863 Shares 3661 views

Rosyjski w Stanach Zjednoczonych: praca i życie w imigracji

Wiele osób kojarzy Amerykę z niebiańskiej egzystencji i nieostrożny i myślę, że jeśli dana osoba ma okazję tam na pobyt stały, otrzymał pierwszą nagrodę w jego życiu. Ale w tym samym czasie duża liczba imigrantów powrocie do ojczyzny, gdyż mieszka w USA rosyjskim nie jest tak łatwo. Niektórzy Słowianie, który przyszedł w poszukiwaniu czegoś lepszego w tym stanie, trudno jest dopasować do lokalnego stylu życia Amerykanów, podczas gdy inni twierdzą, że czują się w Ameryce, jak gdyby w jego własnym domu. Jak faktycznie może żyć naszych rodaków w tym odległym kraju?


Lat aktywny migracji

Pierwszy rosyjski w USA pojawiły się po rewolucji 1917 roku, kiedy ludzie zaczęli masowo opuszczać Rosję. Następnie druga fala imigracji przyszedł w 1947 roku, głównie wśród imigrantów były byłych jeńców wojennych i ich rodzin, a także przedstawicieli narodu żydowskiego.

Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, przepływ emigracja nie zmieniło, jak amerykańscy obywatele marzyłeś nie tylko ludziom, którzy poprosili o azyl polityczny, ale także wielu członków rosyjskiej inteligencji. W latach pierestrojki połacie byłego ZSRR próbował opuścić utalentowany lekarze, architekci, inżynierowie i naukowcy różne.

Ile Amerykanie „rosyjskie”?

Już w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych pracowało ponad dwadzieścia tysięcy naukowców, którzy pochodzą z krajów WNP. Ale liczba wysiedleńców nadal co roku rośnie. Ponieważ US rosyjski pochodzić nie tylko w poszukiwaniu pracy wymagającej szczególnych kwalifikacji, organizowane są przez wiele różnych personelu pomocniczego w nadziei, że w końcu znaleźć coś lepszego.

Według najnowszych danych, w 2010 roku na temat jego pochodzenia rosyjskiego powiedział ponad trzy miliony Amerykanów. Ale jeśli obliczenia coraz nielegalnych imigrantów, liczba imigrantów z krajów WNP, mieszka w Ameryce, znacznie wzrośnie. Dlatego, aby powiedzieć dokładnie, ilu rosyjski mieszka w Stanach Zjednoczonych, nikt nie może.

Którzy są przyciągane do życia w Ameryce?

W tym stanie próbuje miłujących wolność obywateli, ponieważ nie są wysoko cenione praw człowieka. Więc tutaj mają tendencję do emigracji, którzy prześladowani przez władze w ich ojczyźnie.

Ponadto, Ameryka jest często przenoszone wielu rosyjskich biznesmenów i specjalistów z niższymi kwalifikacjami, którzy za swoją pracę w Rosji są bardzo małe miesięczne wynagrodzenie.

Dziś w Stanach Zjednoczonych stworzyli jedne z ich rosyjskimi diaspor. Pierwsze lata istnienia migrantów w obcym kraju, oczywiście, nie można nazwać płuca. Ale amerykańskie władze starają się brać czynny udział w życiu emigrantów, rozwijanie specjalne programy wsparcia dla nich.

Ponadto, na terytorium tego państwa pełnienia funkcji, który jest nazywany „Rosyjski America”. Pracownicy tej firmy starają się ułatwić życie wielu ludzi z krajów byłego Związku Radzieckiego, pomagając im w wielu sprawach związanych z uzyskaniem pozwolenia na pobyt i nabycie nieruchomości. Więcej imigranci mogą uzyskać pomoc psychologów w okresie adaptacji społecznej.

Cechy mieszkających w Stanach Zjednoczonych

W oparciu o tak dużej liczby osób emigrujących do Ameryki, nie jest tak źle żyć tam osób. Choć imigranci z krajów byłego ZSRR w dniu przyjazdu do czynienia z wieloma wyzwaniami: muszą jak najszybciej opracować zupełnie inny styl i rytm życia, do zapoznania się z mentalnością innych ludzi, a także uczenia się nowego języka i inny styl komunikacji.

Rosyjski do USA, dotarcie do cywilizacji zachodniej, oni będą musieli dostosować się do nowego stylu życia i nauczyć się zupełnie inny sposób prowadzić swoje życie. W tym kraju wszystko jest zrobione, aby ułatwić życie obywateli.

Tutaj prawie każdy używa tylko kart plastikowych, każde z centrów handlowych wyposażony jest duży parking, a dla wygody kierowców zbudowane są w wielu miastach ułożone autostradę. Tak wiele rzeczy, z których każdy obywatel amerykański zna od dzieciństwa, rosyjscy emigranci zobaczyć po raz pierwszy. Oczywiście, ten poziom życia jest wielką zaletą Ameryki do krajów WNP, dzięki rosyjskim i lubią żyć w Stanach Zjednoczonych.

