku.


Co to jest?

Znaczenie słowa „mezzanine” w języku włoskim – „medium” lub „centrum miasta”. We Włoszech jest to nazwa rozszerzenia pochodziła z Francji jako pochodna słowa „home”. Czasami ludzie mylą tytuł najlepszych obiektów w domu i nazwie półpiętro poddasze. Główną różnicą między nimi jest to, że na poddaszu jest wyposażony w pokoju na poddaszu, pod wspólnym dachem budynku i antresolą – małym jasnym pokoiku, małego pokoju, który nie znajduje się pod jednym dachem, i posiada własny dach i ściany.

cechy konstrukcyjne

Lokalizacja mezzanine w środku dachu zwiększa ilość powierzchni użytkowej w budynku. Wysokość ścianek bocznych pionowych klasycznego wykonania jest prawie zawsze wynosi 150 cm. Rozszerzenia grzbiet są zazwyczaj zwiększone do wysokości 240 cm. W tym strome pochylenie dachu daje czas bez zgromadzone w zimie usunięto śniegu.

Jeżeli projektant pomyślany inną formę antresoli, a następnie odpowiednio i zmieniając konfigurację dachu. Istnieje wiele możliwości projektowe dla dachów pokrywają się w domach z antresolą: od prostych szczytem do fantazji wielowarstwowej.

Niezależnie od postaci antresoli – jest to część budynku, którego nie można budować tylko na nowo wzniesionej konstrukcji. Bardzo często właściciele prywatnych domów sprawiają takie rozszerzenie jest już na dość starych budynków. Nowe domki prywatne, które organizowane jest dodatkowa przestrzeń dzięki konkretnym układzie krokwi i często łączą dwuspadowy dach i chude.

Kluczowe cechy

Główną zaletą klasycznej przednim antresolą poddasza jest to, że wnętrze staje się znacznie bardziej naturalne światło. Okna w tych załącznikach można zwiększyć dodatkowo przeszklone nadstavkoj nad otworem. Zwiększa nie tylko walory estetyczne otworów okiennych, ale także poziom oświetlenia.

Także współczesnych architektów w budowie takich obiektów skorzystać z okazji, aby zapewnić dodatkowe oświetlenie bez dokonywania pomiędzy antresolą i łazienką na parterze nie pokrywają. To pozwala na zwiększenie objętości w dolnej części pomieszczenia i stworzyć dynamikę w różnych poziomach.

Bardzo często, te dodatki ozdobić zewnętrznym lub wewnętrznym balkonem. Mezzanine – jest idealnym rozwiązaniem dla każdej misji kosmicznej. W niniejszym załączniku może okazać się sypialnia, przedszkola lub biblioteka. Każda decyzja będzie istotne, najważniejsze, że było lekkie i świeże powietrze. Nie powinniśmy zapominać, że znaczenie słowa „mezzanine” wiąże się z francuskiego słowa „dom”, „dom”. A to oznacza – komfort, wygodę i komfort.

style Kolor i wnętrze

Do poprawnego projektowania pomieszczenia należy zadbać o maksymalnej ochrony naturalnego światła. Meble lepiej umieścić tak, aby nie tworzyć barier dla promieni słonecznych. Tapety lub wykończenie ściany zaleca się także wykonać w jasnych kolorach. Projektanci powinni meble i ściany, aby utrzymać ten sam styl i nie jasne kolory. Antresola – miejsce do odpoczynku, więc nie zaśmiecać jego różne śmieci.

Stylowe wnętrze pozwala wykorzystać przestrzeń do zabawy i radości całej rodziny. można zorganizować oddzielny pokój, jeśli chcesz przejść na emeryturę w tym pomieszczeniu. Mezzanine (nadbudowa) – to nie tylko dodatkowa przestrzeń, ale także rodzaj wyrafinowania w wyglądzie architektonicznym budynku.

Wzmianka w sztuce

Wielu pisarzy, poetów i artystów opisać romantyzm tego pokoju. Na przykład, amerykański artysta John O'Brien bardzo wiele jego płócien przedstawia strych i antresole. I nic dziwnego, bo w tych domach chcesz żyć wiecznie. Brytyjski pisarz Lucy Maud Montgomery z Clifton dała światu wspaniałą serię prac dla dzieci o przygodach dziewczynki Anya wymieniając Green Gables. Rosyjscy pisarze również nie uszło jego uwagi to piękny i przestronny rozszerzenie do domu. Na przykład, Anton Pawłowicz Chehov w swojej pracy „domu z antresolą” bardzo dobrze i obrazowo opisuje cały romans z tego pokoju.

Głównym urok tej konstrukcji polega na atmosferę domu komfort, spokój, komfort i dużą ilością światła. Konstrukcji Mezzanine praktycznie nie stwarza dodatkowe obciążenie na fundamencie budynku, tak aby dać prywatny dom specjalny szyk i elegancja mogą być zalecane do jego budowy. Wiedząc, co antresola że jest to użyteczne i eleganckim budynku, na pewno nie będą się bać o trudnościach związanych z budową i dodatkowymi kosztami. Wszystkie wysiłki zostaną wynagrodzone z nawiązką!

Regały warstwowych

Mezzanine nazywany również warstwowych półki w magazynie. Nie ma romans tam, więc to ogranicza się do opisu tylko niektóre cechy konstrukcji metalowych. Na znaczną wysokość sufitów w magazynach utworzyć wiele poziomów składowania towarów. Połączyć te kondygnacje schodów i korytarzy.

Jednocześnie skutecznie wykorzystuje całą objętość pomieszczenia i szybko płaci za sprzęt. Pierwszy układ antresolami metalu oparty na połączeniu gotowym standardowych elementów metalowych kołków łączących i podłóg. Szczególną uwagę należy zwrócić na wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji, gdyż poziomy od obciążenia może być zwiększona. Mocowanie odbywa się zwykle za pomocą śrub poprzez otwory montażowe. W zależności od wysokości pomieszczenia i celu jego wykorzystania jest akceptowana i sekcja konstrukcja belek i słupów.