382 Shares 8650 views

Zgaga w czasie ciąży: co robić?

Dla każdej kobiety posiadanie dziecka jest odpowiedzialny i bardzo ważnym etapem w moim życiu, aby podjąć decyzję w sprawie, która nie jest tak łatwo. Ale po zapłodnieniu sens życia przyszłych rodziców zmienia się, ponieważ teraz robią to dla szczęścia i pomyślności tego małego cudu. Ale nieśmiałe podczas rodzenia jest związane z różnymi problemami i patologiami. Na przykład, wiele do czynienia z zgaga.

Zgaga w czasie ciąży: co robić?

  Uczucie zgagi zazwyczaj występuje po niektórych pokarmach, takich jak ostre lub kwaśnych pokarmów, po wypiciu której znajduje się pieczenie w klatce piersiowej i gardle. Chociaż to trochę uciążliwe i może stworzyć znaczący dyskomfort samopoczucia kobiet, ale owocem negatywny wpływ nie może, więc nie panikuj.

Przejawia zgaga każda osoba na różne sposoby, czyli zależy od indywidualnego organizmu urządzenia. Na przykład, w niektórych kobiet, to towarzyszą problemy z przewodu pokarmowego działania układu: silne wydzielanie gazu, wzdęcia, niestrawność. Podczas posiłku, zwłaszcza żywności, które powodują zgagi, nie jest ostry ból w klatce piersiowej i gardle. Jeśli kobieta, ponieważ tego rodzaju nieprzyjemnych doznań nawet nie dostać się iść w prawo, to możemy powiedzieć, że istnieje poważne zgaga w ciąży. Co zrobić i jak temu zapobiec, należy poinformować specjalistę.

W celu prawidłowego leczenia zgaga, trzeba zrozumieć przyczyny jej występowania. Najczęstszą przyczyną zaburzeń wydzielania żołądkowego jest uważany za ostre zmiany hormonalne organizmu, który zamierza stworzyć specjalne warunki dla rozwoju płodu. Estrogenu i progesteronu są przeznaczone do zwiotczenia ściany macicy w celu uniknięcia zbyt silnych skurczy i przedwczesny poród. Jednocześnie jest on w stanie się zrelaksować i mięśnie brzucha, a następnie kwasu żołądkowego porusza się swobodnie przez przełyk do gardła. Po tym wszystkim, cel mięśni brzucha jest zapewnienie, że produkty z wejściem i zapobiegania uwalniania do przełyku. Osłabione mięśnie stają się niezdolny do szybkiego przetwarzania produktów przychodzących, co prowadzi do ich rozpadu, a co za tym idzie również powstawanie gazów.

Nie zapominaj, że ciągły rozwój zarodka tworzy stałe obciążenie dla organizmu. I późno perspektywie płodu może spłaszczyć niektórych narządów. Nawet niewielkie przemieszczenie żołądka prowadzi do tego, że nie ma zgagi w czasie ciąży. Co zrobić w takiej sytuacji, wiele kobiet nie wiedzą i wolą znosić niewygody.

Zgaga w czasie ciąży: leczenie.


Przede wszystkim konieczne jest, aby całkowicie remont swoją dietę, może z wielu produktów będzie musiał dać. Nie mocno, aby załadować żołądek, najlepiej jest jeść małe porcje, ale wiele razy. Miłośnicy jedzenia w nocy będzie musiał przezwyciężyć ten nałóg, jak na przetwarzanie sen jedzenie jest powolny i stwarza korzystne warunki dla rozwoju zgaga. Należy zrezygnować z ostrych i słone przyprawy, mocnej kawy i herbaty, a nawet owoców cytrusowych. Nie można pić wody podczas posiłku, ale kieliszek cieczy przed posiłkiem będzie dobrym pomocnikiem dla układu pokarmowego.

Leki na zgagę podczas ciąży należy podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem i zgodnie z jej przeznaczeniem. Jeśli zwykle odczuwasz dyskomfort w żołądku specjalista przepisuje leki zobojętniające sok żołądkowy, w przypadku ciąży, stara się uniknąć takiej potrzeby. Wynika to z faktu, że większość produktów zawiera magnez, który nie jest najlepszy sposób wpływa na płód. Ponadto, w niektórych kompozycji zobojętniającej zawiera wodorowęglan sodu, który przechwytuje nadmiar wody w organizmie. Taki skutek może mieć wpływ na stan przyszłego dziecka.

Wszystkie procesy zachodzące w ciele kobiety, wymagają szczególnej uwagi, nawet zgagi w czasie ciąży. Co może być rozwiązany jedynie przez lekarza po osobistej inspekcji.