Ale jest minusem tego emigracji, jako tło niedawnego kryzysu na „wyspie wolności” jest również trudne do znalezienia pracy, zwłaszcza dla ludzi, którzy nie mają godnej specjalizacji.

okres dostosowawczy

Często świeżo upieczony obywateli USA zajętych przez uczucie depresji i nostalgii za ojczyzną. Oprócz tych wszystkich trudności, nasi współobywatele obliczu płatnego medycyny. W tym kraju, wszyscy mają ubezpieczenia, ponieważ nawet najbardziej rutynowe badania laboratoryjne oraz różne badania bez niego nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, a operacje może kosztować więcej niż sto tysięcy dolarów.

Ponadto, począwszy mieszka w Stanach Zjednoczonych, Rosjanie muszą być przygotowani na to, co będzie musiała podjąć stałe pożyczki, ponieważ bez nich zwykły migrujący nie będzie w stanie przetrwać tutaj. Dlatego dla wielu takich adaptacji jest bolesna i powoduje silne poczucie dyskomfortu. Aby przetrwać ten okres, wielu powinni rozstrzygać w regionach Ameryki, zamieszkanych przez większość imigrantów z krajów WNP.

Gdzie mieszkasz?

Tak więc, w którym amerykańskim stanie Rosyjska jest lepiej żyć? Imigranci z Rosji próbują osiedlić się w Południowej i Środkowej Atlantyku, a także w południowo-wschodniej i środkowej części kraju.

Największą liczbę imigrantów skupiają się w stanach takich jak Nowy Jork, Maryland, Dakota Północna, Ohio, Pensylwania, Kalifornii i New Jersey. Ponadto wiele rosyjskich mieszka w Bergen County, Chicago, Boston, Brooklyn, Bronx, Seattle i Miami.

umieszczenie

Settlers Wybierając te stany, ponieważ ich terytorium ma pracę w USA rosyjskim. Ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że jeśli imigrant nie ma godnej umiejętności, on może tylko polegać na pracy, USA odrzucił kandydatów z pensją pięciu do siedmiu dolarów za godzinę.

Głównie lokalni pracodawcy oferują imigrantów z krajów byłego Związku Radzieckiego do pracy czterdzieści godzin tygodniowo i są ściśle monitorowane w celu zapewnienia, że osoba w żadnym wypadku nie mogą być przetwarzane, co jest bardzo zaskakujące dla narodu rosyjskiego. Wynika to z faktu, że w Ameryce, nadgodziny są wypłacane półtora razy więcej. Tak więc, imigrant, który nie posiada żadnych szczególnych umiejętności specjalne można uzyskać tygodniową pensję w wysokości trzystu dolarów.

pracować szczególnie

Kiedy pracodawca bierze amerykański ex-Pat do wykonywania określonej pracy, a przede wszystkim zwraca uwagę na sposób, w jaki mówi po angielsku. Ponadto najczęściej oferował taką pozycję, która pozwala na połączenie kilku funkcji.

Praktycznie wszystkie amerykańskie firmy i organizacje wynagrodzenie jest wypłacane raz w tygodniu i daje pracownikowi sprawdzenie, które mogą być łatwo wymieniane na pieniądze w każdym lokalnym banku.

Które zadanie można dostać?

Mało kto może otrzymać prestiżową pozycję w Stanach Zjednoczonych. Ta możliwość jest dostępna tylko dla tych imigrantów, którzy przyjechali tu na zaproszenie pracodawcy, lub tych, którzy otrzymują naukę tutaj. Reszta osadników, aby dostać dobrze płatną pracę, będzie musiał uzyskać bardziej różne dyplomy i certyfikaty, które pomogą im znaleźć przyzwoite miejsce, a także eliminują potrzebę pracy całe ratownika lub kasjera.

Ponadto, w USA jest to zawsze możliwe, aby uzyskać zmywarkę w restauracji busboy, pokojówka, Ładowarka, sprzedawcy i innych zadań, które nie wymagają specjalnych umiejętności.

wiza

Oprócz wszystkich trudności w znalezieniu pracy, imigrant musi jeszcze pokonać skomplikowana procedura amerykańskiego systemu wizowego, jako nielegalni imigranci w Stanach Zjednoczonych nie jest możliwe, aby uzyskać normalną pracę.

Wnioskodawca będzie musiał przejść przez wiele różnych instancji i zebrać dużą liczbę dokumentów. Po tym, osoba, która chce iść do Ameryki na pobyt stały, nie oczekują łatwego wywiad, podczas którego zostaną ujawnione – czy może on pozostać w amerykańskim stanie.

W wyciąganiu wniosków i wszystkich wyżej wymienionych, to jest niemożliwe, aby dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: „Jak się rosyjski w USA” w tym kraju może się udać tylko przez tych, którzy są w stanie skutecznie odbycia stażu adaptacyjnego i odpowiednio wytrzymać wszystkie testy pierwszych latach wygnania.