628 Shares 1709 views

Długi herbaty liściastej: GOST, gatunek

Herbata – napój, który jest kochany przez miliardy ludzi na naszej planecie. A wszystko z powodu jego smaku i aromatu. Istnieje wiele odmian tego napoju, którego używamy na co dzień, ale źle zrozumieć pochodzenie ich nazw. Na przykład, że oznacza „długi” liściastą herbatę? Dlaczego jest to tak nazwać? Co sprawia, że różni się od innych?

Ogólna charakterystyka

Herbata klasyfikować według różnych kryteriów, z których niektóre są metodą obróbki skrawaniem i rodzaju herbaty liściastej. W ten sposób odróżnić herbata:

– luzem lub baikhovi;

– wciśnięty;

– ekstrakcji lub rozpuszczalne.

Pierwszy typ jest najczęściej. Składa się z wielu pojedynczych liści herbaty, które nie są związane ze sobą. Skąd takie nietypowe imię? Ma korzenie w oszroniony starożytności, w czasach, gdy jeden z najrzadszych i najdroższych odmian herbaty o nazwie „bai Hao”. W tłumaczeniu z języka lokalnego oznacza „biały puch”. Ale kupcy starali się zawyżać ceny swoich towarów, więc kiedy cudzoziemcy mówią „bai Hao” wszystko sprzedane. Więc rosyjskich handlowców pierwszy usłyszeć to słowo, nie ulegając jego chińskimi kolegami wykorzystali własną interpretację tego mówiąc, w tym samym celu, ale w swoim własnym kraju. Doprowadziło to do Przymiotnik „baikhovi”, które charakteryzują markę herbaty jako rzadki i wysokiej jakości. Niestety, napój, który kupujemy w sklepie, już dawno stracił połączenie z tymi „białego puchu”. Te dni, prawie każdy baikhovi zwane luźne herbatę.

herbata czarna

Istnieje wiele odmian, które należą do tego gatunku. Ale tylko pięć są najbardziej powszechne w Europie. Wszystkie z nich są pyszne, mają szczególny smak i zapach. Pierwszy z nich – Czarna herbata. Wyprodukować przez to więdnięcie liści po fermentacji, w końcu suszy się i sortowane. Jest bardzo dobra dla zdrowia, ponieważ zawiera składniki mineralne (potas, magnez, wapń, fosfor), które są wymagane przez organizm. Jest to długo herbata liściasta jako używany. Gotowy napój powinien mieć ciemnobrązowy kolor. Jeśli spawanie jest szary lub jasnobrązowy odcień, to najprawdopodobniej jest to wadliwy produkt. Herbata pozostawia sami muszą być mocno skręcone: mocniej pociągnął za arkusz, pić sama jest bardziej wartościowy. Po tym wszystkim, będzie miał najlepszy smak.

herbata zielona

Ten podgatunek jest niezwykle przydatna, jak sama technologia produkcji pozwala zachować wszystkie właściwości lecznicze. Po pierwsze, działa się parą wodną, a następnie suszy się w sposób szczególny, który pochodzi od japońskiego lub zwiniętej w sposób grochu chińskiego. Zielona herbata liściasta długo faktycznie ma zielony kolor, ale kolory różnią się znacznie w zależności od odmiany. Jeżeli omyłkowo blachy suszenia i temperatury powyżej normalnej jakość gotowego produktu pogarsza się znacząco. O tym renderowania pokazuje ciemny zielony odcień spawania. Jeśli jest lżejszy, to jest wielka herbata, która zachowuje wszystkie witaminy i minerały. Dlatego też będzie bardzo przydatna, a także najbardziej pachnący wszystkich odmian.

czerwona herbata

Ten gatunek ma taką samą technologię produkcji jako czarną herbatę, ale stopień fermentacji jest niższa. Pomaga to zachować liści herbaty lepszy smak i aromat, ale korzystne właściwości przy cierpienia. Kolor liści jest dość ciekawy: środek arkusza ma wiele odcieni zieleni, ale krawędzie – ciemniejszy, zamienia się w czarny. Żeby było bardzo trudne, ponieważ proces utleniania powinien zostać przerwany w momencie, gdy krawędź liści nabyły czerwony odcień. Dopiero potem przychodzi suszenie liści herbaty i skręcanie. Powtarzające się wszystko to co najmniej trzy razy. Utrzymać tego rodzaju może być dłuższy niż pozostałe, ponieważ jest mniej podatne na fermentację.

