478 Shares 6223 views

Jeśli dziecko zęba jest cięte … Temperatura – okazja skonsultować się z lekarzem

Każda matka wraz z dzieckiem poważnie doświadcza procesu pojawiania się zębów mleka niemowlęcia. Bezsenne noce, płacz i nastrój, odmowa jedzenia – wszystkie są oznakami, że dziecko zaczyna rozwijać szczękę i dłuta. Ten okres jest z pewnością trudny, ale musi być po prostu doświadczony. Niemniej jednak, matki powinny być obserwowane w obecnym stanie dziecka. Najmniejsza zmiana jego zdrowia nie może być zignorowana. Najbardziej alarmującym sygnałem jest podwyższenie temperatury. Dyskutować?

Mity i nieporozumienia

Kiedy zęby wybuchają, dziecko zacznie zarysować dziąsła. Powoduje to dyskomfort, staje się niespokojny. W tym okresie dziecko jest bardzo narażone. Każdy nagły objaw (kaszel, katar), gorączka, stałe płacz lub odmowa jedzenia jest wymówką, aby skontaktować się z pediatrą. Wiele matek jest pewne: jeśli zęba zostanie przycięta, temperatura będzie wyglądać tak. Po prostu chcę powiedzieć – jest to mit i najczęstsze nieporozumienie. Nie zgadzasz się? Spróbujmy teraz przekonać cię, dając argumenty.

Dlaczego wzrost temperatury?

Temperatura jest naturalną reakcją organizmu na szkodliwe bakterie lub wirusy. Jest to rodzaj sygnału, że rozpoczęła się walka z nieproszonym gościem. W jamie ustnej jest otwartą bramą do przebycia infekcji, zwłaszcza gdy ząb jest cięty. Temperatura pojawi się w przypadku, gdy bakteria chorobotwórcza dostanie się do organizmu i wystąpi zakażenie. Im im wyższe, tym szybciej jest pokazać dziecku pediatra.

Jakie są przyczyny infekcji w jamie ustnej?

Należy natychmiast zauważyć, że gdy zęby dziecka zostaną pocięte, temperatura może nieco wzrosnąć. Mimo to ten proces jest dość bolesny i stresujący dla okruchów. Dziękczynienia swędzą, a dziecko stara się zeskrobać wszystko, co jest pod ręką. Nawet obie ręce czasem pojawiają się w jego małych ustach. Zabawki lub niecięte paznokcie niemowlęcia mogą pozostawić ranę na błonie śluzowej. To z kolei pociąga za sobą zakażenie.

Zapalenie jamy ustnej nie spać

Najczęstsza choroba dziecięca w okresie wzrostu zębów lekarze nazywają zapalenie jamy ustnej. Ukazuje się w jamie ustnej białych lub czerwonych wrzodów. Foci zapalenia powodują silny ból. Dziecko z zapaleniem jamy ustnej nie może jeść, gadać, zawsze płacze i staje się bardzo niespokojny. Często, gdy zapalenie jamy ustnej, zwłaszcza gdy zęby są zgniecione, obserwuje się wysoką temperaturę u dziecka. Często dochodzi do drgawek. Ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Pediatrak się uspokoił

Dziecko ma parę dni gorączki … Zadzwoniłeś do lekarza dla dzieci, zbadał swojego pacjenta i, nie ujawniając niczego, zasugerował, że jest to reakcja na ząbkowanie. Być może. Każdy organizm reaguje na swój sposób na procesy fizjologiczne. Ale to pecha: dziecko nie spada. Ile dni są cięte zęby? Wierz mi, nie przez kilka dni. I przez cały ten czas myślisz, że wzrost temperatury ciała jest związany z rozwojem i kształtem szczęki? Nie, to jest nierozsądne. Po raz kolejny chcemy powiedzieć: jeśli zęba zostanie przycięta, temperatura nie powinna być wysoka. Ścisle monitorować stan dziecka, aw przypadku najmniejszego podejrzenia choroby wezwać lekarza.

Jak pomóc dziecku

Bolesne jest widzieć, jak dziecko cierpi i trudno słyszeć jego płacz, gdy ząb jest cięty. Temperatura jest wyższa niż 38 stopni – od razu zacznij pukanie, a także skonsultować się z pediatrą. Ty, jako matka, po prostu zobowiązujesz się do pomocy dziecku. Dzisiaj jest masa lekarstw, które łagodzą swędzenie, gdy zęby wybuchają u małych dzieci. Żele i kremy są absolutnie bezpieczne. Ochłodzą zalane dziąsła i pomagają wydostać dziecko z bólu i dyskomfortu. Oczywiście, nie należy nadużywać tych leków. Aby przyspieszyć proces ząbkowania, należy pomóc specjalnym gumowym zabawkom wypełnionym wodą, sutkach. Przed użyciem są dobrze myte, chłodzone i podawane dziecku. To dużo pomaga.