żółta herbata

Ten rodzaj herbaty jest również przygotowany przez zmiany w stopniu utlenienia liści. Tak więc, na tej podstawie, że jest między czerwonym i czarnym. To sprawia, że możliwe jest osiągnięcie bardzo specyficzny smak egzotycznych który podbił chaemanov. Napar daje bardzo silny, co daje efekt pobudzający. Proces produkcji jest skomplikowany i pracochłonny, ponieważ wszystkie surowe materiały są podzielone na dwie części: najpierw suszy się, a drugą podvyalivayut pary zanurzeniowego. Po są pomieszane i wirował. I okazuje się jedną z najsmaczniejszych odmian tego wspaniałego napoju.

biała herbata

Oryginalny surowcem do produkcji białej herbaty jest zielona. Jest on wysyłany do dodatkowego słabej fermentacji. Prowadzi to do powstania płytki nazębnej na liściach herbaty białej szmatki. Gotowy napój ma prawie żadnego koloru, ale infuzji silny, a smak i aromat bardzo lekki i delikatny. Lecznicze właściwości herbaty są wysokie. To może być wykonane wyłącznie z liści, które zostały zgromadzone na początku września i na początku kwietnia. Wynika to z faktu, że w momencie nerki pojawiają się srebrne strzały. Zebrany produkt powitalny pary w celu zatrzymania procesu utleniania. Następnie suszy się, lecz nie skręcone i pakowane w jego pierwotnej postaci. Jest utrzymany w ten gatunek jest bardzo zła, ponieważ ma niski stopień fermentacji.

Klasyfikacja rodzaju blachy

Przeanalizowaliśmy głównych odmian herbaty. Długi herbata liściasta jest jednak podzielony na handlu odmian liści herbaty według wielkości:

– Pierwszy składa się z dużych grubych liści. Na oddział, znajdują się one poniżej piątego liścia. Jest to najtańszy gatunek herbaty Lapsany, jak liczba przydatnych funkcji w nim jest minimalne.

– Drugi składa się z liści rosnących na poziomie pojemnika z krzewu herbacianego. Są one mniej surowe niż w pierwszym przypadku. Chińczycy lubią z nich korzystać w specjalnej metody przygotowania herbaty napoju. Jej istota polega na tym, że liście są walcowane w kulki.

– Trzeci jest wyższej jakości. Surowce są tu ostre, długie liście, które są na koncie są piątym lub czwartym. Mogą one być dodawane w małych ilościach wskazówki (wskazówek pąki i pył).

– Czwarty jest z czwartym lub trzecim liści i złota TIPS. Na opakowaniach producentów herbaty zawsze napisać słowo «złoty», a konstrukcja musi odzwierciedlać stosunek porad i herbaty. Bardzo często nie są podróbki, więc być czujnym.

– Po piąte – „czysty” typu, które mają prawo do uzyskania tylko z najlepszymi liście (co najmniej cztery), a jedynie wskazówki złote. Nazwa napisane na opakowaniu, zawsze ma prefiks «najlepszych». Cena tej herbaty jest bardzo wysoki, ale jego smak i aromat są warte wydanych pieniędzy.

miejsce produkcji

W naszym kraju ludzie kochają i cenią baikhovi herbaty. GOST 1939/90 stworzony dla produktu, który jest na półkach, było spowodowane jakością. Zawiera on opis i importowanych herbat. Najsłynniejsze obszary – producenci tej odmiany są uważane Cejlon, Chin i regionu Krasnodar. Cejlon cechuje się ostrym smaku, silnego naparu i czerwonawym odcieniu. Chiny ma łagodny smak, który może być różny w zależności od tego, czy został on uprawiany w niektórych częściach kraju. Krasnodar – najbardziej egzotyczny i niepowtarzalny długo herbata liściasta. On jest bardzo słodki i bogactwo smaku zajmuje pozycję pośrednią między chińskich i indyjskich „braci”.

Zatem długo herbata liściasta jest najczęstszym typem. Jest on podzielony na kilka odmian, które różnią się właściwości organoleptyczne, ale każdy z nich jest wyjątkowy i warto spróbować.

Frappuccino. Przepis napojów
251 shares 6834 views
637 shares 3446 views
Jak zrobić Rose fermentowane
490 shares 2879 views